کراش داشتن به چه معناست | فرق کراش با دوست داشتن چیست

اصطلاح کراش داشتن یعنی چه

کراش داشتن یعنی چه؟ آیا کراش داشتن همان دوست داشتن است؟ این روزها زیاد این واژه را می شنویم. کراش اصطلاحی است که نشان از دوست داشتن و علاقه یک طرفه است که طرف مقابل نمی داند.

کراش داشتن به چه معناست و آیا دوست داشتن همان کراش داشتن است؟ در این پست از مینویسم به معنی این اصطلاح پرداخته می شود.

کراش داشتن یعنی چه

کلمه انگلیسی crush امروزه بر سر زبان افتاده است به معنی عشق و علاقه یکطرفه است که فرد ابراز نمی کند. کراش داشتن مختص جنس مخالف یا موقعیت و سن خاصی نیست. برای هر شخصی ممکن است به کار رود. اعتبار این واژه تا زمانی است که علاقه ابراز نگردد. توجه داشته باشید که کراش داشتن آنقدر ها مفهوم عاشقانه ای ندارد و عام است. هر شخصی ممکن است روی سلبریتی ها از جمله بازیگران و ورزشکاران تا افراد عادی مثل استاد، همکلاسی، همکار یا همسایه کراش داشته باشد.

انواع کراش داشتن

کراش داشتن به چهار نوع مختلف تقسیم می شود که عبارتند از :

  • کـراش در حد علاقه و نه عشق

کراش دوستانه زمانی است که فرد فقط در حد تعاملات روزمره و معمولی به شخص مقابل علاقه دارد. در این نوع کراش به دلیل غرور یا موقعیت متفاوت لزومی بر ابراز علاقه نمیبینند. افراد معمولا به همکار، استاد یا همکلاسی خود کراش دوستانه دارند.

  • کـراش روی افراد موفق

در این نوع کراش، به دلیلی شرایط خاصی مثل موفقیت ورزشکار، فیلم خوب بازیگر یا آهنگ زیبای خواننده بخاطر حس شور و شعفی که در شخص ایجاد می شود، فرد به شخص مورد نظر کراش پیدا می کنند.  کراش تحسین برانگیز با احترام و شوق یا ترس همراه است و اگر شخص مورد نظر از موفقیت دور شود کراش د از بین می رود.

  • کـراش موقتی

کراش هیجانی که نوعی کراش موقتی است به عشق در نگاه اول و توجه به زیبایی ظاهری شخص و بدون شناخت از خلاق او می گویند. زمان این کراش بستگی به شخصیت فرد دارد در برخی افراد این کراش زود تمام می شود و فرد سرد می شود و زمانی که از فرد جذاب دور شد کراش از بین می رود. تب و تاب این کراش زیاد است ولی مدت ماندگاری ان به فاصله اشخاص از هم ربط دارد.

  • کـراش عاشقانه

این کراش عشقی بیشتر از بقیه انواع کراش دارد و فرد علاقه ای هیجانی ندارد که با بخاطر موفقیت های شخص مورد نظر باشد یا به دلیل زیبایی طاهری باشد یا شخص را برای دوستی بخواهد. کراش عاشقانه شبیه عاشقی است و فرد با دیدن شخص مورد نظر قلبش به تپش می افتد و آرزوی صحبت کردن، در آغوش گرفت و بوسیدن او را دارد. احتمال ابراز علاقه و لو رفتن عشق در این نوع کراش خیلی زیاد است.

کـراش بـا دوست داشتن چه تفاوتی دارد

کراش به معنی علاقه شما به فرد است که در چشمان شما بسیار جذاب و فوق العاده است کراش معمولا به صورت یکطرفه است. اما یکی از انواع کراش، کراش عاشقانه به طرف مقابل است که ممکن است فکر کنید کراش عاشقانه نوعی عشق و دوست داشتن است اما کراش به نوعی علاقه می گویند که یکطرفه است و فرد یا می ترسد یا یا اصلا شرایط اینکه ابراز کند وجود ندارد. اما بهتر است بدانید کراش فقط علاقه ظاهری است و ممکن است با شناخت خصوصیات شخصیتی و اخلاقیات فرد از ین برود اما دوست داشتن اینگونه نیست و پس از شناخت همه جانبه فرد، شخص محبت می ورزد. امروزه در برخی موارد ممکن است به نامزد، همسر و دوست های صمیمی این اصطلاح به اشتباه گفته شود که کاملا غلط است و واژه ی دوست داشتن مناسب اینگونه روابط است.

همچنین بخوانید: اسم عشقمو چی سیو کنم
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.