بهترین روش سرمایه گذاری بلند مدت چیست ؟

در این شرایط اقتصادی فعلی جامعه بسیاری از افراد برای اینکه ارزش پولشان کم نشود به فکر سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت می باشند من به این افراد حق میدهم زیرا از سال گذشته تا کنون شاهد افزایش نزخ تورم و چند برابر شدن قیمت تمامی اجناس بودیم و افرادی که سرمایه خود را بلا استفاده نگه داشتند و یا در بانک ها سپرده گذاری کردند متحمل ضرر و زیان شدند.

زیرا آنها در عوض دریافت سود ناچیزی پول خود را به بانک ها سپرده و بانک ها با خرید ملک و املاک و سرمایه گذاری در بخش های مختلف همچون بورس سرمایه خود را چند برابر نموده اند و با اعطای وام های به اصطلاح ۴% که با محاسبه ی ساده سود در یافتی آنها بالای ۴۰% می شود لقب بانک داری اسلامی را به خود اختصاص داده اند. از این رو باید به فکر یک راه تضمین برای سپرده گذاری بلند مدت باشیم.

بهترین سرمایه گذاری بلند مدت در ایران

زمانی که اسم یک سرمایه گذاری بلند مدت به میان می آید تمامی ذهن ها به سمت و سوی بازار مسکن ، طلا و ارز می رود درست است که این بازار ها برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب می باشد اما ما در اینجا پیشنهاد بهتری برای شما داریم.

سرمایه گذاری بلند مدت با خرید سهام و ورود به بازار بورس و سرمایه است. زیرا براساس برسی نمودار های رشد بازار طلا ، ارز و بازار مسکن می توان پیش بینی کرد که در سال آینده یعنی سال ۱۳۹۹ رشد چشمگیری نخواهند داشت در حالیکه شما با مشاهده شاخص بورس می توانید متوجه شوید که در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد.

سرمایه گذاری بلند مدت در بازار بورس و سرمایه

سرمایه گذاری بلند مدت در بازار بورس و سرمایهپیشنهاد ما به شما برای انجام یک سرمایه گذاری موفق در دراز مدت سرمایه گذاری بلند مدت در بازار بورس و سرمایه می باشد. بازار بورس در سال ۹۸ حدودا ۹۰ تا ۱۱۰ درصد بازدهی سرمایه را داشته اما امری به دور از انتظار نیست که تحلیل های کارشناسان اقتصادی و بورسی به دلیل تغییر و تحول سیاسی تغییراتی را متحمل شوند.

با مشاهده پیشینه بازار بورس به عبارتی بررسی شرایط بورس در اوایل سال ۹۸ می بینیم که رشدی بیشتر از توقع کارشناسان داشته و همچنین پیش‌بینی می‌شود میزان بازدهی در پایان سال ۹۸ از مرز ۱۳۰ درصد هم عبور خواهد کرد. با توجه به ثباتی که در بازار مسکن ، طلا و ارز حاکم است در حال حاضر بهترین بازار برای سرمایه گذاری بلند مدت در ایران ، بازار بورس می باشد.

باید بدانید که بازدهی سرمایه براساس رشد شاخص کل مطرح می‌شود به عبارتی می توان گفت که ممکن است که در همین وضعیت که شاخص بوورس در حال رشد است برخی از سرمایه گذاران متضرر شوند و همچنین برخی از سرمایه گذاران سود چشمگیری بدست آورند. از این رو بهتر است که با آگاهی و اطلاعات کامل وارد این بازار شوید زیرا ممکن است کل سرمایه خود را از دست بدهید.

عوامل موفقیت در سرمایه گذاری بورس

عواملی که باعث موفقیت در امر سرمایه گذاری در بازار بورس می گردد دانش و ریسک پذیری می باشد. جهت پیشگیری از شکست مالی در بورس راه های بسیاری وجود دارد که یکی از بهترین راه های آن استفاده از مشاوره و داشتن یک مربی مالی با تجربه است.

شرکت های سبدگردان که هر کدام در بسیاری از شهر های کشور نمایندگی فعال دارند یکی از این بهترین مشاوران برای سرمایه گذاری در بورس می باشند.

مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس و سرمایه گذاری

علاوه بر مطالبی که در رابطه با بهترین سرمایه گذاری بلند مدت گفته شد نمی توان از مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس به سادگی عبور کرد. زیرا با سرمایه گذاری در بورس بر خلاف بازار های طلا ، ارز و مسکن که به اقتصاد جامعه ضربه وارد می کند باعث بهبود چرخه اقتصادی کشور شده و همچینین از رشد تورم و بیکاری نیز می کاهد.

بررسی بازار های دیگر برای سرمایه گذاری بلند مدت

در این بخش از مقاله به بررسی بازار های مسکن ، طلا و ارز جهت سرمایه گذاری بلند مدت می پردازیم.

بازار طلا

بازار طلا
سرمایه گذاری بلند مدت در بازار طلا

سرمایه گذاری در بازار طلا که از قدیم و ایام در راس جدول بوده و همیشه مشتریان خود را داشته اما امروز رشد چندانی نداشته و به عبارتی می توان گفت که بر خلاف سال های گذشته راکد مانده است. البته شاید سرمایه گذاری بلند مدت در بازار طلا امری منطقی باشد اما پیش بینی کارشناسان این است که در سال آینده بازار طلا تغییر چندانی نخواهد کرد.

سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارز

بازار ارز نیز همچون بازار طلا از اواخر سال ۹۷ تا کنون نوسان چندانی نداشته البته نمی توان منکر تاثیرات تغییر و تحولات سیاسی بر نوسانات قیمت دلار در ایران شد و این خصوصیات بازار ارز، ریسک سرمایه گذاری در این زمینه را بسیار افزایش می دهد.

سرمایه گذاری بلند مدت در بازار مسکن

و در آخر به بررسی سرمایه گذاری بلند مدت در بازار مسکن می پردازیم. بازار مسکن بعد سال ها در اواخر سال ۹۶ با افزایش قیمت دلار دچار تغییر و تحول شگرفی شد و اما خوب که دقت کنید می بینید که مدتی است که همچون بازار ارز و طلا تقریبا ثابت مانده و انتظار می روند که در سال ۹۹ نیز همین روند و را ادامه دهد و هیچ بعید نیست که شاهده کاهش قیمت مسکن در سال ۹۹ نیز باشیم.

از این رو به این نتیجه رسیدیم که بهترین راه برای سرمایه گذاری بلند مدت در ایران و در سال ۹۹  سرمایه گذاری آگاهانه در بازار بورس می باشد. که با خرید آن هم شما از سود بهره مند می شوید و هم باعث کاهش نرخ و تورم و افزایش اشتغال زایی می شوید.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید