بهترین راه سرمایه گذاری با پس اندازمان در شرایط فعلی ایران چیست؟

پس انداز کردن پول و سرمایه گذاری  می تواند امنیت خاطر و کاهش اضطراب را در خانواده به همراه داشته باشد و در نهایت آسیب کمتری را به دنبال خواهد داشت. با توجه به گرانی و وضعیت اقتصادی موجود، پس انداز کردن پول و سرمایه به سختی ممکن است و حفظ قدرت خرید و بازدهی مناسب از سرمایه، اولویت همه افراد است. در چنین شرایطی افرادی که قصد خرید خانه و یا ماشین را دارند باید از روش های مطمعنی برای سرمایه گذاری با پس انداز خود استفاده کنند تا علاوه بر حفظ سرمایه اولیه بتوانند پول خود را پس انداز کنند.

به کار بردن راه هایی که علاوه بر سرمایه گذاری با پس انداز، دارای ریسک زیادی نباشد ضروری است. راه های مختلفی وجود دارد که میتوانید برای پس انداز سرمایه خود به کار ببرید و اطمینان پیدا کنید که پس انداز شما به حداکثر می رسد.

بهترین روش سرمایه گذاری با پس اندازمان چیست؟

ممکن است برای سرمایه گذاری با پس انداز خود بهترین راهی که به ذهنتان می رسد خرید طلا و ارز باشد. اما باید بررسی کرد که بهترین راه برای سرمایه گذاری با پس انداز در شرایط فعلی ایران چیست؟

بهترین راه سرمایه گذاری با پس اندازبرای پس انداز کردن سرمایه عوامل مختلفی بر شرایط موثر است، از جمله اینکه پس انداز در زمینه پس انداز فردی یا جمعی باشد. در برخی مواقع هدف از سرمایه گذاری اهداف بزرگتر مانند خرید خانه است .

خرید طلا، سکه و ارز

خرید طلا، سکه و ارز در وضعیت بی ثبات اقتصادی ممکن است به عنوان یک راه با ریسک بالا برای پس انداز سرمایه شناخته شود ولی اگر قدرت ریسک شما بالا باشد و هوشمندانه عمل کنید، با خرید طلا و ارز و سکه در موقعیت مناسب می توانید به پس انداز سرمایه خود کمک زیادی کنید.

وام مسکن

یکی از راه های موثر برای سرمایه گذاری با پس انداز است وام مسکن است که به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. با استفاده از وام مسکن، سرمایه شما برای بلند مدت پس انداز خواهد شد.

سود بانکی 

سپردن سرمایه به بانک و دریافت سود بانکی ممکن است راهی برای سرمایه گذاری با پس اندازمان باشد که معمولا افرادی که حاضر به سرمایه گذاری با ریسک بالا نیستند به آن روی می آورند.

با کاهش سود بانکی طی دوسال اخیر، بخش زیادی از سپرده های بانکی ریسک پذیر وارد بخش های غیر مولد اقتصادی شدند و به این ترتیب سود بانکی روش پر ریسک برای پس انداز سرمایه در شرایط فعلی ایران شناخته شده و برای رونق اقتصادی نیز نتیجه جالبی را در بر نخواهد نداشت.

بازار سرمایه یا بورس

اگر قصد دارید که با پس اندازتان سرمایه گذاری کنید و فرد ریسک پذیری هم هستید، بازار سرمایه بهترین گزینه برای سرمایه گذاری با پس انداز شماست. در مجموع در بین راه هایی که برای پس انداز سرمایه گذاری معرفی شد، به ویژه بازار ارز، سکه و مسکن مقداری نا اطمینانی و نگرانی وجود دارد و ممکن است کاهش سرمایه را به دنبال داشته باشد.

باتوجه به این جمع بندی سود بانکی و بازار سرمایه به عنوان بهترین راه برای سرمایه گذاری با پس اندازمان شناخته می شوند که با توجه به شرایط فعلی ایران سرمایه گذاری در بانک پیشنهاد نمی شودبه ویژه اینکه بازار سرمایه سودهی بیشتری برای شما به دنبال خواهد داشت، اما ریسک پذیر بودن شرط اولیه برای سرمایه گذاری در این بازار است.

سرمایه گذاری در بخش هایی مانند بازار ارز، سکه و مسکن برای سرمایه گذاری پس انداز روش های خوبی هستند اما در نهایت غیر مولد هستند. در صورتی که با سرمایه گذاری در بازار بورس و طی کردن مسیر درست در بازار سرمایه، یک سرمایه گذاری مولد صورت می گیرد. در حقیقت بازار بورس نیازمند اجرای دقیق ساز و کاری است که می تواند از پدید آمدن هنجارهایی مانند دلالی و واسطه گری جلوگیری نماید و چرخه اقتصاد کشور را به حرکت درآورد.

چگونه در بورس پول خود را دو برابر کنیم؟

از طریق شرکت های سبدگردان وارد بورس شوید 

برای سرمایه گذاری با پس اندازمان از طریق بازار بورس، بهتر است از طریق سبدگردن ها وارد شوید به خصوص اگر مبتدی هستید. سرمایه گذاری در صندوق های مشترک و یا سبدهای اختصاصی شرکت های سبدگردان برای افراد مبتدی که بتازگی وارد بازار بورس شده اند بسیار مناسب است و می توانند افزایش سرمایه خود را به کارشناسان با تجربه در این صندوق ها بسپارند که هروزه بطور دقیق بازار را مورد بررسی قرار می دهند.

وارد کردن سرمایه در بازار بورس با مبالغ پایین نیز ممکن است و می توانید با مقدار کم سرمایه خود را افزایش دهید و هیچ گونه مالیاتی را نیز پرداخت نکنید. بازار سرمایه به هیچ تجهیزاتی نیاز ندارد و شما می توانید با داشتن حداقل سرمایه، در این بازار پس انداز خود را آغاز کنید.

ممکن است این موضوع در ذهن شما شکل بگیرد که ریسک بالای موجود در بازار بورس نیز ممکن است کاهش سرمایه را به دنبال داشته باشد اما با آگاهی، رفتار هوشمندانه و پرهیز از رفتارهای هیجانی می توان از ضررهای احتمالی در بازار سرمایه جلوگیری کرد و سودآوری ببشتری را به همراه داشت.

برای اینکه به سرمایه شما به حداکثر سود برسد، باسد صبر زیادی داشته باشید و همچنین هدف خود را معین کنید که از افزایش سرمایه خود چه انتظاری دارید. همچنین باید اطلاعات خود را در این زمینه بروز کنید تا سرمایه خود را افزایش دهید.

سرمایه گذاری در بازار سرمایه به ویژه برای افرادی که دارای یک درآمد ثابت هستند بسیار مناسب است و  سرمایه راکد شما را افزایش می دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.