فرق بین مد و ترند چیست (ترند تبدیل به مد می شود یا برعکس)

افراد زیادی به پیروی کردن از مد علاقه دارند. به شیوه خاصی از سبک زندگی در جنبه های مختلف آرایشی، پوشاک و … مُد گفته می شود که به محبوب ترین سبک حال حاضر تبدیل می شود و افراد زیادی از آن تقیلد می کنند. در کنار واژه مُد بارها کلمه تِرِند را شنیده ایم، اما فرق بین ترند و مد چیست و آیا ترند همان مد است؟

در این مطلب تصمیم داریم به فرق بین مد با ترند بپردازیم تا به خوبی متوجه شوید فرق مد و ترند در چیست. پیشنهاد می کنم انواع مدل ژیله زنانه بافت ترند زمستان امسال (بلند و کوتاه) را مشاهده نمایید.

فرق ترند با مد در چیست

قبل از اینکه فرق مد با ترند را بیان کنیم به تعریف مد و ترند بطور جداگانه می پردازیم.

مُد کلمه ای فرانسوی به معنی راه و روش است و به محبوب ترین سبک در لباس، مو، آرایش، اندام و … در یک دوره زمانی تقریبا کوتاه، مد گفته می شود که اکثریت افراد از آن سبک استقبال می کنند.

مد و ترند تا حد زیادی بهم شبیه هستند اما ترند در واقع به طراحی برندهای مختلف گفته می شود که از سوی طراحان به مردم معرفی می شوند و در صورتی که از این طرح ها و به اصطلاح ترند ها استقبال شود به مد تبدیل می شوند.

ترندهای دکوراسیون سال ۲۰۲۱ که بهتر است با آن ها آشنا شوید

افراد و عوامل مختلفی می توانند بر روی مد تاثیر بگذارند. گاهی ممکن است استایل یک شخصیت جهانی به مد تبدیل شود و به عنوان یک الگو شناخته شود. اما ممکن است برخی ترندها مد نشوند و مردم از آنها استقبال نکنند.

تِرِند به معنی گرایش است و در حقیقت به چیزی گفته می شود که مُد شده اما هنوز آنقدر رواج پیدا نکرده و بین مردم فراگیر نشده است و فقط هم محدود به حوزه مد و استایل نیست و معمولا با تغییر فصل عوض می شوند.

ترند چیزی است که در یک نقطه مکانی خاص و در زمان خاص مورد توجه قرار می گیرد و از آن پیروی می شود. ترند ها به سرعت در حال آپدیت شدن هستند و بعد از مد شدن یک ترند، ترندهای جدیدی به مردم ارائه می شوند.

ترند شدن مُد به معنی استقبال از یک شیوه جدید در حوزه مد است که با استقبال زیادی همراه شود و در یک محدوده وسیع تاثیرگذار باشد.

مد و فشن : مد کلاسیک در برابر مد مدرن

تفاوت ترند با مد

ترند و مد چه تفاوتی با هم دارند

  • یکی از چندین فرق مد با ترند این است که در طراحی ترندها سعی می شود به سلیقه و فرهنگ غالب آن جامعه توجه شود و ترند یک جامعه مدرن با ترند یک جامعه مذهبی فرق می کند. ممکن است در هر جامعه ترند خاصی وجود داشته باشد اما برخی ترندها هم در سطح جهانی فراگیر می شوند.
  • در بیان تفاوت ترند و مد می توان گفت ترند زیر مجموعه مد است و در بازه زمانی کوتاهی (چندماهه) کاربرد دارد.
  • یک فرق ترند با مد این است که ترند زمینه های بیشتری از مد را در برمی گیرد و علاوه بر لباس و نوع آرایش و اکسسوری های مختلف، دکوراسیون، لوازم دیجیتالی و الکترونیکی را نیز در بر می گیرد.
  • به عنوان تفاوت ترند با مد می توان گفت: هردو پیروی از آخرین سبک استایل هستند اما با این فرق که مد از ترندهای مختلف تشکیل شده و ترند تنها جزئی از مد است.

ترند چیزی است که مورد استقبال قرار می گیرد اما به سرعت فراموش می شود

  • یک فرق مد با ترند در این است که هر ترندی به مد تبدیل نمی شود اما چیزی که مد می شود قبلا ترند بوده است و در حقیقت مد با استقبال از یک ترند شکل می گیرد. به بیان ساده تر، ترند یک مرحله قبل از مد است و ترندها برای زمان های کوتاهتری نسبت به مد قابل استفاده هستند و ماندگاری آنها تا حد زیادی به استقبال مردم بستگی دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.