درصد اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین دختر چقدر است؟

بسیاری از زوج هایی که صاحب فرزند میشوند، از همان اوایل بارداری در تکاپوی تعیین جنسیت فرزند خود هستند. سونوگرافی عامل تعیین سلامت نوزاد توسط پزشکان می باشد و در آزمایشی که در رابطه با تعیین دقت سونوگرافی انجام شده، قدرت تشخیص سونوگرافی در تعیین جنسیت نوزاد 98 درصد اعلام شده، با این وجود اعتبار نتیجه سونوگرافی تحت تاثیر عوامل مختلفی است. در ادامه میخواهیم به بررسی درصد اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین دختر بپردازیم. همچنین خواندن مطلب تغذیه دوران بارداری برای افزایش هوش جنین شامل چه مواد غذایی است؟ به شما پیشنهاد میشود.

دلایل ایجاد خطا در تشخیص جنسیت جنین دختر

همانطور که اشاره کردیم، بنا به دلایلی ممکن است تعیین جنسیت جنین با خطا مواجه شود که در ادامه میخواهیم به بررسی آن ها بپردازیم.

  • یکی از این دلایل، مربوط به تجهیزات سونوگرافی می‌باشد. برخی دستگاه ها قدیمی تر بوده، در نتیجه تصویر با جزئیات کامل ارائه نمی‌کنند و باعث ایجاد خطای چشمی میشوند.
  • دلیل دیگر در تشخیص اشتباه جنسیت جنین نیز زود انجام دادن آن است، زیرا بر اساس شکل ناحیه تناسلی نیست. بهترین زمان انجام سونوگرافی هفته هجده الی بیستم بارداری می باشد.
  • گاهی پیش می‌آید که جنین دختر با جنین پسر اشتباه گرفته می شود زیرا بند ناف در وسط پاها در تصویر افتاده و با آلت مردانه اشتباه گرفته میشود. اغلب این مشکل به علت تجربه کم سونوگرافر ایجاد میشود. البته به ندرت ممکن است پیش بیاید که سونوگرافر با تجربه نیز اشتباه کند.
  • همچنین اگر شما چند قلو باردار هستید، پسر و دخترهای شما بین یکدیگر قرار گرفته تعیین جنسیت جنین دشوار میشود.
  • برخی عقیده دارند جنین دلش نمی‌خواهد خودش را در تصویر سونوگرافی به خوبی نشان دهد در این صورت تصویر مناسب و واضحی گرفته نمیشود و تعیین جنسیت جنین ممکن نخواهد بود. همچنین ممکن است جنین پاهایش را گره کرده و دستش نزدیک اندام تناسلی او باشد که در این شرایط نیز تشخیص جنسیت جنین غیر ممکن خواهد بود.
  • دلیل دیگر در تشخیص اشتباه جنسیت جنین می تواند به وزن مادر مربوط باشد، هر چه وزن مادر بیشتر باشد تصویر از کیفیت کمتری برخوردار خواهد بود.

ایده برای کیک تعیین جنسیت (۳۰ مدل عکس کیک تعیین جنسیت نوزاد)

روش های به حداقل رساندن درصد اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین دختر

  1. میتوانید پیش از انجام سونوگرافی یک فنجان نوشیدنی شیرین گازدار بدون کافئین بخورید تا جنین فعال تر شده، اندام تناسلی او مشخص تر باشد.
  2. بهتر است زمان انجام سونوگرافی خیلی زود نباشد تا نتایج معتبرتر باشند. یک متخصص زنان در این باره میگوید سونوگرافی از ماه 5 بارداری به بعد میتواند جنسیت جنین را دقیق تر نشان دهد. البته در این زمان هم ممکن است اشتباه صورت بگیرد در سونوگرافی های بعدی احتمال خطا ممکن است خیلی کمتر باشد.
  3. قبل از انجام سونوگرافی در مورد تجهیزات محل مورد نظر و تجربه سونوگرافر تحقیق کنید.

پس برای پاسخ به این سوال که درصد اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین دختر چه قدر است؟ باید بگوییم که درصد دقت سونوگرافی همانطور که در ابتدا اشاره کردیم به طور کلی 98 درد می باشد، اما این در صورتی است که دلایلی که به عنوان علت ایجاد اشتباه ذکر شدند برطرف شوند و سونوگرافی از ماه پنج بارداری به بعد صورت گیرد، در صورت رعایت نکردن هر یک از عواملی که به آن ها اشاره شد درصد خطا بیشتر میشود.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.