تضمین افزایش سرمایه در سبدگردان به چه صورت است

سبدگردانی به فعالیتی گفته میشود که طی آن فرد با توجه به میزان ریسک پذیری، سرمایه خود را به افرادی واگذار می کند تا براساس تحلیل های حرفه ای، سبدی از دارایی های مختلف را تشکیل دهند و بصورت مستمر و مداوم بر روی آن نظارت داشته باشند تا بر اساس تغییرات بازار سرمایه، بهترین تصمیم ممکن در مورد سبد و در جهت افزایش سود آن صورت گیرد.

حال سوال این است که با سپردن سرمایه به سبدگردان ها تا چه میزان از افزایش سرمایه خود اطمینان داشته باشیم و نگران متضرر شدن در وضعیت اقتصادی بحرانی نباشیم.

تضمین سرمایه در سبدگردان هدف

سبدگردان ها یکی از انواع نهادهای مالی هستند که برای مدیریت حرفه ای سرمایه اشخاص در بازار سرمایه تشکیل شده اند.

صندوق صبای هدف از جمله سبدگردان های موجود است که از بدو تاسیس در سال 91 با کسب مجوز رسمی از سازمان بورس، در بازار سرمایه فعالیت چشمگیری داشته است و وظیفه آن مدیریت حرفه ای دارایی ها ی افراد سرمایه گذار و کسب بیشترین سود ممکن می باشد. صندوق صبای هدف از سوی سازمان بورس اوراق بهادار ملزم شده تا 75% از اصل سرمایه خود را به خرید اوراقی اختصاص دهد که اصل سرمایه و سود آن از سوی دولت تضمین شود.

در سبدگردان هدف، سهام کم ریسک توسط تحلیلگران حرفه ای، خریداری می شود و خواهید دید که ضرر و یا از بین رفتن اصل سرمایه شما با سرمایه گذاری در این سبدگردان ها به حداقل می رسد.

شرکت سبدگردان هدف مشتری محور است و با ارزیابی ظرفیت ریسک پذیری سرمایه گذار و اطلاع از اهداف فرد و موافقت از سوی او سبد اختصاصی تشکیل می دهد.در حقیقت شرکت سبد گردان هدف به عنوان نماینده فرد سرمایه گذار و به نام او در بورس آغاز به سرمایه گذاری می کند.

از جمله مزایای سبدگردانی می توان بهره گیری از توان حرفه ای مدیر سبد و تحلیل های کارشناسان باتجربه را نام برد که باعث می شود تصمیمات اتخاذ شده با دقت و بررسی لازم صورت بگیرد و ضرر را به حداقل برساند.

سبدگردان هدف چشم اندازی را برای آینده خود در نظر گرفته و اهدافی را در آن مشخص نموده که کسب بیشترین مقدار بازدهی براساس میزان ریسک پذیری مشتری برای ارتقا اقتصاد خانوارها، از جمله این اهداف می باشد.

در کنار سبدگردانی اختصاصی که به عنوان یکی از با ارزش ترین نهادها برای ارائه خدمات در حوزه مدیریت دارایی است، نهاد دیگری نیز برای دریافت سود حاصل از سرمایه گذاری وجود دارد و آن صندوق های سرمایه گذاری مشترک است که در کاهش ریسک سرمایه گذاری در بورس بسیار تاثیر گذار است و سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند.

بطور کلی رسالت سبدگردان ها تضمین سود نیست بلکه ارائه خدمات حرفه ای برای افرادی است که برای فعالیت در بازار بورس دارای دانش کافی نیستند و یا زمان کافی برای اختصاص دادن به ساعت بازار سرمایه را ندارند. اما می توان این اطمینان را داشت با سپردن سرمایه به سبدگردان هدف، افراد با دانش لازم در جهت افزایش سود برای شما در حال فعالیت مستمر هستند و همچنین شما را بطور کامل در جریان سود و زیان قرار می دهند و رضایت شما را در نظر می گیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.