پست اینستاگرام افراد افسرده چگونه است؟ (۴ ویژگی پست های افسرده ها)

تا حالا به پست های افراد در اینستاگرام توجه کرده اید؟ افراد وقتی در اینستاگرام عکس و یا متنی را پست می کنند تا حدی شخصیت روحی و روانی خود را نشان می دهد. این پست ها می تواند نشانه ی شادی و خوشحالی، افسردگی، مذهبی بودن و…. باشد. از کجا متوجه شویم که هر یک از پست های اینستاگرامی نشانه چیست؟ مثلا پست اینستاگرام افراد افسرده چگونه است؟ در زیر مطالبی آورده شده است که شما متوجه می شوید پست اینستاگرام افراد افسرده چگونه می باشد و تشخیص افسردگی از روی پست اینستاگرام ممکن است؟

پست اینستاگرام افراد افسرده چگونه می باشد؟

اندرو ریس (Andrew Reecea) از دانشگاه هاروارد مدعی است که توانسته راهی پیدا کند که از روی پست انسان ها در اینستاگرام می توان فهمید چه کسی افسرده است و چه کسی افسرده نیست؟ او با توجه به ویژگی پست افراد افسرده در اینستاگرام و بررسی و آنالیز آن ها معتقد است تشخیص افسردگی با اینستاگرام تا حدودی ممکن است. جالب است بدانید خودشیفته‌ها کمتر به افسردگی دچار می‌شوند!

رنگ عکس های افراد افسرده در اینستاگرام

ایشان به کمک هوش مصنوعی متوجه شده است تصاویری که عموما افراد افسرده پست می کنند، تصاویر بی روح و خسته کننده ایست که به شدت از فیلتر های آبی، خاکستری، تیره در آن ها استفاده شده است.

ریس می گوید: افراد افسرده کمتر از فیلتر استفاده می کنند، اما وقتی از فیلتر استفاده کنند سراغ Inkwell می روند که همه چیز را سیاه و سفید می کند.

چگونه می توان از نشخوار فکری پیشگیری کرد

عکس های اینستاگرام پست شده توسط افرادی که افسرده بودند جالب بود. عکس های پست شده توسط کاربران افسرده تار، تیره تر و فضای خشن تری دارد که نشانی از خلق و خوی منفی این افراد می باشد. اغلب این افراد از فیلترهای سیاه و سفید و یا ابزارهای تار و بی روح استفاده می کنند.

پست افراد افسرده در اینستاگرام

چهره افراد افسرده در اینستاگرام

افراد افسرده چه جور پست هایی از چهره خودشان منتشر می کنند؟ تحلیل های آماری اندرو ریس از  دانشگاه هاروارد نشان می دهد که افسرده ها ترجیح می دهند عکس هایی از چهره هایشان پست کنند و هر چقدر فرد افسرده تر باشد، در عکس ها تنهاست و کمتر کسی را می شود در کنارشان دید. و همچنین افراد افسرده بیشتر از تصویر هایی که حاوی یک چهره غم انگیز می باشد و  یا حالت صورت خاص است، عکس در اینستاگرام به اشتراک می گذارند. این درحالی است که سایر افراد بیشتر عکس‌های مناظر و جمع دوستانه‌ی خود را به اشتراک می‌گذارند.

تاثیر رفتار والدین بر فرزندان و ایجاد افسردگی و گرایش به مصرف مواد مخدر

در پست های افراد افسرده کامنت بیشتر از لایک است

طبق تحقیقات اندرو ریس نکته عجیب ماجرا این بود که پست های افراد افسرده کامنت بیشتری نسبت به لایک دریافت می کند! شاید دلیل این ماجرا این باشد که افراد افسرده مطالبی می نویسند که انسان ها خوششان نمی آید ولی نمی شود راجع به آن ها ترحمی نکرد! به همین دلیل باعث می شود افراد کپشن پست افراد افسرده را بخوانند و کامنت بگذارند.

تعداد پست بیشتر

و در نهایت: تعداد پست هایی که افراد افسرده در اینستاگرام به اشتراک می گذارند بیشتر از افرادی می باشد که بدون دغدغه ذهنی و بدون افسردگی هستند.

اما با وجود اینکه افراد مبتلا به افسردگی ممکن است تعداد پست های بیشتری را به اشتراک بگذارند آن ها دوست ندارند از هر لحظه زندگی خود عکس یا فیلم بگیرند و آن را به نمایش بگذارند البته این به این معنی نیست که اگر هر شخصی این ویژگی را داشت افسرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.