کم کافئین ترین قهوه کدام است؟
کم کافئین ترین قهوه کدام است؟

اگر به دنبال کم کافئین ترین قهوه هستید بهتر است که این مطلب را تا آخر مورد مطالعه قرار دهید. اگر به هر دلیلی نمیتوانید کافئین بسیاری را استفاده کنید و میزان کافئین زیاد برای بدنتان ضرر دارد میتوانید قهوه ای را امتحان کنید که کافئین کمتری داشته باشد. برای افرادی که کارشان با قهوه است این یک الزام است که بدانند کدام قهوه کمترین کافئین را دارد؟ آیا میزان کافئین قهوه در طعم آن تاثیر دارد؟ و آیا هر قدر قهوه تیره تر باشد کافئین بیشتری دارد؟ این ها تمام سوالاتی هستند که میخواهیم دراین پست پاسخ دهیم. پس اگر به دنبال پاسخ سوال، کم کافئین ترین قهوه کدام است؟ هستید این مطلب را تا آخر مطالعه کنید. خواندن مطلب آیا قهوه برای بدن مضر است نیز پیشنهاد می شود.

کم کافئین ترین قهوه


یک نکته ای را که باید در پاسخ به سوال کدام قهوه کافئین کمتری دارد در نظر بگیرید این است که مقدار و اندازه حجم کافئین موجود در قهوه تاثیر به سزایی در طعم آن میگذارد. پس هر چه کافئین قهوه بیشتر باشد طعم و مزه ی آن تلخ تر میشود. هرچند که بسیاری از افراد قهوه تلخ را بسیار دوست دارند اما پیشنهاد ما برای افرادی که طعم های تلخ را دوست ندارند این است که قهوه هایی که کافئین زیادی دارند را امتحان نکنند چرا که طعم بسیار تلخی دارند و خوردن آن بسیار مشکل است. یکی از قهوه های بسیار تلخی که کافئین بسیار زیادی دارد قهوه آمریکایی روبوستا است.

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه

خب مشخص شد که مقدار کافئین در قهوه منجر به تلخی آن میشود، پس قهوه ایی که کافئین کمتری دارند مزه آن ها تلخ نیست.

درست است که گفتیم هر قدر قهوه تیره تر باشد کافئین بیشتری در خود دارد. این موضوع میتواند تا حدودی درست باشد ولی در همه موارد صدق نمیکند چرا که قهوه هایی هستند که رنگ روشنی داشته و کافئین بالایی دارند مانند قهوه روست روشن.

البته این نکته را فراموش نکنید که عوامل متفاوتی هستند که میتوانند بر روی میزان کافئین قهوه تاثیر بگذارند که عبارت اند از:

  • نژاد دانه قهوه 
  • نوع روست قهوه 
  • نوع دم آوری قهوه

کدام قهوه کافئین کمتری دارد؟

کم کافئین ترین قهوه کدام است؟
کم کافئین ترین قهوه کدام است؟

اگر به دنبال پاسخ سوال کدام قهوه کافئین کمتری دارد؟” هستید باید گفت که، قهوه عربیکا کافئین بسیار کمی دارد بین قهوه ها، مقدار کافئین کمتری دارد و از طرفی طعم های بسیار زیادی دارد. به همین دلیل بیشتر کافه ها از آن استفاده میکنند و روی مزه آن مانور زیادی میتوانند دهند و طرفداران عمده بیشتری به خاطر طعم های مختلفش دارد . در مقابلش قهوه روبوستا کافئین زیادی دارد و طرفداران خاص خود را دارد اما هر شخصی طعم تلخش را نمیپسندد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید