هزینه ماهانه نگهداری از گربه در خانه چقدر است؟

اگر که علاقه به نگهداری حیوانات خانگی دارید قبل از اینکه یکی از آنها را انتخاب کنید بهتر است در رابطه با هزینه های نگهداری آنها کمی تحقیق کنید سپس بررسی کنید و این سوال را از خودتان بپرسید که آیا از پس هزینه های نگهداری آن بر می آید؟ حیوانات به شدت به صاحب خود و خانه ای که در آن زندگی می کنند وابسته می شوند پس بهتر است اگر از پس هزینه نگهداری حیوانات برنمی آیید آنها را اذیت نکنید. در ادامه این مطلب به بیان هزینه ماهانه نگهداری از گربه در خانه چقدر است؟ می پردازیم با ما همراه باشید.

اگر علاقه به کسب اطلاعات در رابطه با آموزش حیوانات خانگی دارید می توانید از مطالبی که پیش از این در سایت منتشر نمودیم بازدید نمایید.

هزینه نگهداری از گربه خانگی ماهانه چقدر است؟

هزینه نگهداری گربه خانگی شما به چند عامل بستگی دارد اینکه گربه شما چه سنی است به اصطلاح kitten  است و یا adult و از همه مهمتر به چه نوع غذایی عادت دارد؟ غذای خانگی و یا غذای خشک مخصوص گربه؟ آیا گربه عقیم شده است و یا خیر؟

اگر گربه ای به سرپرستی گرفته اید که عادت به خوردن غذای خشک دارد باید ببینید که غذای خشکی ایرانی میخورد و یا خارجی؟ قطعا غذای خارجی گران تر از غذای ایرانی می باشد و به نسبت هزینه های نگهداری آن بیشتر خواهد شد. علاوه بر غذا شما ماهانه ملزم به خرید خاک مخصوص گربه هستید، بله خاک مخصوص و آنتی باکتریال!

از آنجایی که گربه ها بصورت غریزی در خاک ادرار و مدفوع می کنند و روی آن را با خاک می پوشانند شما برای رعایت نکات بهداشتی در خانه، باید خاک های مخصوص آنتی باکتریال خریداری نمایید که آنها نیز با توجه به ویژگی هایی که دارند در رنج قیمت های مختلفی یافت می شود به عنوان مثال یک بسته خاک گربه از برند clean cat که برای 1 ماه و نیم یک گربه بالغ کافی می باشد اکنون 20 هزار تومان می باشد که در مقایسه با حس خوبی که یک گربه خانگی در خانه شما ایجاد می کند هزینه ناچیزی است.

در ادامه این مطلب به محاسبه هزینه ماهانه نگهداری از گربه در خانه چقدر است؟ با توجه به نوع غذای مصرفی آن می پردازیم.

لیست اسم های مناسب برای حیوانات خانگی

هزینه نگهداری گربه خانگی که غذای خانگی مصرف می کند

هزینه نگهداری گربه خانگی که غذای خانگی مصرف می کند

منظور از غذای خانگی، سوپ مرغ، سیب زمینی، کدو حلوایی و تخم مرغ و… می باشد. برخی از گربه های اصلا عادت به خوردن غذای خشک ندارند و خورد مرغ آبپز شده با سبزیجات همچون فلفل دلمه ای و هویج لذت می برند در چنین شرایطی برای گربه های بالغ و یا adult ماهانه تقریبا به 2 عدد مرغ متوسط نیاز می باشد که با توجه به قیمت روز مرغ می توانید هزینه آن را تخمین بزنید البته این مقدار برای گربه های کوچک و یا kitten کمتر می شود. که تقریبا با قیمت امروز مرغ (کیلویی 30 هزار تومان) + 20 هزار تومان خاک مخصوص، هزینه نگهداری گربه شما بصورت ماهانه حدودا 170 الی 200 هزار تومان می باشد.

هزینه نگهداری گربه خانگی با غذای خشک خارجی

اگر گربه ای که قصد دارید آن را به سرپرستی قبول کنید عادت به خورد غذای خشک خارجی دارد، باید بگویم که کار شما کمی سخت است زیرا این غذاها وارداتی می باشند و قیمت آنها با نرخ ارز بالا می رود و ممکن است غذایی که شما ماه قبل بابت هر کیلو آن 200 هزار تومان پرداخت کرده باشید، این ماه به دلیل بالا رفتن قیمت دلار باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

غذا گربه خارجی در انواع برند ها و قیمت ها در بازار موجود می باشد و به عبارتی می توان گفت قیمت آنها از کیلویی 200 هزار تومان شروع می شود تا به بالا و برای یک گربه بالغ بصورت میانگین شما نیاز به خرید 2 کیلو غذای خشک در ماه دارید.

*نکته: قبل از خرید غذا های خشک گربه بهتر است که به میزان 100 گرم در ابتدا خریداری نمایید و در صورتیکه گربه شما علاقه به خوردن آن غذا نشان داد، سپس به مقدار بیشتری خریداری نمایید.

هزینه نگهداری گربه خانگی با غذای خشک ایرانی

هزینه نگهداری گربه خانگی با غذای خشک ایرانی
هزینه نگهداری گربه خانگی با غذای خشک ایرانی

گربه ای که غذای خشک ایرانی مصرف می کند، هزینه نگهداری آن به نسبت ارزان تر از دو مورد قبل می باشد زیرا غذا های ایرانی از وارداتی ها ارزان تر می باشد. به عنوان مثال 1 بسته 2 کیلویی غذای خشک برند ایرانی “مفید” در حال حاضر 100 هزار تومان می باشد از این رو به علاوه هزینه خاک مخصوص، هزینه ماهانه نگهداری از گربه در خانه برابر با 120 هزار تومان می باشد.

هزینه عقیم سازی گربه نر و ماده

هزینه عقیم سازی گربه به هزینه های ماهانه نگهداری از گربه مربوط نمی شود زیرا سگ و گربه را فقط یکبار برای همیشه عقیم می کنید. که هزینه آن در گربه بالغ نر و ماده متفاوت می باشد.

چرا باید سگ و گربه را عقیم سازی کرد؟

هزینه های درمانی گربه خانگی

با توجه به اینکه گربه شما جز کدام دسته از موارد فوق می باشد، شما باید هزینه ای را بصورت ماهانه به عنوان هزینه های احتمالی درمان آن در نظر داشته باشید. زیرا گربه های خانگی، با توجه به سن نیاز به واکسن مخصوص دارند و از آن گذشته ممکن است به دلایلی دچار اسهال، تب و مشکلات دیگری شوند که نیاز به مراجعه به دامپزشک باشد. هر چند که این آیتم نیز جز هزنیه های ماهانه نگهداری گربه محسوب نمی شود اما افرادی که قصد نگهداری نه تنها گربه بلکه هر حیوان دیگری را دارند باید به این موارد آگاه باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.