ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی از چه قرار است؟ و سرانجام چه شد

صبح امروز 18 دی ماه 98 خبری مبنی بر سقوط هواپیمای اوکراینی بوئینگ 737 در تهران  از طریق رسانه ها منتشر شد. این هواپیما با ۱۷۰ مسافر ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح امروز، بعد از بلند شدن از باند فرودگاه امام دچار مشکل شد و سقوط کرد.

طی این خبر: بوئینگ ۷۳۷ بار دیگر به دلیل بروز مشکل در طراحی و نقص فنی، حادثه آفرین شد و این بار مسافران پرواز تهران-کیف شرکت هواپیمایی اوکراینی، قربانی مشکلات طراحی در شرکت هواپیمایی بوئینگ شدند.
آمارها نشان می‌ دهد بوئینگ ۷۳۷ تاکنون بیشترین حادثه را در جهان داشته و بیشترین کشته را به خود اختصاص داده است.

ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی

شرکت بوئینگ پس از وقوع‌ سانحه هواپیمای اوکراینی، در توئیت خود اعلام کرد: در حال بررسی همه جوانب در مورد علت سقوط این هواپیما هستیم.

در این رابطه، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: قطعات هواپیما در نقاط مختلفی از سطحی وسیع در محل سقوط پخش شده است و بطور کامل متلاشی شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت:
براساس گزارش دقیق، این هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی، ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه سوار داشته است و هیچ کدام از مسافران زنده نمانده اند.

رئیس مرکز اورژانس تهران در این رابطه گفت:  با توجه به وضعیت سقوط هواپیمای اوکراینی، شناسایی اجساد خدمه و مسافران بسیار مشکل است.نیروهای امدادی صبح امروز در تلاش برای جمع‌آوری اجساد در میان دو هکتار زمین بودند تا اجساد را برای شناسایی به پزشکی قانونی تحویل دهند.

که در آخرین خبر از این سانجه گفته شد؛ اجساد در یک محل جمع اوری شده و آماده انتقال هستند. با توجه به تجمع مردم در محل سانحه، هلال احمر از مردم درخواست داشت تا از تجمع در اطراف هواپیما خودداری کنند.

اخبار مرتبط: آخرین اخبار از جزئیات حمله موشکی سپاه به پایگاه الاسد آمریکا در عراق

تصاویری از سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی فرودگاه امام

سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران

حضور نیروهای امدادی هلال احمر در محل حادثه برای جمع آوری اجساد

سقوط هواپیمای اکراینی در شهریار تهران

تصویر هوایی از محل سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی پرند

محل سقوط هواپیمای اکراینی

محل دقیق حادثه، “شاهد شهر” رباط کریم ( استان تهران) می باشد.

مسیر طی شده توسط هواپیمای اوکراینی در تهران از “فرودگاه امام” تا محل سقوط 

ماجرای سقوط هواپیمای اکراینی

فیلم منتشر شده از سقوط هواپیمای اوکراینی در شبکه های اجتماعی

طبق گفته برخی از منابع ، به دلیل ارزان بودن پرواز هواپیماهای بوئینگ، پرواز با این پرواز بیشتر مورد انتخاب دانشجویان است.

دست‌نوشته باقی‌ مانده از دانشجوی مسافر هواپیمای اوکراینی

ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی دست‌نوشته باقی‌ مانده از دانشجوی مسافر هواپیمای اوکراینی که از خدا برای امتحانی که به آن نرسید طلب کمک کرده بود.

طبق آخرین اخبار در خصوص این سانحه، 147 ایرانی در حادثه سقوط هواپیما فوت شدند.

رئیس سازمان اورژانس کشور: هواپیمای اوکراینی سقوط کرده ۱۷۹ مسافر و خدمه  داشته که ۱۴۷ مسافر ایرانی و ۳۲ مسافر نیز غیر ایرانی بوده‌اند.
رئیس کمیسیون بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی نیز در رابطه با سقوط  این هواپیما گفت: خلبان بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی تا پیش از سقوط، اعلام وضعیت اضطراری نداشت.

تاکنون جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی کشف نشده است.

علت سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی مشخص شد

به نقل از خبرگزاری فارس: در حالی که از روز چهارشنبه تا صبح شنبه گمانه‌زنی‌های مختلفی پیرامون علت این سانحه مطرح می‌شد، در نهایت صبح شنبه ۲۱ دی‌ماه 1398 ستادکل نیروهای مسلح با انتشار اطلاعیه‌ای علت سقوط پرواز ۷۵۲ را هدف قرار گرفتن غیرعمد آن توسط سامانه پدافندی سپاه پاسداران و در اثر خطای انسانی عنوان کرد.

علت سقوط پرواز ۷۵۲ اوکراین هدف قرار گرفتن غیرعمدی آن توسط سامانه پدافندی سپاه پاسداران اعلام شد.

سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه می‌گوید صبح چهارشنبه به مسئولین اطلاع داده که هدفی را زده‌اند که تقارن آن با سقوط هواپیما مشکوک است . او همچنین می‌گوید که از دقایق اولیه تیم بررسی سانحه و افراد دخیل در این قضیه در قرنطینه قرار داشته‌اند و اجازه‌ای برای اطلاع‌رسانی نداشتیم.

سردار حاجی‌زاده همچنین تاکید کرده که تاخیر در اطلاع‌رسانی به این دلیل نبوده که کسی بخواهد موضوعی را کتمان کند، بلکه روال این است که ستاد کل نیروهای مسلح باید موضوع را بررسی کند که جمع بندی این موضوع در روز جمعه یعنی ۴۸ ساعت پس از سانحه صورت گرفت.

در حقیقت رسیدن به این علت قطعی که «هواپیمای اوکراینی با آتش سامانه پدافندی سرنگون شده است» از صبح روز چهارشنبه تا صبح روز جمعه یعنی ۴۸ ساعت پس از سانحه به داراز کشیده است که از روز صبح جمعه تا صبح شنبه که اطلاعیه ستادکل نیروهای مسلح  منتشر شد نیز مسائل مربوط به نحوه اطلاع‌رسانی و تنظیم بیانیه‌ها صورت گرفته است؛ گرچه این اقدامات تا جمعه شب انجام شده بود و حتی روز جمعه به روزنامه‌ها نیز اعلام شده بود تا ساعت ۲۲ شب ارسال صفحات خود به چاپخانه را به تعویق بیاندازند.

فیلم توضیحات کامل سردار حاجی زاده درباره حادثه هواپیمای اوکراینی

««این سانحه دلخراش را به تمامی ملت شرف ایران تسلیت عرض می نماییم»»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.