تفاله قهوه چه استفاده ای دارد؟
تفاله قهوه چه استفاده ای دارد؟

قهوه ماده ای است که بسیار استفاده میشود میتوان از همه اجزا آن استفاده کرد. از خود قهوه که میتوان برای خوردن استفاده کرد و انرژی زیادی از آن دریافت کرد. اما آیا تفاله قهوه مفید است؟ آیا تفاله قهوه کاربردی دارد؟ اگر مانند من به طور روزانه قهوه مینوشید به احتمال زیاد هر هفته مقدار زیادی تفاله قهوه دارید که نمی دانید چه کاربردی دارند و مسلما آن را دور میریزید. در اینجا چند کاربرد تفاله قهوه را مورد بررسی قرار میدهیم و می گوییم که تفاله قهوه چه استفاده ای دارد؟ از آنجایی که مقداری از خواص قهوه در تفاله قهوه هم وجود دارد قبل از اینکه ان را دور بریزید ادامه مطلب را بخوانید.

تفاله قهوه چه استفاده ای دارد؟


شاید پیش خودتان فکر کنید که تفاله قهوه هیچ کاربردی دارد و بدرد نخور است اما باید گفت که از تفاله قهوه استفاده های بسیاری میتوان کرد. میتوان قهوه را به تخم مرغ تشبیه کرد چرا که تخم مرغ هم از همه مواد آن استفاده می کنیم و مواد غذایی است که در همه جا میتوان از آن استفاده کرد. قهوه هم بدین صورت است چرا که خود قهوه را پودر کرده و میتوان نوشید، اما پس از آن با تفاله قهوه چه کار میتوانیم بکنیم؟ آیا تفاله قهوه کاربردی هم دارد؟ تفاله قهوه چه استفاده ای دارد؟ شاید صحبت هایی در مورد استفاده های فراوانی که میتوان از تفاله قهوه کرد شنیده باشید اما در این پست به صورت تخصصی بررسی خواهیم کرد که از تفاله قهوه چه استفاده ای می توان کرد؟ 7 کاربرد تفاله قهوه در ادامه آمده است که پیشنهاد میکنیم اگر تا به حال نمیدانستید تفاله قهوه چه استفاده ای دارد حتما مطالعه کنید.

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه

تفاله قهوه چه استفاده ای دارد؟
تفاله قهوه چه استفاده ای دارد؟

1. کاربرد تفاله قهوه: کمپوست برای تغذیه گیاهان

همانطور که میدانید تفاله قهوه دارای پتاسیم و منیزیم و فسفر و مس بسیاری است. پس میتواند منبع غنی و خوبی برای گیاهان شما باشد. شما میتوانید به عنوان کمپوست برای گیاهان تان از تفاله قهوه استفاده کنید. علاوه بر اینکه پر از مواد مغذی و برای رشد گیاهان بسیار مفید است، اما یکی دیگر از نکات مثبت یکه تفاله قهوه برای گیاهان دارد این است که، منجر به رطوبت بیشتر خاک می شوند و خاک را کمی نرم تر و سبک تر می کنند به صورتی که جریان آب در خاک روان تر خواهد بود.

تفاله قهوه برای گیاهیانی مانند کاکتوس، دیفن باخیا، سانسوریا، درخت لیمو و … مفید است. به طور کلی از آنجایی که تفاله قهوه باعث افزایش اسیدیته‌ی خاک می‌شود برای گیاهانی مناسب است که خاک اسیدی را دوست دارند.

2. کاربرد تفاله قهوه: از بین بردن بو

شاید دقت کرده باشید که داخل جاسیگاری ها کمی قهوه وجود دارد. چرا؟ تفاله قهوه رد بو را از بین میبرد و به منظور خاموش کردن و بو نگرفتن جا سیگاری از آن استفاده میشود. فراموش نکنید که میتواند برای از بین بردن بو غذا از تفاله قهوه استفاده کنید. همچنین وقتی دست هایتان بوی غذا، پیاز، سیر یا هر بوی ناخوشایند دیگری به خود گرفته و با شستن از بین نمیرود میتوانید از تفاله قهوه به منظور رفع بوی بد دست هایتان استفاده کنید.

3. از بین بردن مورچه ها با تفاله قهوه

نکته جالب دیگری که میتوان از تفاله قهوه استفاده کرد آن است که برای از بین برد مورچه ها هم میتوانید از تفاله قهوه استفاده کنید. مورچه های کارگر با استفاده از رد بو با یکدیگر ارتباط میگیرند و مسیر راه را مشخص می کنند، تنها کافی است که مقداری قهوه بر سر راه مورچه ها کارگر قرار دهید آن ها به سرعت تفاله ها را به داخل لانه خود می برند و شما پس از چند هفته مشاهده می کنید که جمعیت مورچه ها کم میشود.

4. گربه ها از تفاله قهوه متفرند

جالب است اگر بدانید گربه ها از بوی قهوه بدشان می آید اگر در باغچه خود یک گربه مزاحم دارید می توانید مقداری تفاله قهوه در باغچه بریزید تا از شر آن ها راحت شوید. ریختن تفاله قهوه در باغچه علاوه بر اینکه گربه ها را دور نگه میدارد و برای حاصلخیزی خاک باغچه خوب است یک کاربرد دیگر هم دارد و آن تغذیه کرم های باغچه است. کرم های درون خاک باغچه یک کار مفید انجام میدهند و ان زیر و رو کردن خاک باغچه است. این کرم ها عاشق قهوه هستند.

5. سیاهی دور چشم را با تفاله قهوه از بین ببرید

از تفاله قهوه در ساخت ماسک های زیبایی پوست نیز استفاده می شود برای رفع پف کردگی چشم ها و آرامش آن ها مقداری تفاله قهوه را روی چشم هایتان قرار دهید تا اثر شگفت انگیز آن را مشاهده کنید. همچین می توانید از تفاله قهوه با ترکیب مواد دیگر مانند ماست و عسل یک ماسک قهوه عالی برای پوستتان بسازید. تفاله قهوه مانند یک اسکراب عمل میکند و به خوبی آلودگی را از سطح پوست شما پاک می کند.

6. زیبایی موها با تفاله قهوه

مقداری تفاله قهوه را روی موهای خیس خود به آرامی ماساژ دهید و سپس موهای خود را با محلول آب و سرکه شستشو دهید تا موهایی درخشان داشته باشید. کافئین موجود در تفاله قهوه می تواند به تحریک رشد مو کمک کند. البته دقت کنید که قهوه کمی رنگ دارد و ممکن است رنگ موهای شما را کمی تغییر دهد.

آیا مصرف قهوه در دوران بارداری مضر است؟

7. از تفاله قهوه به عنوان یک پاک کننده استفاده کنید

به علت بوی خوبی که قهوه دارد میتوانید به عنوان یک صابون برای پوست تان از آن استفاده کنید. اگر میخواهید وسیله ای را که غبار گرفته تمیز کنید میتوانید مقداری تفاله روی آن بریزید و سپس با دستمال محیط غبار گرفته را پاک کنید. یکی از بهترین استفاده هایی که می توانید از تفاله قهوه کنید این است که آن را روی سینک ظرفشویی استیل بمالید تا اثر پاک کنندگی فوق العاده آن را ببینید.

امیدواریم این بار از تفاله های قهوه تان استفاده کنید و نتیجه مطلوب بگیرید.

خلاصه


در این پست به سوال تفاله قهوه چه استفاده ای دارد؟ “ پرداختیم و به صورت خلاصه باید گفت که از تفاله قهوه به منظور موارد زیر استفاده میشود:

  • از تفاله قهوه برای رشد بهتر گیاهان
  • رطوبت خاک
  • در جاسیگاری ها
  • خوشبو کننده پوست
  • خارج کردن مورچه ها از خانه
  • تمیز کردن گرد و غبار
  • سلامت پوست و مو
  • ….
فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید