گرگ از چه چیزهایی و از چه حیواناتی می ترسد؟

آیا می دانید گرگ ها از چه چیزهایی و از چه حیوانی می ترسند؟

وقتی اسم گرگ را می شنویم حیواناتی درنده و وحشی در ذهن ما مجسم می شوند که از هیچ چیز نمی ترسند اما در واقعیت گرگ ها هم می ترسند. در این مقاله خواهیم گفت گرگ از چه چیزی می ترسد. به طور کلی گرگ ها از انسان ها، ماشین ها، ببرها و چیزهای دیگری که در طبیعت به آن عادت ندارند می ترسند. شاید باور نکنید اما گرگ ها حیواناتی خجالتی هستند و ترجیح می دهند پنهان بمانند مگر اینکه نیاز به شکار داشته باشند یا مورد حمله یا تهدید قرار بگیرند. ادامه این مطلب جالب از مینویسم را بخوانید تا بدانید گرگ از چه چیز یا از چه حیوانی می ترسد.

گرگ از چه میترسد؟

گرگ ها از برخی حیوانات و همچنین بعضی چیزهایی که در طبیعت وجود دارند می ترسند مانند آتش در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

آیا گرگ از سگ میترسد؟

گرگ از چه چیزی می ترسد
ترس گرگ از سگ

سگ ها ممکن است شبیه گرگ ها به نظر برسند. طبق مطالعاتی که در مورد رابطه گرگ ها و سگ ها انجام شده است سگ ها لزوما از گرگ ها نمی ترسند. اما به طور کلی از آنها اجتناب می کنند. ویدیوهای زیادی از سگ ها وجود دارد که یا به صورت مسالمت آمیز با گرگ ها ملاقات می کنند یا برای جان خود از دست گرگ ها فرار می کنند. این به این معنی است که تعامل گرگ و سگ بستگی به موقعیت دارد. به همین خاطر هم از سگ ها برای محافظت از گله گوسفندان در برابر گرگ استفاده میکنند. در حالی که برخی از سگ ها ممکن است شبیه به گرگ ها به نظر برسند اما از نظر خلقی و جسمی با گرگ ها بسیار متفاوت هستند. گرگ ها و سگ ها با استفاده از زبان بدن مشابه با هم ارتباط برقرار میکنند.

یک گرگ در طبیعت ممکن است سعی کند به یک سگ حمله کند و آن را بکشد به خصوص اگر سگ با یک گله گرگ مواجه شود و یا اگر گرگ ها گرسنه باشند. اما به دلیل اعتماد به نفس، شجاعت و هوش زیاد سگ و همچنین شباهت هایی که بینشان است کمتر پیش می آید که این دو حیوان باهم درگیر شوند. به همین دلیل همیشه سگ ها نقش نگهبان را برای انسان ها بازی میکنند.

برخی تحقیقات علت ترس گرگ از سگ را نزدیکی سگ ها به انسان ها عنوان کرده اند به این معنی که چون گرگ ها از انسان ها می ترسند و همچنین می دانند که سگ ها رابطه خوبی با انسان ها دارند می توانند حدس بزنند در جایی که سگ ها وجود دارند رد پایی از انسان ها نیز دیده می شود به همین دلیل از آن ها اجتناب می کنند و این به معنی ترس گرگ از سگ نیست.

همچنین بخوانید: چرا گرگ از سگ میترسد

گرگ از چه حیوانی می ترسد : ببر

گرگ از چه حیوانی می ترسد
ببر

ببرها یکی از حیواناتی هستند که گرگ ها در طبیعت از آنها میترسند این امر به ویژه در مورد ببرهای سیبری که گاهی اوقات آنها را ببرهای آلاسکا نیز می نامند صادق است و باعث میشود جمعیت گرگ ها در هر کجا که ببر وجود دارد به ویژه در قسمت شمال شرقی آسیا کاهش یابد. دلیل ترس گرگ از ببر این است که آنها قدرتمند هستند و از نظر اندازه نیز بزرگ تر هستند. به همین دلیل است که گرگ ها از ببرها می ترسند و به هر قیمتی از آنها دوری میکنند. این امر موجب کاهش جمعیت گرگ ها و از بین رفتن زیستگاه آنها در نقاطی که ببر ها وجود دارند میشود.

گرگ ها از چه حیوانی می ترسند : خرس

ترس گرگ از خرس

گرگ ها از خرس های بزرگ میترسند به ویژه خرس های گریزلی که به تنهایی میتوانند گرگ ها را بکشند. دلیل دیگر ترس گرگ ها از خرس های بزرگ این است که هر دو شکارچی هستند اما خرس های بزرگ تر بسیار قوی تر از گرگ ها هستند و می توانند کل دسته گرگ ها را دفع کنند. با این وجود برخی از گرگ ها از توله های خرس کوچک تری که به نظر می رسد تنها و بدون مادر رها شده اند پیشی میگیرند اما زمانی که مادرشان باشد از آنها میترسند.

انسان و اشیا صنعتی

گرگ حیوان شجاعی است اما آنها نیز بدون ترس نیستند در بعضی از مواقع دیده شده است که گرگ ها از انسان ها و فناوری های ساخته انسان ها ترسیده اند مانند اتومبیل و اشیا صنعتی اما حملات گرگ بسیار نادر است. گرگ ها مانند سگ ها از هوش بالا و حس بویایی قوی برخوردار هستند به همین دلیل احتمال خیلی زیادی وجود دارد که طعمه خود را سریع پیدا کنند و به آن حمله کنند. گرگ ها نیز مانند حیوانات دیگر زمانی که گرسنه باشند و یا قربانی آنها را تحریک کند به آن حمله می کنند.

آتش

گرگ ها مانند بسیاری از حیوانات از دود و آتش میترسند و در هر موقعیتی از آن اجتناب میکنند. ایجاد آتش در طبیعت بهترین راه برای محافظت از خود در برابر حملات حیوانات وحشی مانند گرگ ها است. در طول تاریخ انسان ها از آتش برای محافظت از خود استفاده میکردند درست کردن آتش راه خوبی برای جلوگیری از حملات وحشیانه حیوانات است زیرا مکانیسم فرار را در حیوانات فرا می خواند. زمانی که در طبیعت هستید و نگران حمله گرگ ها هستید با آتش درست کردن میتوانید گرگ و سایر حیوانات وحشی را دور نگه دارید. این در مغز آنها ریشه دوانده یا بهتر بگویم برنامه ریزی شده است.

حیوانات وقتی دود و یا آتش را میبینند شروع به فرار می کنند زیرا از آتش میترسند و می خواهند در امان باشند. ترسیدن از آتش غریزه طبیعی همه ی حیوانات است و سعی میکنند با دیدن آن فرار کنند. در حالی که انسان ها بر این پدیده مسلط شده اند و از آن نمی ترسند. آنها حس بویایی قوی دارند بنابراین میتوانند بوی دود را از مایل ها دور تر تشخیص دهند.

در هنگام مواجه با گرگ ها چگونه رفتار کنیم

گرگ ها نیز مانند تمام موجودات زنده ی دنیا دارای احساسات هستند. زمانی که با آنها روبه رو شدید سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و جوری رفتار نکنید که باعث تحریک آنها شوید زیرا در آنصورت سبب آسیب رساندن به خودتان میشوید.

اگر به طور غیر منتظره ای با گرگ ها روبه رو شدید اولویت اول شما باید جلوگیری از حمله گرگ ها باشد. از تماس چشمی با گرگ ها خوداری کنید زیرا آنها این را به عنوان رفتار چالش بر انگیزی تلقی می کنند به همین دلیل از نشان دادن دندان های خود به گرگ ها خوداری کنید. سر خود را پایین بیاورید و کمی تعظیم کنید گرگ ها این را رفتاری مطیع و غیر تحدید آمیز خواهد دید. به آرامی دور شوید اما به آن پشت نکنید. اگر گرگ شما را در حال دویدن ببیند شما را طعمه میبیند. شما نمیتوانید از یک گرگ پیشی بگیرید. زمانی که گرگ خر خر کرد تا به سمت شما حمله کند دستان خود را بالا نگه دارید و قد خود را بلند کنید و اگر سنگی داشتید پرتاب کنید. در این شرایط کاملا نمیتوانید گرگ را بترسانید، هدف شما این است که گرگ ها را مجبور به عقب نشینی کنید.

همچنین بخوانید: معرفی انواع گرگ های آلفا بتا و امگا

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.