پارکور چه نوع ورزشی است و از چه سنی شروع کنیم

پارکور چیست

در این پست برایتان توضیح میدهیم که پارکور چه نوع ورزشی است و سن مناسب برای پارکور چه سنی است؟

پارکور ورزشی است که توسط ریموند بل در فرانسه پیدا شد و توسط پسرش دیوید بل و گروهی از دوستانش در اواخر دهه 80 توسعه یافت. این ورزش با گروهی به نام Yamakasi که توسط دیوید بل و دوستانش در سال 1997 تاسیس شد و فیلمی به همین نام که در سال 2001 فیلمبرداری شد در سراسر جهان شهرت یافت. هنر حرکت، که بعدها به پارکور تغییر نام داد، یک ورزش شهری مدرن است. اخیراً توسط بسیاری از برندهای معروف ورزشی پشتیبانی شده است و امروزه اغلب در فیلم های اکشن دیده می شود. در ادامه خواهیم گفت پارکور چه نوع ورزشی است و درباره سن مناسب برای پارکور و وزن مناسب برای پارکور و اینکه پارکور چند حرکت دارد بیشتر خواهیم گفت.

پارکور چه نوع ورزشی است؟

پارکور یکی از محبوب ترین ورزش های شهری در جهان و از ورزش های حرفه ای است. پارکور یک ورزش پر اکشن است که در آن از تعادل و قدرت برای به چالش کشیدن جاذبه استفاده می شود. پارکور نوعی تربیت بدنی و سبک زندگی است که هدف آن غلبه بر موانع با حرکت، دویدن، پریدن و بالا رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر در محیط شهری است.

پارکور به آموزش یا لوازم جانبی خاصی نیاز ندارد. بدن شما تنها ابزاری است که با پشتکار، انضباط و غریزه از آن استفاده می کنید. شما باید محل مناسب یا سالن پارکور را برای تمرین تکنیک ها و حرکات پیدا کنید و برای بهبود عضلات خود تمرین کنید. همچنین همراه داشتن یک مربی برای یادگیری سریع و صحیح بسیار مهم است. برای پارکور که نیاز به تعادل و قدرت دارد، ابتدا باید عضلات و تعادل خود را توسعه دهید. با انجام هر روز حرکات و تکنیک‌ها را راحت‌تر می‌توانید تمرین کنید، مانند فشار، کشش و اسکات.

هنگامی که بدن خود را به اندازه کافی تقویت کردید، نوبت به تمرین حرکات فرود و غلت می رسد. می توانید شروع به یادگیری نحوه فرود آمدن و غلتیدن نرم با پرش از ارتفاع نیم متری به متری کنید. سپس باید مانورهای خرک، پرش و صعود را ادامه دهید. همانطور که این حرکات را انجام می دهید، باید با کشف حرکات مورد علاقه خود که متناسب با بدن شما هستند، سبک خود را ایجاد کنید. با تمرینات و تمرینات منظم، باید بدن خود را متناسب نگه دارید و برای ایجاد استایل خود حرکات جدیدی را در نواحی مختلف امتحان کنید. می توانید سعی کنید افراد و گروه هایی را برای انجام پارکور با هم پیدا کنید. می توانید برای یادگیری و یافتن افراد دیگری که به این ورزش علاقه مند هستند، به مناطق پارکور در فضای باز یا سالن های پارکور بروید. شما می توانید از این ورزش لذت بیشتری ببرید و در حین آموزش یا یادگیری از دیگران سریعتر یاد بگیرید.

پارکور چه نوع ورزشی است و از چه سنی شروع کنیم
پارکور چه نوع ورزشی است

چه تجهیزاتی برای پارکور مورد نیاز است؟

  • لباس پارکور

پارکور به تجهیزات زیادی نیاز ندارد. یک کفش ورزشی مناسب و لباس ورزشی راحت معمولا کافی است.

  • کفش پارکور

یک جفت کفش محکم و منعطف مهمترین تجهیزات ورزشی پارکور است. داشتن کفش های سبک و ضربه گیر هنگام انجام پارکور ضروری است. این به شما کمک می کند تا هنگام انجام حرکات سطح را احساس کنید و از مفاصل پا و ساق خود محافظت کنید. کفش باید کیفیت بالایی داشته باشد تا خطر صدمات را کاهش دهد و همچنین برای استفاده طولانی مدت مورد قبول باشد. کفش نباید برای پاهای شما خیلی تنگ باشد.

  • دستکش پارکور و لباس محافظ

اگرچه توسط Traceurs و Traceuses توصیه نمی شود، اما برخی از تجهیزات حفاظتی ممکن است برای مبتدیان مفید باشد. از این میان، دستکش پارکور شاید مهم ترین آنها باشد. اگرچه هنگام انجام پارکور مهم است که سطح را با دستان خود احساس کنید، در ابتدا می توانید از دستکش های پارکور مخصوص بدون انگشت استفاده کنید. دستکش ها باید انعطاف پذیر و راحت باشند. دستکش های کوهنوردی را می توان ترجیح داد. همچنین می توانید از بالشتک آرنج و زانو استفاده کنید.

بهترین سن و زمان برای پارکور چه زمانی است؟

هیچ محدودیت سنی برای شروع پارکور وجود ندارد. پارکور بر اساس حرکات طبیعی بنا شده است به همین دلیل شما می توانید پارکور را در هر سنی شروع کنید تا زمانی که کمی تحرک داشته باشید. با این حال، باید تمرینات خود را طوری تنظیم کنید که از خود در برابر طبیعت پر تاثیر پارکور محافظت کنید.
پارکور ورزشی است که می توانید در هر زمانی از سال انجام دهید. با این حال، در طول زمستان می تواند دشوارتر و همچنین خطرناک تر باشد. همیشه می توانید از سالن های پارکور استفاده کنید و در روزهای زیبای بهاری بیرون از خانه این کار را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تفاوت کاردیو و هوازی

وزن مناسب برای پارکور

چون در حرکات پارکور پرش های زیادی وجود دارد هرچقدر وزن کمتر باشد انعطاف پذیری بالاتر است. پس به طور کلی وزن کم و قد بلند ایده آل ترین حالت برای پارکور است. اما این موضوع قطعی نیست و اگر آمادگی بدنی بالایی داشته باشید می توانید حرکات پارکور را با تمرین و به تدریج انجام دهید.

مهمترین عاملی که به شما کمک می کند یک پارکورکار حرفه ای شوید اعتماد به نفس و انگیزه، پشتکار، نترس بودن و تمرینات مستمر است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.