چه عواملی یک رابطه عاشقانه خوب را می‌سازد؟

تعریف عوامل سازنده یک رابطه رضایت بخش و صمیمی.

یک « رابطه خوب بالغ » برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد. رابطه انواع بسیاری دارد. مهمترین نوع رابطه در جامعه ی ما، رابطه زوج ها است. این رابطه اغلب اصلی ترین رابطه در زندگی افراد است: اساس خانواده است(و خانواده جایی است که ما در آن مفاهیمی مانند عشق بالغ،مذاکره، تغییر و مصالحه را یاد میگیریم) و اغلب یک واحد اقتصادی است.

منظورمان از «رابطه بالغ» چیست؟

بعضی روابط میان افراد بالغ، عمدتاً جنسی هستند اما تمام رابطه های خوب بر پایه ی احترام به همدیگر و درک متقابل شکل میگیرند. رابطه بالغ رابطه ای است که در آن هر دو فرد حقوق برابر، فرصت های برابر و مسئولیت های برابر دارند.

تعریف ما از یک رابطه صمیمی و رضایت بخش چیست؟

اکثر افراد تعاریف بسیار شخصی از یک رابطه رضایت بخش و صمیمی دارند. برخی انتظاراتی که ما از یک رابطه داریم:

  • عشق و علاقه
  • رفتار صمیمی و جنسی
  • معاشرت
  • تعهد
  • برابری و احترام
  • سازگاری
  • همراهی و همیاری

 

افسانه ها و سوتفاهم ها درمورد روابط

افسانه ها و تصورات غلط زیادی راجب روابط وجود دارند. این افسانه ها و تصورات بر اساس ایده های رمانتیکی هستند که بوسیله خواندن، شنیدن و یا دیدن توصیفات رسانه، در ما شکل گرفته است.

  • «کسانی که به هم علاقه دارند اتوماتیک وار به خوبی باهم معاشرت میکنند»: نادرست.

معاشرت خوب خود به خود بوجود نمی‌آید. میتوان با یادگیری و تمرین بعضی مهارت های ساده معاشرت را بهبود داد. این مهارت ها شامل متقاعد کردن، گوش دادن و توضیح داد برای جلوگیری از سوء تفاهم ها هستند. گفت و گوی آزاد و آشکار برای زوج ها ضروری است.

  • «حفظ عشق و علاقه رمانتیک کلید یک رابطه طولانی و خوشبخت است»: نادرست.

این که انتظار داشته باشید طرف مقابلتان به طور غریزی خواسته ها و نیازهایتان را بداند، «افسانه ذهن خوانی» نام دارد. در واقعیت افراد برای رفع نیاز هایشان، باید در مورد نیازها، خواسته‌ها و انتظارات خود حرف بزنند.

یک رابطه خوب به چه چیزهایی نیاز دارد؟

این برای هر فردی متفاوت است اما احتمالاً اکثر افراد میپذیرند که احترام، همراهی، حمایت احساسی متقابل، رفتار جنسی، امنیت اقتصادی و اغلب تربیت کودک، همه عوامل مهمی از یک رابطه خوب هستند.

بیشتر بدانید : روش هایی داشتن یک رابطه شاد با همسر

از طرف مقابلتان بخواهید پنج ویژگی یا نیازی را که در رابطه برایش بسیار مهم است بنویسد. به لیست او نگاهی بیاندازید و ببینید راجب کدام موارد میشود کاری کرد و راجب کدام موارد نیاز دارید تا با شریکتان مذاکره کنید.

خودتان نیز همین کار را انجام دهید و درمورد نیاز های خود در رابطه، با همدیگر گفت و گو کنید. ضروری است که هردو طرف همدیگر را درک کرده و به نیازهای یکدیگر احترام بگذارند.

مهم ترین نیازهای شریک من چیست؟

همه ما خواسته های یکسانی از زندگی نداریم. شما و طرف مقابلتان میتوانید لیستی از مهمترین چیزها در زندگی تهیه کنید. راجب موارد لیست با همدیگر صحبت کنید. یادتان باشد اکثر افراد خواسته های متفاوتی خواهند داشت.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.