برای بازکردن لوله ظرفشویی چه باید کرد؟

به طور قطع همه ما با گرفتگی لوله ها در خانه مواجه شده ایم. و درگیر آن بوده ایم که برای بازکردن لوله ظرفشویی چه باید کرد؟ اصولا گرفتگی لوله ها بخاطر تجمع اشیا و مواد خوراکی و چربی های حاصل از شستن به وجود می آیند. حال اگر با گرفتگی لوله سینک مواجه شدیم، برای بازکردن لوله ظرفشویی چه باید کرد؟ در ادامه این مطلب آموزش و اطلاعات مربوط به آن را بخوانید.

برای بازکردن لوله ظرفشویی چه باید کرد؟

یکی ازساده ترین راههای باز کردن گرفتگی لوله ظرفشویی استفاده از تلمبه یا همان لوله باز کن دستی است. زمانی که به مواد شیمیایی دسترسی ندارید تلمبه بهترین گزینه است اگر لوله های سینک ظرفشویی دوقلو باشد، در پوش یکی از سینک‌ها را روی آن قرار دهید و آن را کاملا ببندید تا هیچگونه هوایی هم خارج نشود. قسمت پلاستیکی لوله بازکن را  روی چاهک سینک قرار دهید و مقداری آب در سینک بریزید و تلمبه را محکم  به سمت پایین فشار دهید با تکرار این کار  گرفتگی لوله بر طرف می شود.

برای بازکردن لوله ظرفشویی چه باید کرد؟

با یک ترکیب استثنایی وساده هم می توانید از شر گرفتگی سینک راحت شوید. برای رفع گرفتگی لوله چند قاشق جوش شیرین و مقداری سرکه را روی چاهک سینک بریزید بهتر است مراقب باشید و از دستکش استفاده کنید.

برای بازکردن لوله ظرفشویی چه باید کرد؟

در صورتی که روش‌های خانگی بالا کارساز نبودند می‌توانید از محلول های لوله بازکنی  استفاده کنید. این محلول های لوله باز کن را می توانید از فروشگاه خریداری کنید.تاکید می شود قبل از استفاده از محلول،حتما دستور العمل آن را بخوانید. برای استفاده از این محلول ها باید هنگامی که سینک خشک است و آب در لوله‌ها وجود ندارد، این مایع را در لوله سینک ریخته و به مدت زمان تعیین شده صبر کنید و پس از آن سینک را با آب داغ فراوان بشویید.(ترجیحا شب این کار را انجام دهید مطمئنا تا صبح از سینک استفاده نمیکنید.)

۶ ترفند ماشین لباسشویی (ترفندهایی که کار می کنند)

برای بازکردن لوله ظرفشویی چه باید کرد؟

استفاده از پودر چنته یکی از روش‌های قدیمی رفع گرفتگی لوله ظرفشویی است. این پودر را می‌توانید از فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌ها تهیه کنید.پودر  چنته با قدرت بالایی که دارد شما را از شر گرفتگی لوله خلاص می کند. دارد. اما به این نکته توجه داشته باشید استفاده مداوم از چنته سبب پوسیدگی لوله‌ها می‌شود.

اگر در نهایت روش‌های بالا موثر واقع نشد، می‌توانید خودتان لوله های زیر سینک را باز کنید چراکه  آشغال‌ها در قسمت زانویی لوله گیر می‌کنند و با باز کردن این قسمت و شستشوی کامل لوله ها می‌توانید گرفتگی لوله را برطرف کنید.

برای بازکردن لوله ظرفشویی چه باید کرد؟

در صورتی که همچنان مشکل گرفتگی لوله ها، رفع نشود مجبور هستید از اسیدهای قوی و فنرهای تاسیساتی کمک بگیرید زیرا در برخی موارد گرفتگی به علت گیر کردن یک جسم سخت در مجرای فاضلاب بوجود می آید که باید به متخصصین این امر مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.