به جای وردنه از چی استفاده کنم (جایگزین وردنه)

جایگزین وردنه چیست

در این پست چندین وسیله برای جاگیزینی وردنه ارائه شده است.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است هنگام آشپزی یا پختن به وردنه نیاز داشته باشید. در واقع، وردنه را می توان یک ابزار ضروری آشپزخانه در نظر گرفت. بنابراین، اگر در حال تهیه دستور العملی هستید که نیاز به استفاده از وردنه دارد ولی وردنه ندارید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ به جای وردنه از چه چیزی می توان استفاده کرد؟ برای جایگزینی وردنه زیادی وجود دارد که مطمئناً می توانید در خانه خود پیدا کنید.

جایگزین وردنه در آشپزخانه

وردنه در اصل یک استوانه بلند است. وردنه ها دارای طول ها و وزن های مختلف هستند و از انواع مختلفی از مواد ساخته می شوند. وردنه های سنگ مرمر، وردنه های پلاستیکی ضخیم، پین های ساخته شده از چوب و همچنین وردنه های فلزی توخالی وجود دارد. همچنین طرح های متنوعی برای وردنه وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

اکثر وردنه ها دارای دسته هایی در هر انتهای سیلندر هستند. گاهی اوقات این دسته ها به پین متصل می شوند و حرکت نمی کنند. طرح های دیگر ممکن است یک استوانه چرخان داشته باشند که در حین غلتیدن شما می چرخد.

دستگیره ها در جای خود باقی می مانند در حالی که مرکز به جلو و عقب می پیچد. سبکی که به عنوان وردنه فرانسوی شناخته می شود، اصلا دسته ندارد، بلکه فقط یک چوب بلند و سنگین است که با دستان خود به جلو و عقب فشار می دهید.

جایگزین های مناسب زیادی وجود دارد که می توانید به جای وردنه سنتی استفاده کنید.

بطری شیشه ای گرد

از یک بطری آب لیمو، بطری شربت یا هر بطری گرد و استوانه ای دیگری میتوانید به عنوان جایگزین مناسبی برای وردنه استفاده کنید. می توانید از یک بطری پر، نیمه پر یا خالی استفاده کنید . بطری را پر از آب کنید، چرا که برای پهن کردن خمیر کمی فشار لازم است.
برای اطمینان از تمیز بودن بطری آب لیمو، قسمت بیرونی آن را پاک کنید. روی بطری کمی آرد بپاشید و سپس دقیقاً به همان روشی که از وردنه استفاده می‌کنید استفاده کنید و بطری را به جلو و عقب روی خمیرتان تکان دهید.

جایگزین وردنه

 

لیوان استوانه ای

یک لیوان استوانه ای شکل یک وردنه عالی است. لیوانی را انتخاب کنید که اضلاع صاف داشته باشد و ترجیحا از شیشه ساخته شده باشد.
اطمینان حاصل کنید که لیوان تمیز است به آن آرد بپاشید تا از چسبیدن خمیر به لیوان جلوگیری شود. لیوان را به آرامی به جلو و عقب فشار دهید تا خمیر شما به ضخامت دلخواه صاف شود.
دقت کنید که به قسمت لبه لیوان فشار زیادی وارد نکنید این کار باعث شکستن لیوان میشود.

جایگزین وردنه

سینی

اگر میخواهید خمیر خود را در اندازه های کوچ باز کنید میتوانید از دو سینی یا بشقاب صاف استفاده کنیدو چونه همیر خود را پشت یک سینی آرد پاشی شده قرار دهید و با پشت یک سینی دیگر روی آن فشار وارد کنید. این کار روی خمیر های کوچک به خوبی جواب میدهد. سینی ها را آرد پاشی کنید تا خمیر به آن نچسبد.

لوله پی وی سی

اگر یک قطعه لوله PVP پلاستیکی در خانه دارید، میتوانید از آن به جای وردنه استفاده کنید! شما حتی می توانید لوله پی وی سی خود را به اندازه دقیقی که می خواهید برش دهید و یک “وردنه” درست کنید که می توانید بارها و بارها از آن استفاده کنید.
حتما از لوله پی وی سی بسیار تمیز استفاده کنید، ترجیحاً نو باشد. قبل از هر بار استفاده آن را با مقداری مایع ظرفشویی و آب داغ خوب بشویید.

جایگزین وردنه

چوب گرد و صاف

اگر یک چوب استوانه ای دارید، میتوانید از آن به عنوان وردنه استفاده کند. هرچه چوب بزرگتر باشد.
چوب را خوب بشویید و با استفاده از یک حوله تمیز خشک کنید. قبل از استفاده از آن اطمینان حاصل کنید که هیچ زائده یا خراشی روی آن نباشد. قبل از اینکه از چوب برای پهن کردن خمیر استفاده کنید، خمیر خود را با یک نایلون بپوشانید.

جایگزین وردنه

دستان شما

اگر هیچ یک از موارد موجود در این لیست را ندارید، همیشه می توانید از دستان خود برای صاف کردن خمیر خود استفاده کنید. خمیر را با کف دست فشار دهید و به آرامی صاف تا یکدست شود.
مطمئن شوید که دستتان به خوبی آرد پاشی شده باشد تا در حین کار خمیر به دستتان نچسبد. شاید به تمیزی کار با وردنه نشود ولی میتوانید با دست هم خمیر خود را به ضخامت مورد نظر برسانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.