برای مراقبت از گوش چه کارهایی باید انجام دهیم

شاید گاهی گرفتگی گوش ها ما را اذیت کند و یا ناگهانی گوشمان سوت بکشد. تا به حال به مراقبت از گوش و کارهایی که باید برای گوش انجام داد فکر کرده اید؟ تعدادی از روش های ساده اما بسیار موثر برای مراقبت از گوش شما وجود دارد. در اینجا 10 نکته مفید برای کمک به شما در حفظ سلامتی طولانی مدت گوش ها آورده شده است.

برای مراقبت از گوش چه کارهایی باید انجام دهیم

1. از گوش و گوش گیر استفاده کنید

در کنسرت ها، به طور منظم از سر و صدا دور شوید. برای بهبودی از یک شب پر سروصدا ممکن است 16 ساعت زمان آرام لازم باشد. برای محافظت بیشتر از گوش گیر استفاده کنید.

2. به هنذفری شخصی خود با صدای بسیار زیاد گوش ندهید

در هنگام روشن بودن هدفون، قادر به شنیدن صداهای خارجی نیستید یا اگر شخصی که در کنار شما است نیز می تواند آن را بشنود، به این معنی است که بیش از حد بلند است. ما توصیه می کنیم که برای یک پخش کننده MP3 یا دستگاه معادل آن، 60٪ صدا به مدت 60 دقیقه در روز کافی باشد.

3. صدا را تا جای ممکن در تلویزیون و رادیو پایین نگه دارید

4. از مجیط های پر سرو صدا دور بمانید.

اگر در محیطی کار می کنید یا به محیطی نزدیک می شوید که از سر و صدا تحریک شده و شنوایی شما تحت تأثیر قرار گرفته باشد (ماشین آلات و غیره)، با مدیر منابع انسانی خود صحبت کنید.

5. موسیقی بلند در ماشین

گوش دادن به موسیقی با صدای بلند هنگام رانندگی شاید جذاب باشد، اما زیاده روی نکنید سر و صدا در یک فضای محدود فشار ناخواسته ای به گوش شما وارد می کند.

6. از گوش پاک کن پنبه ای استفاده نکنید

استفاده از گوش پاک کن پنبه ای یک روش معمول اما غیر قابل توصیه برای از بین بردن موم است. جرم گوش طبیعی است و خود را تمیز می کند، از ورود گرد و غبار و ذرات جلوگیری می کند. قرار دادن گوش پاک کن ها  در گوش می تواند به پرده گوش شما آسیب برساند.

7- استرس را تحت کنترل داشته باشید

سطح بالای استرس و اضطراب باعث فشار بر اعصاب، جریان خون و گرمای بدن می شود. اینها همه محرک وزوز گوش (زنگ زدن در گوش) است. بنابراین سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید.

8. گوش های خود را خشک نگه دارید

اگر بعد از شستن یا شنا گوش های خود را به درستی خشک نکنید، رطوبت بیش از حد می تواند باعث تجمع باکتری ها شود و مجرای گوش را به خطر بیندازد. اگر پس از استحمام یا شنا احساس کردید که بقایای آب و حوله به آرامی خشک می شود، گوش خود را با کج کردن به یک طرف تخلیه کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.