گوشت را با چی نخوریم؟ (مواد غذایی ناسازگار با گوشت)

در این مقاله پاسخ این سوال را که گوشت با چه چیزی نباید خورده شود را می توانید بخوانید. همچنین چه کسانی نباید گوشت بخورند.

گوشت قرمز سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. اما هر ماده غذایی در کنار فوایدی که دارد مضراتی نیز ممکن است داشته باشد. سوالی که در اینجا پیش می آید این است که گوشت را با چی نخوریم؟ در ادامه می توانید پاسخ این سوال را به صورت جامع و کامل بخوانید.

گوشت را با چی نخوریم بهتر است؟

بر اساس تحقیقاتی که برخی از کارشناسان تغذیه انجام داده اند، توصیه کرده اند که گوشت با ماست و دوغ نباید مصرف کرد. زیرا لبنیاتی مانند دوغ و ماست هم دیر هضم هستند و هم اینکه مصرف همزمان آنها سبب می شود تا آهن و ویتامین های موجود در آنها جذب بدن نشود. همچنین گفته شده است مصرف دوغ و ماست همراه با گوشت برای کسانی که دارای دردهای مفصلی هستند سبب تشدید دردهای آنها می شود. بهتر است نیم ساعت فاصله بین مصرف آن ها ایجاد کنید. یکی دیگر از عوارض خوردن گوشت با ماست بالارفتن بلغم و به وجود آمدن لک و آکنه می باشد. ماست و دوغ سرد هستند و گوشت نیز دارای چربی می باشد. وجود این دو ماده به صورت همزمان در معده برای سلامتی بسیار مضر می باشد.

چه کسانی نباید گوشت بخورند؟

با وجود ویتامین هایی که گوشت قرمز برای بدن دارد. اما توصیه شده است که برخی از افراد هرگز نباید گوشت بخورند. این افراد شامل:

افراد مبتلا به بیماری های قلبی

افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند و یا دچار سکته های قلبی شده اند بهتر است تا حد امکان مصرف گوشت را کاهش بدهند و یا اصلا مصرف نکنند. زیرا این افراد با خوردن گوشت قرمز سبب می شوند تا پلاکت های ناسالم در خون آنها تولید شود که همین سبب گرفتگی رگ های آنها می شود. این موضوع بسیار می تواند خطرناک باشد پس باید این افراد به مقدار گوشت قرمزی که مصرف می کنند توجه زیادی داشته باشند.

کسانی که نارسایی کلیوی دارند

کسانی که مبتلا به بیماری های کلیوی پیشرفته هستند نباید از غذاهایی که دارای چربی های اشباع شده هستند استفاده کنند. این افراد باید از گوشت سینه مرغ و یا بوقلمون استفاده کنند. زیرا خوردن گوشت توسط این افراد بیماری آنها را ممکن است تشدید کند.

افراد مبتلا به سرطان

برخی از تحقیقات نشان داده است خوردن گوشت قرمز برای کسانی که دارای سرطان می باشند زیاد مناسب نیست. همچنین ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده را در بعضی از افراد افزایش بدهد.

کسانی که کلسترول خون بالا دارند

افرادی که میزان کلسترول و چربی خون آنها زیاد است با مصرف گوشت قرمز موجب افزایش آن می شوند. این افراد بهتر است بیشتر از یک یا دوبار در ماه گوشت قرمز مصرف نکنند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.