ویتامین سی را با چی نخوریم؟ (مواد غذایی ناسازگار)

اگر برای شما هم سوال شده که ویتامین سی را با چی نخوریم و چه کسانی نباید این ویتامین را مصرف کنند تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

همه افراد تجربه مصرف قرص جوشان را دارند. قرص جوشان یا همان ویتامین سی برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر و مفید می باشد. ویتامنی سی در برخی از سبزیجات و میوه ها به مقدار زیادی وجود دارد که می توانید ازاین طریق آنها را جذب بدنتان کنید. در ادامه می خوانید که ویتامین سی را با چی نخوریم.

ویتامین سی را با چی نباید بخوریم؟

ویتامین سی معمولا با مواد غذایی خاصی ناسازگاری ندارد و می توان آن را قبل و با بعد از بیشتر مواد غذایی مصرف کرد. ویتامین سی به دلیل اینکه باید در آب حل شود به تنهایی خورده می شود. اما نکته ای را که باید در مصرف ویتامین سی در نظر داتشه باشید این است که هرگز آن را همراه با غذاهای چرب و سنگین مصرف نکنید زیرا اثر آن را از بین خواهد برد.

همچنین ویتامین سی و هر ویتامین دیگری را باید بین صبح تا ظهر مصرف کرد. مصرف ویتامین در هنگام شب به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

تداخلات دارویی ویتامین سی

اگر دارای بیماری خاصی هستید یا با داروهایی که در ادامه گفته شده است تحت درمان پزشک هستید به هیچ عنوان ویتامین سی مصرف نکنید چون ممکن است اثر منفی و خطرناکی در بدن شما ایجاد کند.

داروهای شیمی درمانی

در رابطه با مصرف ویتامین سی در کنار داروهای شیمی درمانی دو مدل نظریه وجود دارد عده ای می گویند ویتامین سی دارای آنتی اکسیدان هایی می باشد که اگر همراه با داروهای شیمی درمانی مصرف شود ممکن است در بدن تداخل ایجاد کند. عده ای دیگر می گویند مصرف ویتامنی سی به عنوان مکمل در دروان شیمی درمانی ممکن است اثر بخشی بهتری را به همراه داشته باشد. در هر صورت بهتر است با پزشک متخصص خود رد این رابطه مشورت کنید و خودسرانه ویتامین سی را مصرف نکنید.

داروهای قلبی

داروهای قلبی دارای نیترات می باشند و ترکیب ویتامین سی با این داروها سبب می شود تاثیرات مطلوبی بر روی بدن نگذارند. در این مورد بهتر است حتما با پزشک مصرف کنید.

بهتر است همراه با این داروها نیز ویتامین سی را مصرف نکنید و در صورت تجویز قبل از مصرف حتما با پزشک خود مشورت کنید.

  • داروهای بارداری و داروهای تنظیم کننده هورمون ها
  • وارفارین
  • استامینوفن
  • آسپرین
  • تتراسایکلین

اگر در گروه افرادی هستید که از این داروها مصرف می کنید و دچار کمبود ویتامین ث نیز می باشید می توانید از میوه و سبزیجاتی که دارای ویتامین ث هستند به جای استفاده از قرص جوشان استفاده کنید.

چه کسانی ویتامین سی مصرف کنند؟

کسانی که فشار خون بالا دارند معمولا دچار کمبود ویتامین سی می باشند.

  • افراد سیگاری
  • ورزشکاران و افرادی که ورزش های سنگین انجام می دهند.
  • کسانی که دارای مشکلات گوارشی و معده ای هستند.
  • اشخاص که دارای استرس بالا هستند.
  • بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.