بادی پامپ چه ورزشی است و اسم حرکات بادی پامپ چیست؟

بادی پامپ چیست

بادی پامپ به ورزشی هوازی و قدرتی می گویند که از هالتر برای انجام تمرینات در آن استفاده می کنند. در این ورزش مانند زومبا با موزیک مهیج و انگیزه دهنده حرکات قدرتی با هالتر انجام می شود که موجب کاهش وزن و تناسب اندام می شود. اگر نمی دانید بادی پامپ چیه، در این پست به معرفی این ورزش مهیج و قدرتی میپردازیم.

امروزه در اکثر باشگاه ها برای تناسب اندام و چربی سوزی، ورزش های هوازی را پیشنهاد می کنند. بادی پامپ یکی از انواع ورزش های هوازی و قدرتی است که به صورت گروهی و با پخش موزیک های مهیج انجام می شود. اگر با این ورزش آشنایی ندارید و نمی دانید بادی پامپ چه ورزشی است این پست را دنبال کنید.

معرفی ورزش بادی پامپ

اگر به دنبال داشتن تناسب اندام و کالری سوزی هستید، حتما اسم ورزش های هوازی و بادی پامپ را شنیده اید. بادی پامپ یک ورزش قدرتی و هوازی است که به صورت گروهی و با موزیک های مهیج به منظور بالابردن قدرت بدنی انجام می شود. برای انجام تمرینات ورزش بادی پامپ از هالتر و دمبل استفاده می کنند. تمرینات بادی پامپ روی کلیه اندام بدن تاثیر می گذرند و ضربان قلب را بالا می برند و چربی سوزی بالایی دارند.

لوازم مورد نیاز ورزش بادی پامپ

ورزشکاران برای انجام تمرینات ورزش بادی پامپ از هالتر، صفحه وزنه و استپ یا یک نیمکت استفاده می کند. دیگر لوازم مورد نیاز لباس تمرینی راحتی، مت یا زیرانداز تمرینی، کفش ورزش مناسب، حوله، بطری آب و عرق گیر است.

میزان کالری سوزی بادی پامپ در یک جلسه

جلسات بادی پامپ که به صورت گروهی و معمولا هفته ای دوبار انجام می شود به مدت 30، 45 یا 60 دقیقه میباشند که در این زمان اگر به طور کامل تمرینات را انجام دهید می توانید تا 600 کالری بسوزانید البته این امر به میزان کالری مصرفی روزانه که مصرف می کنید بستگی دارد. اما به طور لی 1/3 تا 1/4 میزان کالری دریافتی روزانه را می توانید بسوزانید. تمارین بادی پامپ به این دلیل کالری سوزی بالایی دارند که تمام عضلات بدن را به کار می گیرند.

 اسم حرکات بادی پامپ

برای انجام تمرینات بادی پامپ در ابتدا باید در وضعیتی صحیح به گونه ای که شکم منقبض باشد و پاها را بدون اینکه خیلی باز شوند، زیر باسن بگذاریم و انگشتان را به بیرون بچرخانیم بدون اینکه زانو قفل باشد. سر در امتداد بدن و رو به جلو و چانه را به داخل بکشید. توجه داشته باشید که برای برداشتن میله از کمر خم نشوید و زانو ها را خم کنید تمرینات مختلفی چون اسکوات، کول هالتر، لانگز ثابت، دد لیفت و پرس چرخشی هستند.

اسکوات

تمرینات بادی پامپ_ اسکوات
تمرینات بادی پامپ_ اسکوات

کول هالتر

 

تمرینات بادی پامپ-کول هالتر
تمرینات بادی پامپ -کول هالتر

دد لیفت

تمرینات بادی پامپ-دد لیفت
تمرینات بادی پامپ-دد لیفت

پرس چرخشی سرشانه

تمرینات بادی پامپ-پرس چرخشی سرشانه
تمرینات بادی پامپ-پرس چرخشی سرشانه

لانگز ثابت

تمرینات بادی پامپ-لانگز ثابت
تمرینات بادی پامپ-لانگز ثابت

تمرینات بادی پامپ کدام عضلات را درگیر می کنند

تمرکز اصلی این ورزش روی افزایش قدرت و استقامت عضلات کل بدن و کاهش وزن است، اما به طور کلی در این ورزش عضلات زیر در گیر می شوند.

 • شکم
 • پاها
 • سینه
 • سرشانه
 • بازوها
 • پشت

مزایای ورزش بادی پامپ

 • در ورزش بادی پامپ علاوه بر چربی سوزی بالایی که دارید، قدرت عضلانی خود را افزایش میدهید و دارای فرم بدنی مناسب می شوید.
 • متابولیسم عمومی بدن را بهبود می بخشید و انرژی و استقامت بیشتری به دست می آورید.
 • حرکات ایت ورزش باعث می وند که از سلامت عمومی خوبی برخوردار شوید و فشار خون و کلسترول بد و مشکلات هورمونی کنترل می شوند و همچنین تمارین بادی پامپ سلامت قلب را در طولانی مدت به دنبال خواهند داشت.
 • دارای خواب منظم و قدرت تمرکز بالایی می شوید.
 • حین تمرینات بادی پامپ قدرت عضلات شکمی افزایش می یابد که یکی از تاثیرات خوب آن کاهش درد های کمر و ستون فقرات می باشد.
 • با انجام تمرینات بادی پامپ عضلات و بدن منعطفی خواهید داشت و این امر در جلوگیری از دیسک کمر بسیار موثر است.
 • با انجام این تمرینات اکسیژن رسانی بهتر انجام می شود و در نتیجه گردش خون بهبود می یابد.
 • با انجام تمرینات بادی پامپ دارای بازو ها و عضلات دو سر و سه سر خوش فرم و متناسبی خواهید شد بدون اینکه خیلی حجیم باشند. همچنین دارای باسن خوش فرم و شکم سفت و پاهای لاغر ولی محکمی خواهید شد.

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.