بعد از بهبودی کرونا چه باید کرد؟ (۶ نکته مراقبتی بعد از کرونا)

بدن افراد مبتلا به ویروس کرونا بعد از بهبودی کرونا دارای آنتی بادی های كافی برای جلوگیری از ابتلای مجدد به این بیماری می باشد. اما این موضوع که تا چه میزان بدن می تواند نسبت به ابتلای مجدد مصون باشد، برای پزشکان نیز ناشناخته است. مواردی از ابتلای مجدد به این بیماری گزارش شده است که این موضوع باعث نگرانی افراد شده است!

اما برای افرادی که بعد از بهبودی کرونا در معرض خطر بالای عفونت مجدد هستند یا پیر هستند یا اقدامات پیشگیرانه کافی را برای محافظت از سیستم ایمنی بدن خود انجام نمی دهند؛ مراقبت های بعد از کرونا کاملا جدی است. این موضوع در حالی است که مردم باید پروتکل های بهداشتی مانند ماسک زدن، شستن مرتب دست ها و رعایت فاصله اجتماعی را حتما رعابت کنند.

آزمایش CRP چیست؟ (آزمایش سی آر پی برای تشخیص ویروس کرونا)

بعد از بهبودی کرونا این نکات را رعایت کنید!

بعد از بهبودی از ویروس کرونا حتما ورزش کنید و از یک رژیم غذایی مقوی پیروی کنید و از همه مهمتر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید زیرا بطور حتم نمی توان گفت که بدن شما نسبت به این ویروس مقاوم شده است.

1. به طور مداوم ورزش کنید

در صورت بهبودی ، ممکن است ورزش کردن کمی سخت به نظر بزسد چرا که بدن شما ضعیف شده، اما به تدریج ورزش را به برنامه روزانه خود اضافه کنید چرا که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس می شود و از نظر روحی و جسمی شما را سالم نگه می دارد.

2. یک برنامه غذایی مقوی داشته باشید

یک روش اساسی دیگر داشتن رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و مکمل برای کمک به تسریع بهبود بدن می باشد. ویروس کرونا و استرس حاصل از آن و همچنین داروهای مصرفی، بدن شما را ضعیف می کنند. علاوه بر این برخی از بیماران کاهش وزن یا افزایش وزن بدون دلیل را تجربه می کنند. بنابراین، سعی کنید یک رژیم غذایی منظم و مملو از محصولات ارگانیک، سبزیجات، تخم مرغ و طیور سالم داشته باشید تا اشتهای از دست رفته را جبران کند.

3. روی حافظه خود کار کنید

بعد از بهبودی کرونا چه باید کرد؟ (حافظه خود را تقویت کنید)
بعد از بهبودی کرونا چه باید کرد؟ (حافظه خود را تقویت کنید)

طبق گزارشات منتشر شده ویروس کرونا به سلول های حافظه شما آسیب می رساند. به منظور تقویت و بازگرداندن توانایی های تفکر و حافظه، لازم است بخشی از وقت خود را صرف بازی های معمایی، بازی های حافظه و فعالیت هایی کنید که باعث می شود بیشتر فکر کنید. از روش های تقویت ذهن استفاده نمایید. این کار را روزانه و آرام پیش ببرید.

4. به خودتان زمان بدهید

بعد از بهبودی کرونا و گرفتن جواب منفی از آزمایش انتظار نداشته باشید که کاملا به زندگی قبلی برگردید. از این رو بهتر است به خودتان زمان بدهید تا آهسته آهسته با روال قدیمی زندگی سازگار شوید. به یاد داشته باشید، شما به تازگی با یک بیماری ویرانگر مبارزه کرده اید و بهتر است به تدریج به فعالیت های قدیمی خود بپردازید.

5. در صورت وجود علائم، روی سیگنال های هشدار دهنده تمرکز کنید

در صورت وجود علائم بعد از بهبودی کرونا، خواه یک سردرد آزار دهنده باشد یا کمی خستگی و کوفتگی بدن! بهتر است به این علائم توجه کنید چرا که احتمال دارد بدن شما وضعیت پس از کرونا را تأیید نکند. در صورت بروز هرگونه مشکل بعد از بهبودی کرونا، با پزشک خود در تماس باشید.

6. به یاد داشته باشید، شما نسبت به ویروس کرونا ایمن نشده اید

در حالی که احتمالاً ابتلا به ویروس کرونا باعث شده است بدن شما درجه خاصی از ایمنی در برابر بیماری را داشته باشد، مطالعات جدید نشان می دهد که به احتمال زیاد این ایمنی موقتی است. از این رو، استفاده از ماسک صورت را در مکان های عمومی ادامه دهید و فاصله های اجتماعی را رعایت کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.