چکار کنیم نوزاد پستانک بگیرد (روش عادت دادن نوزاد به پستانک)

نحوه پستانک دادن به نوزاد

پستانک دادن به نوزاد یک تصمیم کاملا شخصی است زیرا پستانک علاوه بر مزایایی که دارد میتواند دارای معایبی نیز باشد اما اگر تصمیم به دادن پستانک به نوزاد خود دارید و او آن را نمی گیرد در اینجا به شما می گوییم چکار کنیم تا نوزاد پستانک بگیرد در حالی باید در ابتدا به نوزاد توجه کرد زیرا برخی از نوزادان نیازی به گرفتن پستانک ندارند و شیر مادر برایشان کافی است.

پستانک دادن به نوزاد می تواند کار دشواری باشد، نوزادان یا آن را دوست دارند یا از آنها متنفرند. اگر کودک شما در برابر گرفتن پستانک مقاومت می کند، سعی کنید آن را زمانی که آرام می شود، در پایان شیر خوردن به او بدهید. اما اگر نشد، روانشناسی معکوس را امتحان کنید این ترفند ساده برای اینکه کودک را وادار به گرفتن پستانک کنید است. در اینجا ترفند هایی برای اینکه چکار کنیم نوزاد پستانک بگیرد آورده شده است.

چطور به نوزاد پستانک بدهیم

اینکه آیا به نوزاد خود پستانک دهید یا نه یک تصمیم شخصی است زیرا پستانک دارای مزایا و معایبی است. پستانک به تسکین رفلاکس نوزاد برای مکیدن کمک می کند، می تواند به خوابیدن او کمک کند و ممکن است به کاهش خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) کمک کند. با این حال، استفاده از پستانک قبل از اینکه شیردهی به خوبی تثبیت شود، می تواند در شیردهی مناسب اختلال ایجاد کند و ممکن است خطر عفونت گوش میانی را افزایش دهد. حتی اگر بخواهید پستانک دهید، ممکن است نوزاد شما به راحتی آن را نپذیرد. گرفتن پستانک به کودک نیاز به یک تکنیک ساده و کمی صبر دارد. در ادامه به شما می گوییم که چکار کنیم نوزاد پستانک بگیرد.

  • پستانک را هوشمندانه انتخاب کنید. پستانک های فانتزی یا خوش رنگ زیادی در بازار وجود دارد، اما نوزاد شما به پستانکی مناسب برای مرحله رشد او نیاز دارد. روی بسته بندی به نشانه هایی مبنی بر اینکه نوک پستانک شبیه سینه است باشید نگاه کنید. بسیاری از پستانک‌ ها پایه‌های پهنی دارند، بنابراین به دنبال پستانک‌هایی باشید که سوراخ‌ هایی دارد که به کودک شما اجازه می‌دهد هنگام استفاده از آن نفس بکشد. برای ایمنی، مدل پستانک یک تکه را به جای مدل دو تکه انتخاب کنید تا از خطرات جدا شدن قطعات و ایجاد خطر خفگی جلوگیری کنید.
  • زمانی که کودکتان نسبتاً آرام و راضی است، پستانک را به او بدهید. منتظر نمانید تا ناراحت شود یا به شدت گریه کند. پستانک را به گونه او لمس کنید. این باید او را تشویق کند که به سمت پستانک بچرخد و شیر بخورد. این یک رفلکس طبیعی است که با آن نوزادان متولد می شوند.
  • اولین باری که پستانک را به او می دهید، به کودکتان اجازه دهید تا چند دقیقه آن را بمکد. اگر او آن را رد کرد، سعی کنید آن را در شیر مادر یا شیر خشک آغشته کنید یا آن را در دست خود گرم کنید قبل از اینکه بخواهید دوباره آن را مصرف کند.
چکار کنیم نوزاد پستانک بگیرد
چکار کنیم نوزاد پستانک بگیرد
  • نوک پستانک را با یک لایه نازک از شیر مادر یا شیر خشک بپوشانید تا طعم دلپذیری به کودکتان بدهد. پستانک های جدید ممکن است طعم لاستیکی داشته باشند که برای نوزادان ناخوشایند باشد. با این حال، هرگز نوک پستان را با مواد شیرین مانند عسل نپوشانید. این می تواند باعث مشکلات دندانی شود و عسل می تواند باعث بوتولیسم در نوزادان شود. شیر مادر یا شیر خشک باید فقط برای معرفی پستانک استفاده شود و نباید یک روش مداوم برای وادار کردن نوزاد به گرفتن پستانک باشد.
  • از مجبور کردن کودک به گرفتن پستانک خودداری کنید. اگرچه آنها می توانند خطر SIDS را کاهش دهند، اما برای همه نوزادان ضروری نیستند. اگر کودک شما مدام پستانک خود را بیرون می اندازد، احتمالاً به آن نیازی ندارد. از نشانه های کودک خود پیروی کنید. گاهی با خوشحالی پستانک را می گیرد و روزهای دیگر آن را رد می کند. هرگز آن را در دهانش نگیرید و او را مجبور به گرفتن آن نکنید.

از چه زمانی پستانک بدهیم

متخصصین توصیه می کنند که اگر شیر می دهید، باید حداقل یک ماه برای دادن پستانک صبر کنید. این زمان کافی را برای اطمینان از تثبیت شیردهی فراهم می کند. در روزهای اول تولد نوزاد، به او باید مرتباً شیر بدهد تا شیر شما افزایش یابد. اگر او زمان زیادی را صرف مکیدن پستانک کند، آن زمان را صرف تحریک سینه های شما نمی کند.

استفاده از پستانک همچنین می تواند باعث سردرگمی نوک پستان در نوزادانی شود که در حال یادگیری نحوه شیر خوردن هستند. حرکت دهان و زبان نوزاد هنگام مکیدن پستانک نسبت به هنگام شیردهی متفاوت است. اگر سعی کند با همان روش مکیدنی که برای پستانک استفاده می کند شیر بخورد، شیر دریافت نمی کند و ممکن است نا امید شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.