با پول مازاد خود چه کنیم؟

با توجه به وضعیت کنونی جامعه از نظر اقتصاد و تورم طبیعی است که به این فکر کنیم که با با پول مازاد خود چه کنیم؟ با توجه به افزایش چند درصدی قیمت دلار که در اوایل سال ۹۷ شاهدش بودیم افرادی که در گوشه کنار ها پس اندازی دارند و می ترسند که ارزش پولشان هر روز کمتر شوند به این فکر می کنند که با آن پول چه کنند تا بیشتر از این متضرر نشوند. از این رو ما در این پست شما را در امر سرمایه گذاری پر سود و مطمئن با پول مازادتان راهنمایی می کنیم.

سرمایه گذاری پرسود و مطمئن با پول مازاد

برای اینکه یک سرمایه گذاری موفق و پر سود در ایران داشته باشید گزینه های بسیاری همچون سرمایه گذاری در بازار ارز ، طلا و مسکن و همچنین خرید سهام وجود دارد. اما در حقیقت کدام یک از آنها برای سرمایه گذاری بهتر است؟

هر کدام از گزینه های فوق، ویژگی های خاص خودش را دارد بطور مثال افرادی که در سال ۹۶ دلار ۳۵۰۰ تومانی را خرید نمودند و در سال ۹۷ زمانیکه قیمت آن به ۱۶۰۰۰ تومان رسید سرمایه گذاری موفقی داشتند اما نمی دانند که با بالا رفتن قیمت دلار تمامی اجناسی که قیمتشان به دلار وابسته است نیز افزایش قیمت خواهند داشت و از آنجایی که آنها در این کشور زندگی می کنند باید زندگی خود را با این افزایش هزینه ها بگذرانند.

سرمایه گذاری در امر مسکن نیز همچون سرمایه گذاری در بازار ارز می باشد اگر قصد دارید با پول مازاد خود در مسکن سرمایه گذاری کنید باید بدانید که در سال ۹۷ شاهده افزایش چند درصدی دلار بودیم و با افزایش قیمت دلار، قیمت مسکن نیز پس از سال ها رکود افزایش یافت. اما اکنون مدتی است که ثباتی در بازار مسکن و ارز حاکم است و سرمایه گذاری در این زمینه توصیه نمی شود.

از طرفی زمانیکه تعداد چشمگیری از سرمایه گذاران به سوی بازار مسکن روانه می شوند بدون اینکه بدانند باعث افزایش قیمت مسکن می شوند و در نهایت باعث افزایش میزان رهن و اجاره می شوند و این برای افرادی که درآمدشان کفاف اجاره مسکن را نمی دهد چطور می توانند با این افزایش قیمت خانه بخرند از این رو بهتر است که به سرمایه و پول مازاد خود سمت و سوی بهتری بدهید.

بازار مسکنبازار طلا نیز زمینه ای مناسب از سرمایه گذاری بلند مدت می باشد تا کنون پیشینه خوبی را از خود به جای گذاشته است اما همانطور که می بینید مدتی است که قیمت طلا ثابت مانده و رشد آنچنانی نداشته است. اما بهترین روش برای سرمایه گذاری با توجه به بررسی نظرات کارشناسان اقتصادی، خرید سهام و شرکت در بازار بورس و سرمایه می باشد.

البته بهتر است که در این زمینه اگر تجربه و اطلاعات کافی را ندارید بی گدار به آب نزنید و از طریق شرکت های سبدگردان که نوعی وکیل سرمایه گذاری شما هستند اقدام نماید.

حتی اگر پول مازاد شما ۵۰ ملیون تومان هم که باشد می توانید با مراجعه به شرکت های سبدگردان که دارای مجوز رسمی از سازمان بورس و سرمایه هستند مراجعه کنید و یک سبد سرمایه گذاری اختصاصی افتتاح کنید. در این شرکت های یک مشاور حرفه ای و با تجربه مدیریت حساب شما را بدست گرفته و سهام هایی را خریداری می نماید که طبق تحلیل تکنیکال کارشناسان بورس و سرمایه رشد خوبی در آیند خواهند داشت.

با پول مازاد خود کارآفرینی کنید

اگر علاقه ای به سرمایه گذاری های بلند مدت ندارید و می خواهید که شغلی برای خود دست و پا کنید و از سوی دیگر طرفدار اشتغال زایی هستید می توانید با توجه به میزان سرمایه ای که در دست دارید شغلی را ایجاد کنید. کارآفرینی نیز دست کمی از سرمایه گذاری در بورس ندارد زیرا یکی از مزایای سرمایه گذاری در بورس حمایت از تولیدات داخل و کاهش بیکاری در کشور است.

بیشتر بخوانید : ایده های نو برای کارآفرینی در تابستان

مزایای کار آفرینی

زمانیکه شما با پول مازاد خود کارآفرینی می کنید و برای چند نفر، از قبال کاری که براه انداختیه اید درآمد ایجاد می کنید یک حس رضایت و شادی در شما بوجود می آید که باعث موفقیت بیشتر شما در کسب و کار می گردد.

از طرفی در شغلی که ایجاد نمودید شما در واقع رئیس خودتان هستید!!!! به عبارتی دیگر کسی نیست که به شما بگویید که امروز باید چکاری انجام دهید. منظور از رئیس بودن این است که مسئولیت و کنترل کار و زندگی خود را در دستان خود می گیرید. یکی از جنبه های مثبت کارآفرینی این است که شما آزادی مالی، زمانی و مکانی دارید و این در جایی که شما به عنوان کارمند مشغول بکار هستید وجود ندارد.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید