برای تمیز شدن فرش از چی استفاده کنیم

تمیز کردن فرش در خانه یکی از چالش های خانه تکانی است. در این پست به شما خواهیم گفت از چه چیزهایی برای تمیز کردن فرش استفاده کنیم؟

با نزدیک شدن به فصل بهار، یکی از کارهایی که در همه خانواده ها مرسوم است خانه تکانی می باشد. یکی از معضلات خانم های خانه، شست شوی فرش و تمیز کردن آن هاست. از آنجا که اکثرا آپارتمان نشین هستند و شست و شوی فرش در آپارتمان کاری غیر ممکن است برخی ها ترجیح می دهند که شست و شوی فرش ها را به قالی شویی بسپارند. اما ممکن است که فرش های شما زیاد کثیف نباشد. در این صورت می توانید در خانه فرشهای خود را تمیز کنید. شاید بپرسید برای تمیز شدن فرش از چی استفاده کنیم؟ برای پاسخ این سوال با مینویسم همراه شوید.

برای بهتر تمیز شدن فرش در منزل از چه چیزهایی استفاده کنیم

برای تمیز کردن فرش های خود روش های زیر را امتحان کنید:

قبل از اقدام به تمیز کردن فرش حتما جارو برقی بکشید. جارو برقی علاوه بر جمع کردن آشغال های فرش باعث زیبایی و جلوه دادن به فرش میشود. جارو کردن به طور مرتب از کدر شدن فرش جلوگیری میکند. چرا که گرد و غبار به مرور داخل ریشه های فرش نفوذ میکند و باعث کدر شدن فرش میشود. همچنین از تمیز کردن ریشه های فرش های خود غافل نشوید. میتوانید به کمک یک برس ریشه های فرش را مرتب و تمیز کنید.

1. تمیز کردن فرش با بخار (بخار شوی)

شما می توانید از بخار شوی برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن استفاده کنید. بخار شوی در حین کار، الیاف فرش را نرم می کند و آفات ریز مانند کنه های گرد و غبار را با استفاده از بخار با دمای بالا از بین می برد. از یک حوله استفاده کنید و آن را به سر انتهایی بخار شو وصل کنید. 

2. پاک کردن فرش در خانه با آب + سرکه + نمک

یک بطری اسپری بزرگ بردارید و با مخلوط  2 به 1 آب و سرکه شروع کنید. آب و سرکه را در بطری اسپری مخلوط کنید، سپس به ازای هر فنجان آب یک قاشق چایخوری نمک اضافه کنید. برای از بین بردن بوی سرکه از اسانس خوشبو کننده استفاده کنید. ظرف اسپری را خوب تکان دهید و از محلول روی لکه های فرش بپاشید. سپس صبر کنید تا خشک شود  بعد روی محل را جاروبرقی بکشید.

3. جوش شیرین + سرکه + آب

یکی از مواد تمیزکننده فرش جوش شیرین است. ترکیب جوش شیرین و سرکه برای مواردی که فرش دارای لکه هایی است که به آسانی پاک نمی شوند مناسب است. ابتدا فقط جوش شیرین را روی ناحیه لکه دار بپاشید. اجازه دهید جوش شیرین حداقل یک ساعت و در حالت ایده آل یک شب روی لکه بماند. 

سرکه و آب را به مقدار مساوی در یک بطری اسپری مخلوط کنید، سپس مخلوط را روی جوش شیرین اسپری کنید. محل را با یک پارچه تمیز کنید تا مخلوط پاک شود. از این ترکیب برای پاک کردن لکه های روغن نیز میتوانید استفاده کنید.

4. شامپو فرش و موکت

وقتی درباره بهترین مواد تمیزکننده فرش صحبت می کنیم اولین چیزی که به ذهنمان میرسد شامپو فرش است. راحت ترین و ساده ترین راه شامپو فرش است. شامپو فرش را می توانید به راحتی از سوپر مارکت  تهیه کنید. طبق دستور العملی که روی آن نوشته شده است انجام دهید. شامپو فرش را با آب مخلوط کنید تا کف کند. سپس با یک دستمال یا ابر تمیز کف به وجود آمده را برداشته و روی فرش بکشید. برای شامپو فرش کشیدن حتما از قبل فرش را جارو برقی بکشید تا روی فرش چیزی نباشد. از یک سمت شروع کنید و تا انتهای فرش این کار را انجام بدهید. اجازه بدهید تا خشک شود.

5. استفاده از ماست برای پاک کردن لکه های فرش

شاید برایتان عجیب باشد. اما با استفاده از ماست میتوانید لکه هایی که در اثر ریختن چای یا نسکافه روی فرش ایجاد شده اند را از بین ببرید. مقداری ماست روی لکه ها بریزید و کمی صبر کنید. سپس با استفاده از یک قاشق ماست را از روی فرش جمع کنید. مجددا این کار را انجام بدهید تا دیگر لکه ای روی فرش نباشد. با یک دستمال تمیز نم دار محل را تمیز کنید و اجازه بدهید تا خشک شود.

6. نشاسته ذرت

برای تمیز کردن و برق انداختن فرش میتوانید از نشاسته ذرت استفاده کنید. نشاسته ذرت را با نمک ترکیب کرده و روی فرش های خود بپاشید. اجازه بدهید یک ساعت بماند و سپس به خوبی جارو برقی بکشید تا ذرات نشاسته و نمک به طور کامل از بین برود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.