بعد از خوردن شیر چه چیزهایی نخوریم ؟

چه مواد غذایی با شیر ناسازگار هستند؟

تقریباً برای همه شناخته شده است که شیر بسیار مغذی است. حاوی انواع مواد مغذی مانند کلسیم، منیزیم، پروتئین و غیره است که همگی برای سلامتی ما مفید هستند. در نتیجه، مردم تمایل زیادی به نوشیدن شیر دارند. با این حال، تعداد کمی از آنها می دانند که هنگام نوشیدن شیر برخی ممنوعیت ها وجود دارد. برخی از انواع غذا را نمی توان با شیر با هم خورد. این غذاها با شیر ناسازگار هستند. در این نوشته خواهیم گفت بعد از شیر چه چیزی نخوریم.

ما غالباً دو یا چند غذا را با هم ترکیب می کنیم تا از غذا لذت ببریم. اما آیا می دانید خوردن برخی مواد غذایی می تواند سلامتی شما را مختل کند؟ ترکیبات بد غذایی می تواند منجر به درد معده، نفخ، خستگی، گاز و ناراحتی شود. اگر به مدت طولانی به مصرف ترکیبات غذایی اشتباه ادامه دهید، می تواند باعث بثورات، مشکل گوارشی مزمن و بوی بد دهان شود. در این نوشته خواهیم گفت بعد از خوردن شیر چه چیزهایی نخوریم. در ادامه برخی مواد غذایی که بعد و قبل از شیر نباید مصرف شوند ارائه شده است.

غذاهای ناسازگار با شیر

در مورد ترکیبات غذایی ، اغلب شیر را با غذاهای دیگر می نوشیم. شیر یکی از رایج ترین و مهمترین اقلام در کالاهای روزانه ما است. آیا می دانید که شیر به خودی خود یک وعده غذایی است و نباید آن را با برخی مواد غذایی ترکیب کرد؟ این پروتئین حیوانی است و نباید با سایر اقلام پروتئینی مصرف شود. به همین دلیل است که می گویند از مصرف همزمان شیر با ماهی و غیره خودداری کنید.

تخم مرغ، گوشت و ماهی

از خوردن ماهی و انواع گوشت با شیر خودداری کنید، زیرا می تواند منجر به سنگینی و مشکلات گوارشی شود.

بعد از خوردن شیر چه چیزهایی نخوریم

از مصرف همزمان شیر و مواد ترش و اسیدی خودداری کنید

نباید مواد مرکباتی یا اسیدی را با شیر میل کنید. میوه های غنی از ویتامین C مانند آناناس نباید با شیر ترکیب شوند. چرا که هضم شیر بیشتر طول می کشد. وقتی شیر و لیمو یا هر مرکبات دیگری را با هم یا بلافاصله قبل و بعد هم بخورید، شیر منعقد می شود. این می تواند منجر به گاز و سوزش سر دل شود. برخی از افراد همچنین عدم تحمل لاکتوز را دارند، به این معنی که آنها نمی توانند لاکتوز موجود در شیر را هضم کنند.

 

بعد از خوردن شیر موز نخورید

ترکیب شیر و موز سنگین است و هضم آن به زمان زیادی نیاز دارد. در حالی که این ترکیب در معده در حال هضم است، شما دچار خستگی خواهید شد. اگر نوشیدن میلک شیک موز را دوست دارید، برای تسهیل هضم، کمی دارچین یا پودر جوز هندی اضافه کنید.

 

بعد از شیر چی نخوریم: خربزه 

شیر به عنوان یک ملین عمل می کند و خربزه دارای خاصیت ادرارآور است. در نتیجه عملکردها با یکدیگر درگیر می شوند. اسیدهای معده مورد نیاز برای هضم خربزه باعث سفت شدن شیر می شود و باعث مشکلات معده می شود. در مطالب قبلی گفتیم که خوردن خربزه با چه چیزهایی ضرر دارد.

خوردن ماست با شیر ممنوع 

شما نباید ماست را با شیر بخورید. هر گونه فرآورده تخمیری نباید با شیر آغشته شود زیرا می تواند مجاری یا سوروتهای بدن را مسدود کرده و حتی می تواند منجر به عفونت ، مشکلات شکمی و سلامتی شود.

بعد از خوردن شیر چه چیزهایی نخوریم

تربچه یکی از مواد غذایی که نباید بعد از شیر خورد

مصرف شیر یک غذای کامل است و نباید آن را با سایر مواد غذایی ترکیب کرد. خوردن آن با تربچه می تواند درون شما را گرم کرده و روند هضم غذا را به تاخیر بیندازد.

بعد از خوردن شیر چه چیزهایی نخوریم

 مصرف همزمان شیر و پرتقال

خوردن پرتقال یک ساعت قبل یا بعد از نوشیدن شیر نامناسب است. زیرا اگر پروتئین موجود در شیر با اسید پرتقال ملاقات کند، باعث انجماد می شود که بر هضم و جذب شیر در بدن انسان تأثیر می گذارد. علاوه بر این، در این دوره، خوردن سایر میوه های اسیدی نیز مناسب نیست.

قبل و بعد از خوردن شیر آب میوه نخورید

80 درصد پروتئین موجود در شیر کازئین است. وقتی PH شیر کمتر از 4.6 باشد، تعداد زیادی کازئین در بدن انسان تجمع می یابد و رسوب می کند، که برای هضم و جذب مشکل است. اگر شدید باشد، ممکن است منجر به سوء هاضمه یا اسهال شود. بنابراین، افزودن آب میوه و سایر نوشیدنی های اسیدی در شیر نامناسب است.

شیر و شکر

شیر حاوی لیزین است که در شرایط گرم شده با فروکتوز واکنش می دهد و لیزین سمی بر پایه فروکتوز تولید می کند و به بدن انسان آسیب می رساند. بنابراین، شکر را در شیر تازه جوشانده اضافه نکنید. بعد از سرد شدن شیر باید شکر را به آن اضافه کنید.

شیر و شکلات

شیر سرشار از پروتئین و کلسیم است در حالی که شکلات حاوی اگزالیک اسید است. خوردن این دو غذا با هم منجر به تشکیل اگزالات کلسیم نامحلول می شود که تأثیر زیادی بر جذب کلسیم خواهد داشت. علاوه بر این، ممکن است حتی باعث پدیده هایی مانند خشکی مو، اسهال، کندی رشد و غیره شود.

شیر و دارو

برخی از افراد دوست دارند هنگام مصرف دارو به جای آب جوشیده ساده شیر بنوشند. در حقیقت، شیر ممکن است تأثیر قابل توجهی بر جذب دارو در بدن انسان داشته باشد. از آنجایی که شیر به راحتی روی سطح دارو پوشیده می شود، بنابراین کلسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی موجود در شیر واکنش شیمیایی با دارو نشان می دهند و مواد نامحلول در آب را تشکیل می دهند، در نتیجه بر آزادسازی و جذب اثر میگذارد. بنابراین، یک ساعت قبل یا بعد از مصرف دارو ، شیر نخورید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.