رنگ سال ۲۰۲۰ چیست؟ تا به حال سه رنگ معرفی شده اند

امسال شرکت های بیشتری با یکدیگر رقابت می کنند تا توجه ی عموم را از طریق اعلام رنگ رسمی سال 2020 به خود جلب کرده و اثرگذار باشند. ما در این مطلب برای شما رنگ سال 2020 را که توسط شرکت های معتبر اعلام گردیده اند را ارائه خواهیم داد.

پنتون بنیان گذار رنگ سال در دنیا

بیست سال پیش، موسسه ی رنگ پنتون، سنتی را آغاز کرد که در سراسر صنعت رنگ دنیا فراگیر شد. برنامه ی رنگ سال با وجود پیش بینی ترند و شوق بازاریابی، یک رنگ واحد را به عنوان رنگ سال انتخاب می کنند. اولین انتخاب شرکت در سال 1999، آبی نیلگون بود. شرکت اعلام کرد “جنبش های سبک زندگی اظهار داشتند که مصرف کنندگان در هزاره ی جدید به دنبال صلح درونی و رضایت معنوی خواهند بود”.

در طول دو دهه ی پیش، بسیاری از شرکت های دیگر مرتبط به رنگ، رهبری پیتون در انتخاب رنگ سال را دنبال کرده اند که به نظرشان نه تنها جهان کنونی بلکه آینده را نیز تسخیر می کند. لوری پرسمن، معاون موسسه ی رنگ پیتون می گوید: “نگاه ما بر رنگ سال پنتون به عنوان یک برنامه ی آموزشی با هدف برجسته کردن رابطه ی میان آنچه که در فرهنگ جهانی رخ می دهد و نحوه ی آشکار شدن آن به صورت رنگ، می باشد”.

با به هم پیوستن رنگ و زمینه به یکدیگر، دلایلی برای برتری یک خانواده ی رنگ یا یک رنگ مجزا آشکار می شوند و اغلب اوقات محبوبیت یک رنگ، نمادی از عصری است که ما در آن زندگی می کنیم”.

اعلام رنگ سال همچنین به این برندها کمک می کند تا به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط باشند، چه مشتریانی که در Home Depot رنگ می خرند یا طراحانی که ضمن تولید محصولات جدید، به دنبال پیش بینی ترند هستند. دومین مورد در بازار 24 میلیارد دلاری رنگ از آنچه که شما تصور می کنید، مهم تر است.

بروس فالکونر، نظر اجمالی خود را در مورد تأثیر پژوهش پنتون در بخشی از نیویورک تایمز تحت عنوان اهمیت رنگ در فرهنگ، مطرح کرد. او چنین می نویسد: “پیش بینی کنندگان رنگ مانند شاه و تیمش در پنتون، تأثیر بسیاری بر المان های مشهود اقتصاد جهانی، بخش هایی از آن که طراحی، تولید و خریداری می شوند، دارند؛ اگرچه خود حرفه ی آن ها هیچگاه نامشهود نیست”.

رنگ سال 2020 و تاثیر آن در دکوراسیون
Photo: Behr

بیشتر شرکت ها، کار پژوهش و دیدن از نمایشگاه های تجاری به منظور مطلع شدن از آنچه که در خرده فروشی رخ می دهد و دنبال کردن ترندهای سبک زندگی افراد تأثیرگذار و مورد اعتماد در شبکه های اجتماعی را از دو سال پیش آغاز کردند.

آن ها همچنین بر بصیرت و تجربه برای انجام پیش پینی متکی می باشند. پرسمن می گوید که تیم پنتون همچنان به دنبال رنگی هستند که از نظر اهمیت در تمامی زمینه های طراحی مهم به شمار می رود-رنگی که واقعاً با اقبال عموم مواجه می شود؛ و هر سایه رنگی که فکر کنید، قادر به انتقال پیام رنگی است که به بهترین شکل آنچه که هم اکنون در فرهنگ ما رخ می دهد را منعکس می سازد”.

ایده ها می توانند از منابع قابل انتظار مانند فشن و طراحی پدید آیند، اما منابع دور از انتظار دیگری هم وجود دارند. “منابعی که شامل صنعت سرگرمی و فیلمسازی، مجموعه های هنر مسافرت و هنرمندان جدید، فشن، تمام زمینه های طراحی، مقصدهای محبوب سفر و همچنین سبک های جدید زندگی، سبک های بازی و شرایط اجتماعی-اقتصادی می باشند. این تأثیرات ممکن است از تکنولوژی های جدید، مواد، بافت ها و اثراتی که بر رنگ، پلتفورم های رسانه ی اجتماعی مربوطه و حتی رویدادهای ورزشی که توجه ی مردم سراسر دنیا را به خود جلب می کنند، برخاسته باشند”.

بیشتر بخوانید: بررسی تاثیر رنگ ها بر خلق خوی انسان

در حالی که پنتون، رنگ پیش بینی شده ی خود را تا پایان سال اعلام نمی کند، شرکت های رنگ همچون بهر(Behr)، بنجامین مور(Benjamin Moore) و شروین ویلیامز(Sherwin Williams) هم اکنون انتخاب های خود برای رنگ سال 2020 را همراه با آنچه که معتقدند این رنگ ها در مورد سال پیش رو منعکس خواهند کرد، منتشر نموده اند. و شاید غافلگیرکننده نباشد اگر بگوییم که این رنگ ها همگی با یکدیگر فرق دارند.

رنگ سال 2020 در شرکت بهر

رنگ سبز ملایم در سال 2020
Photo: Behr

انتخاب یک رنگ سبز ملایم و علفی به نام “بازگشت به طبیعت”، سومین رنگ رسمی سال شرکت بهر است و به خاطر ارتباطش با بیرون انتخاب شد. این شرکت با تاکید بر ارزشمند بودن و عدم قطعیت جهان طبیعت، نگرانی های رو به افزایش در مورد پلاستیک و دیگر مشکلات و مسائل پایداری، افزایش طراحی بیوفیلی و رونق یافتن صنعت گیاهان داخلی را مطرح می سازد. اریکا وولفل، معاون رنگ و سرویس های خلاقانه ی بهر، می گوید: “همه چیز به سبک زندگی ما بر می گردد، نوعی حرکت برای مشارکت بیشتر با طبیعت به وجود آمده است. ما می دانیم که مردم از اهمیت بیرون رفتن و طبیعت آگاه هستند”.

در حال حاضر تمام رنگ های سبز ترند هستند، به خصوص در جهان دکوراسیون خانه. وولفل توضیح می دهد “مردم بسیاری دوست دارند گیاهان را به داخل خانه های خود بیاورند که موجب پاک شدن هوا می شوند و مزایای سلامتی بسیاری را به همراه دارند؛ به همین دلیل است که ما شاهد طیف وسیع سبز هستیم. رنگ سبز “بازگشت به طبیعت”، یک رنگ شیرین محسوب می شود؛ نه زیاد تیره و نه زیاد روشن است، این رنگ آن چنان شیک است که خیلی از مد افتاده نیست و می تواند جایگاه مقدسی را در خانه ی شما ایجاد نماید. این رنگ واقعاً دارای چنین جذبه ی داخلی و خارجی است”.

رنگ سال 2020 شرکت بنجامین مور

انتخاب رنگ سال 2020 بنجامین مور؛صورتی
Photo: Benjamin Moore

انتخاب رنگ سال 2020 بنجامین مور؛ یک رنگ صورتی ملایم و گلگون به نام “اولین نور” بود زیرا پیش بینی کنندگان شرکت، این رنگ را مدام طی سفرهای خود می دیدند.

اندریا ماگنو، مدیر بازاریابی و توسعه ی رنگ بنجامین مور می گوید: “یکی از اعضای تیم، آن را طی هفته ی طراحی دانمارک دید. کمال و دلفریبی در این رنگ وجود دارد، آن بیش از حد شیرین نیست بلکه ملایم می باشد؛ رنگ سرخ برای چندین سال مورد استفاده قرار گرفته است و ما آن را دنبال کرده ایم”.

از این نظر، شرکت های رنگ سرپرست می شوند؛ آن ها به دنبال طراحی زیبا می گردند و آن ها را برای مصرف کنندگان آماده می سازند. رنگ های سال نه تنها الهامی برای طراحان داخلی به شمار می روند بلکه صاحبان خانه را راهنمایی می کنند تا در میان جعبه ای رنگ های مختلف که ممکن است مدنظرشان نیز نباشند، زندگی کنند.

رنگ سال 2020؛شرکت بنجامین مور
Photo: Benjamin Moore

ماگنو می گوید: “رنگ “اولین نور” یکی از رنگ هایی است که می توان از آن در اتاق های مختلف استفاده کرد، شما می توانید ببنید که چگونه این رنگ تبدیل به یک پس زمینه ی واقعاً زیبا می شود. از آن می توان به عنوان رنگ خنثی نیز استفاده نمود و درخشش گرمی به اتاق داد. ما فکر کردیم که این رنگ نشان دهنده ی تفکر نو می باشد. ما در آغاز دهه ی جدید قرار هستیم و فکر کردیم که گچگونه می خواهیم دهه ی جدید را تجسم کنیم؟”. در حالی که این رنگ گلگون قطعاً نو و تازه است، تفاوتی چندانی با رنگ صورتی هزاره ندارد. شاید رنگ ملایم تر اولین نور، آن را تبدیل به یک رنگ لطیف تر نسبت به هم خانواده ی هزاره ی برتر و معروف خود، کرده است.

رنگ سال 2020 شروین ولیامز

در این میان، رنگ سال 2020 شروین ویلیامز هیچ حسی از مراتع سبز و یا صبح باطراوت را زنده نمی کند. انتخاب این شرکت یعنی “نیروی دریایی” یک رنگ غنی و رعب آور است و با رنگ های گیلاسی که چند دهه ی اخیر را در تسخیر خود قرار داده اند، تفاوت دارد.

صورمه ای برای رنگ سال 2020
Photo: Sherwin-Williams

سو وادن، مدیر بازاریابی رنگ در شروین ویلیامز، می گوید: “ما می دانستیم که رنگ سورمه ای تبدیل به یک رنگ محبوب خواهد شد زیرا شاهد ترند شدن رنگ های سیاه و سفید و تک رنگ بودیم. پیش بینی 2020 ما، بردن سلامتی به دهه ی بعدی بود و این رنگ سورمه ای یک ترند طراحی عالی به شما می رود. یک رنگ آرامش بخش و ماندنی که همیشه به نظر خوب می رسد”.

“نیروی دریایی” دهمین رنگ سال شروین ویلیامز است و در فوریه طی ملاقات پیش بینی سالانه ی شرکت انتخاب شد. وادن ادامه می دهد: “ما 12 عضو تیم داریم که همگی با هم این انتخاب را انجام دادیم و در مورد آن بحث نمودیم. ان چیزی شبیه به یک فرآیند سه روزه بود که در نهایت، یک رنگ معمولاً از رنگ های دیگری برتری می یابد”.

Photo: Sherwin-Williams

در حالی که شرکت ها نگران ترند شدن هستند، آن ها همچنین باید رنگ هایی را انتخاب کنند که با رنگ های سال قبل تمایز  دارند، به همین دلیل است که شرکت ها اغلب رنگ های مشابه را انتخاب نمی کنند. در نهایت، هر یک از اعضای تیم با توجه به غریزه ی خود انتخاب می کنند. در مورد وادن و تیمش در شروین ویلیامز، رنگ آبی پررنگ به نظر رنگ مناسب می رسید.

Photo: Sherwin-Williams

رنگ سال 2019 پنتون، “مرجان زندگی” را در نظر بگیرید؛ این شرکت خواهان انتخاب رنگی بود که ترندهای جهانی مهم را منعکس کند و رنگی را انتخاب کرد که معنای نمادین داشت. پرسمن در این مورد می گوید: “همانطور که صخره های مرجانی غذا و پناهگاهی را برای موجودات دریایی فراهم می کنند، رنگ “مرجان زندگی” زنده ولی در عین حال ملایم به گرمی پذیرای ما می شود تا آسایش و شادابی روح را به محیط مدام در حال تغییر ما بیاورد”. برخی بر این باورند که این رنگ تاکید چندانی بر مسئله محیط زیستی سفیدشدگی مرجان ها نداشت، حتی گزینه های دیگری همچون خاکستری “مرجان مرده” یا رنگ کاملاً سفید “مرجان سفید شده” نیز پیشنهاد گردید.

رنگ بر روی تقریباً تمامی صنایع تأثیرگذاراست؛ جدا از کاربرد ظاهری، آن نقش مهمی در شکل دهی جهان و نگاه ما به جهان دارد. اما علاقه ی عموم در پیش بینی رنگ ممکن است همچنین منعکس کننده ی سردرگمی در مورد آینده ی مبهم باشد، خواه از نظر تغییرات اب و هوایی یا سیاست های دوقطبی. یک رنگ واحد که برای توضیح سال پیش رو بکار می رود، به نظر شبیه به مرهمی برای این سردرگمی می رسد.

وادن می گوید: “باید یک شیدایی خنثی وجود داشته است، بنابراین دیدن کمال هیجان انگیز است … من فکر می کنم که مردم در مورد بازگرداندن رنگ به خانه هایشان هیجان زده هستند، من جایگاهی که در آن قرار داریم را دوست دارم. ما برای الهام بخشیدن حضور داریم، ما می دانیم که رنگ چه کاری می تواند بکند و چگونه می تواند بر خلق و خو اثرگذار باشد … این هدف من در سال 2020 است تا مردم را در مورد رنگ ها هیجان زده کنیم”.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.