زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟

در این پست قصد داریم به این موضوع بپردازیم که زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند بپردازیم. جزیره های زیادی در سطح دنیا وجود دارند که اسم برخی از آن ها را شنیده ایم و برخی دیگر برای ما کاملاً نا آشنا هستند. بهتر است برای آشنایی با این جزایر به این مناطق سفر کنیم ولی اگر امکان رفتن به بزرگترین جزایر دنیا را نداریم حداقل یک آشنایی ابتدایی با این جزایر داشته باشیم.

با ما همراه باشید تا شما را با زیباترین جزایر دنیا آشنا کنیم و اطلاعات اولیه ای در رابطه با آن ها در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی زیباترین و بزرگترین جزیره های دنیا

قبل از اینکه به معرفی زیباترین جزیره های دنیا بپردازیم به این سوال پاسخ دهیم که جزیره چیست؟ جزیره یک خشکی است که اطرافش را آب فرا گرفته باشد. در این مقاله شما را با زیباترین و مهم ترین جزیزه های دنیا آشنا می کنیم. این جزیره ها به ترتیب وسعت معرفی می شوند.

بزرگترین جز‌‎یره دنیا کدام است؟

 • به اعتقاد برخی جزیره گرینلند بزرگترین جزیره دنیا است.
 • این جزیره در آب های اقیانوس منجمد شمالی قرار گرفته است.
 • برخی دانشمندان معتقدند که زیر سطح یخی گرینلند سه جزیره جداگانه وجود دارد .
 • گرینلند دارای چشمه‌های آب گرم، صفحات یخی و شفق‌ های قطبی‌ اش بسیار زیبایی است و این صفات باعث معروف شدن آن شده است.
 • این جزیره ۲۱۷۵۵۹۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد که بخشی از خاک کشور دانمارک شمرده می‌شود.
زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره گرینلند
بزرگترین جزیره دنیا-گرینلند

جزیره گینه نو

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره گینه نو
جزیره گینه نو

یکی دیگر از بزرگ ترین و زیباترین جزایر دنیا جزیره گینه نو است. این جزیره محل زندگی افرادی است که بیشترین تنوع زبانی را دارند و افراد محلی این جزیره با بیش از 1000 زبان صحبت می کنند و این یکی از جذابیت های این جزیره است. سه زبان رسمی این جزیره عبارتند از:توک پیسین ، هیری موتو و انگلیسی

در این جزیره تعداد زیادی از قبایل زندگی می کنند. این جزیره دومین جزیره بزرگ دنیا است. 

جزیره بورنئو

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره بورنئو
جزیره بورنئو

یکی از زیباترین جزیره های دنیا جزیره بورنئو است که سومین جزیره بزرگ جهان است که سه کشور را شامل می شود. این جزیره در سه کشور اندونزی، برونئی و مالزی قرار دارد. این جزیره از قبایل بومی مختلف تشکیل شده است که هر کدام به یک زبان خاص صحبت می کند ولی با وجود تفاوت در زبان این قبایل همگی شباهت‌ هایی از نظر رژیم غذایی، فرهنگ و فضای زندگی دارند.

جزیره بافین

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره بافین
جزیره بافین

این جزیره در کشور کانادا و قسمت شمالی آن واقع شده است. جمعیت کمی در این جزیره زندکی می کنند و حدود ده هزار نفر جمعیت در آن زندگی می کنند.

جاذبه های جزیره بافین شامل:

 • خرس های قطبی که در کمتر جایی وجود دارند
 • تور‌های سورتمه‌ سواری
 • قایق سواری در میان یخچال‌ها

جزیره سوماترا

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره سوماترا
جزیره سوماترا

سوماترا جزیره ای نسبتاً بزرگ است که کاملاً در کشور اندونزی واقع شده. جزیره سوماترا یکی از زیباترین جزایر دنیا است و حدود پنجاه میلیون نفر جمعیت دارد. این جزیره در سال 2004 در معرض سونامی اقیانوس هند قرار گرفت. کوه های بوکیت باریسان که تعدادی از ان ها آتشفشانی هستند در این جزیره واقع شده اند.

شمال شرقی جزیره سوماترا رودخانه و مرداب‌ های زیادی دارد و از نظر پوشش گیاهی نیز پوشیده از مانگرو است. این جزیره آب و هوای متفاوتی دارد و آب و هوای این جزیره در حالت‌های مرطوب، خشک و گرم متغیر است.

جزیره ماداگاسکار

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره ماداگاسکار
ماداگاسکار

یکی از زیباترین جزیره های دنیا جزیره ماداگاسکار با مساحت ۵۸۷۰۴۱ کیلومتر مربع است. این جزیره چهارمین جزیره بزرگ جهان است که در جمهوری ماداگاسکار قرار دارد و بیش از بیست و دو میلیون جمعیت را در خود جای داده است. جزیر ماداگاسکار در اقیانوس هند واقع شده و در ساحل شرقی آفریقای جنوبی قرار دارد. پوشش گیاهی و جانوری این جزیره بسیار جالب است و یکی از جاذبه های گردشگری آن محسوب می شود.

 • مردم جزیره ماداگاسکار به دو زبان فرانسوی و مالاگاسی صحبت می‌ کنند.
 • حیات وحش جزیره ماداگاسکار بسیار غنی است به گونه‌ای که ۹۰ درصد حیواناتی که در این‌جا زندگی می‌کنند در هیچ کجای دنیا دیده نمی‌شوند. آب و هوای جزیره ماداگاسکار سرد و مرطوب است.

جزیره هونشو

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره هونشو
جزیره هونشو

جزیره هونشو در کشور ژاپن واقع شده و بیش از ۱۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد. جمعیت بالای این جزیره باعث شده این جزیره تبدیل به دومین جزیره پر جمعیت دنیا شود. بیشتر جمعیت این جزیره در شهر توکیو زندگی می‌کنند. شهر های این جزیره عبارتند از: توکیو، کیوتو، هیروشیما، یوکوهاما، نارا و اوساکا. کوه فوجی هم در جزیره هونشو قرار گرفته است.

 • این جزیره تقریبا 60% از خاک ژاپن را دربرگرفته است.
 • زیبایی های بی نظیر جزیره هونشو هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. آب و هوای جزیره هونشو در تمام سال مرطوب است.

جزیره بریتانیا

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره بریتانیا
بریتانیا

بزرگترین جزیره ی قاره اروپا جزیره بریتانیا یا همان بریتانیای بزرگ است که سومین جزیره پرجمعیت جهان است. جزیره بریتانیا از انگلستان، اسکاتلند و ولز تشکیل شده است.

 • بریتانیای بزرگ در بخش شمالی اقیانوس اطلس واقع شده است. مساحت این جزیره ۲۰۹۳۳۱ کیلومتر مربع است و جمعیتی برابر با ۶۰۸۰۰۰۰۰ دارد.
 • از نظر جمعیتی بریتانیا سومین جزیره بعد از جاوا و هونشو است و  ۱۰۰۰ جزیره‌ ی کوچک دارد که ایرلند هم یکی از آن‌ها است.
 • لندن نیز بزرگ‌ترین شهر این جزیره است. دو دریای انگلیس و شمال این جزیره را از خاک اصلی اروپا جدا کرده‌اند و باعث شده‌اند که آب و هوای این جزیره‌ی بزرگ در تمام سال بسیار مطبوع باشد.

جزیره ویکتوریا

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره ویکتوریا
ویکتوریا

جزیره ویکتوریا در کشور کانادا و در مجمع‌ الجزایر قطبی کانادا قرار دارد. از نظر وسعت از جزیره ی بریتانیا بزرگ تر است. این جزیره ۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد. از نقاط گردشگری جزیره ویکتوریا ساختمان‌های پارلمانی بریتیش کلمبیا و باغ‌ های بوچارت هستند که هر ساله بازدیدکنندگان بسیاری از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند.

مساحت این جزیره ۲۱۷۲۹۱ کیلومتر مربع بوده و نامش را از نام ملکه ویکتوریا قرض گرفته است. مرتفع‌ترین نقطه‌ی جزیره ویکتوریا منطقه‌ی کوهستانی شالر است و بزرگ‌ترین دریاچه‌ی آن فرگوسن است که ۵۶۲ کیلومتر مربع مساحت دارد.

ایسلند جنوبی

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره ایسلند جنوبی
ایسلند جنوبی

ایسلند شمالی‌ ترین کشور اروپا و هجدهمین جزیره بزرگ جهان و دومین جزیره بزرگ اروپاست. کشور ایسلند شامل یک جزیره بزرگ و ۳۰ جزیره کوچک در اقیانوس اطلس شمالی است که کمی پایین‌ تر از مدار قطب شمال قرار گرفته‌ اند. پارک ملی ابل تاسمان یکی از بهترین جاذبه‌ های جزیره ایسلند جنوبی است. مناظر فوق العاده آن برای قایقرانی و کوه پیمایی مناسب هستند.

جزیره جاوا

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره جاوا
جزیره جاوا
 • جزیره جاوا در کشور اندونزی واقع شده است. پارک بین المللی سمرو در جزیره جاوا واقع شده است در سفر به این جزیره با عبور از دل کوهستان ها می توانید با چشمان خود یک کوه آتشفشانی را از نزدیک ببینید..
 • جزیره جاوا پرجمعیت‌ترین جزیره جهان با ۱۳۷ میلیون نفر جمعیت است و جاکارتا پایتخت اندونزی در آن قرار دارد.
 • تنوع پرندگان این جزیره یکی از جاذبه های گردشگری آن است و این جزیره به خاطر قهوه مرغوبش بسیار شناخته شده است.

جزیره الزمیر

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره الزمیر
الزمیر

جزیره الزمیر در شمال گرینلند و در کشور کانادا قرار دارد و بزرگ ترین جزیره از جزایر ملکه الزابت و دهمین جزیره بزرگ جهان و سومین جزیره بزرگ کانادا است.به عقیده برخی این جزیره کانادایی را وایکینگ‌ها در قرن دهم نامگذاری کرده اند. این جزیره به شمالی‌ترین بخش کشور نزدیک است و فقط ۱۴۶ نفر جمعیت دارد.

مساحت جزیره الزمیر ۱۹۶۲۳۵ کیلومتر مربع است. الزمیر یک جزیره کوهستانی است. بلندترین قله‌ی آن با نام باربو، ۲۶۱۶ متر ارتفاع دارد. سنگ‌های رسوبی شمال جزیره الزمیر ۱۰۰۰۰۰ سال قدمت دارند و تنها گونه‌ی گیاهی جزیره الزمیر بید قطبی است.

جزیره سولاوسی

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره سولاوسی
جزیره سولاوسی

جزیره سولاسی در اندونزی قرار دارد این جزیره از نظر وسعت و بزرگی یکی از چهار جزیره بزرگ اندونزی و یازدهمین جزیره بزرگ جهان است. محصولات جزیره سولاوسی شامل برنج، ذرت، قهوه، ادویه و نیشکر می‌ باشد.

مساحت جزیره سولاوسی ۱۷۴,۶۰۰ کیلومتر مربع است.

جزیره ایسلند شمالی

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره ایسلند شمالی
ایسلند شمالی

بیشتر مردم کشور نیوزلند در جزیره ایسلند شمالی زندگی می‌ کنند، ایسلند شمالی کوچکتر از دو جزیره اصلی است که این کشور را تشکیل می‌ دهد. سواحل ایسلند شمالی بهترین سواحل نیوزیلند هستند و مقاصد خوبی برای گردشگری می باشند.

جزیره کوبا

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره کوبا
کوبا

جزیره کوبا از آب‌های شمالی خود با آمریکا، از شرق با هائیتی، از شمال شرق با باهاماس و جزایر ترکز، از جنوب با جامائیکا و از غرب با مکزیک همسایه است. جزیره کوبا دارای فرهنگ متنوعی است و یکی از متنوع‌ ترین فرهنگ‌ ها را در منطقه کارائیب دارد. جزیره کوبا ۱۱ میلیون نفر جمعیت دارد.

جزیره کوبا با مساحت 109,884 کیلومتر مربع بزرگترین جزیره در دریای کارائیب است. جزیره کوبا در محل تلاقی خلیج مکزیک با دریای کارائیب و اقیانوس اطلس واقع شده است.

جزیره لوزون

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره لوزون

جزیره لوزون بزرگترین جزیره فیلیپین است. کشاورزی جزیره لوزون شامل موارد زیر است:

 1. برنج
 2. نارگیل
 3. انبه
 4. موز می‌شود.

همچنین این جزیره معادن آهن، طلا، مس و منگنز دارد .

مجموعه جزایر کوک

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزایر کوک

 • جزایر کوک در اقیانوس آرام واقع شده اند. کوک کشوری جزیره‌ای و خودمختار واقع در اقیانوس آرام جنوبی است که تحت کنترل نیوزیلند قرار دارد.
 • تالاب‌های دیدنی، سواحل بی‌نظیر، قله‌های آتشفشانی و از همه مهمتر با داشتن مردمانی خون‌گرم و مهربان شهرت دارند.

دیدن شنای وال‌ها، پیاد‌ه روی در ساحل نرم، غواصی و دیگر ورزش‌های آبی، غذاهای دریایی لذیذ، جشن ها و فستیوال های محلی و هوای دلپذیر، جذابیت این منطقه را چندین برابر کرده است.

جزیره نیوفاندلند

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره نیوفاندلند
جزیره نیوفاندلند

جزیره نیوفاندلند در کشور کانادا واقع شده و یک جزیره کانادایی بزرگ در ساحل شرقی آمریکای شمالی است. در گذشته در نیوفاندلند بخشی از مردم به فرانسوی و ایرلندی و زبان منقرض‌شده بیوتهوک نیز سخن می‌گفتند.

جزیره ایسلند

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره ایسلند
ایسلند

جزیره ایسلند کم جمعیت‌ترین کشور اروپاست و با وجود این که در عرض جغرافیایی بالا قرار دارد، آب و هوای معتدلی دارد. این جزیره از زیبایی ها و مناطق بکر فراوانی برخوردار است.

جزیره هوکایدو

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره هوکایدو
جزیره هوکایدو

جزیره هوکایدو یا ایزو، دومین جزیره بزرگ ژاپن است. هوکایدو شمالی‌ ترین بخش بزرگ ژاپن است و تنگه ی تسوگارو آن را از جزیرهٔ هونشو جدا می‌ سازد.

جزیره میندانائو

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره میندانائو
میندانائو

جزیره میندانائو شرقی‌ترین و دومین جزیره بزرگ فیلپین است. این جزیره یکی از سه مجمع الجزایر اصلی این کشور است.

جزیره سریلانکا

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره سریلانکا
سریلانکا

سریلانکا یک کشور جزیره‌ای در اقیانوس هند است که در جنوب آسیا و در ساحل هند قرار گرفته است .

جزیره هیسپانیولا

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره هیسپانولا
هیسپانولا

هیسپانیولا اولین مستعمره اروپایی دنیای جدید است که توسط کریستوف کلمب در سال ۱۴۹۲ و ۱۴۹۳ بنیان گذاشته شد. این جزیره پرجمعیت‌ترین جزیره آمریکاست. دومین جزیره بزرگ کارائیب است.

این جزیره در هائیتی و جمهوری دومینیکن قرار دارد. بخش غربی آن در هائیتی و بخش شرقی آن متعلق به جمهوری دومینیکن است.

جزیره هیسپانیولا را با نام بومی آن یعنی آییتی نیز می شناسند که به معنی سرزمین کوه‌های بلند است. دلیل این نامگذاری وجود رشته کوه هیسپانیولا و قله‌های بلند آن در این جزیره می باشد.

جزیره ساخالین

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره ساخالین
جزیره ساخالین

ساخالین بزرگترین جزیره روسیه و بخشی از شهر ساخالین است و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. این جزیره سال های سال مورد ادعای روسیه و ژاپن بوده است.

جزیره ساخالین در شمال اقیانوس آرام واقع شده است و در جنوب جزیره ساخالین خلیج آنیوا قرار دارد. بومیان این جزیره آینوها، اوروکها و نیوخها می‌باشند.

جزیره پالاوان

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره پالاوان (فیلیپین)

جزیره پالاوان (Palawan) در کشور فیلیپین قرار دارد و بزرگ‌ترین جزیره در استان اپونیموس (eponymous) است.

درخشش نور بر روی شن‌های سفید، جنگل‌هایی پوشیده از درختان خرما، صخره‌های مرجانی شگفت‌انگیز و دریاچه زمردی باعث شده این جزیره زیبایی فوق العاده ای داشته باشد.

جزیره سیشل

زیباترین جزایر دنیا درکجا قرار دارند؟ معرفی جزیره سیشل

«سیشل» (Seychelles) کشوری جزیره‌ای است که در اقیانوس هند قرار دارد این کشور شامل ۱۱۵ جزیره است که بخش عظیمی از قاره آفریقا را تشکیل داده است.

 • جزیره سیشل انواع مختلفی از ماهی های زیبا دارد و ماهیگیری در آن بسیار لذت بخش است.
 • سواحل بکر و آرامی دارد
 • صخره‌های گرانیتی باشکوهی دارد
 • غذاهای خوشمزه و متنوعی دارد
 • اقامتگاه‌های بی‌ نظیری دارد

اگر علاقه مندید که بدانید زیباترین جزایر دنیا در کجا قرار دارند خواندن این نوشته می تواند به شما کمک کند تا با چند مورد از زیباترین جزایر دنیا آشنا شوید و محل قراگیری آن ها و همچنین اطلاعات اولیه ای در رابطه با این جزایر آشنا شوید. امیدواریم که برای شما مفید واقع گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.