بزرگترین کشور جهان کجاست و چه مساحتی دارد؟

بزرگترین کشور جهان از لحاظ مساحت، روسیه است. جمعیت روسیه بر اساس سرشماری اخیر در سپتامبر 2021 حدود 146 میلیون نفر است.

تاریخ روسیه کوتاه

روسیه دارای یک تاریخ طولانی و پیچیده است. این منطقه در طول قرون وسطی توسط اقوام مختلفی از جمله اسلاویان شرقی، فینلاندیها، و ترک‌های اورال محل سکونت بود. در سده 9 میلادی، وایکینگ‌ها (که خود را “روس” می‌نامیدند) در منطقه حاکم شدند و مرکز خود را در کی‌یف قرار دادند. این امپراطوری، که به عنوان روسیه کی‌یف شناخته می‌شود، یکی از قدرت‌های اصلی اروپا در آن زمان بود.

در سده 13 میلادی، مغول‌ها به روسیه حمله کردند و برای حدود یک قرن در این منطقه حکومت کردند. دوران حکومت مغول تاثیر عمیقی بر تاریخ روسیه داشت و در نهایت منجر به تقسیم روسیه به چندین امیریت و دوک‌دوم می‌شود.

در سده 15 میلادی، دوک‌دوم مسکو بر سایر دوک‌دوم‌های روسیه غلبه کرد و با مغول‌ها مقابله کرد. این نقطه، که اغلب به عنوان تأسیس روسیه مدرن شناخته می‌شود، منجر به توسعه سریع امپراطوری روس شد که تا قرن 17 میلادی به سیبری گسترش یافت.

در قرن 20 میلادی، روسیه توسط انقلاب بلشویک در سال 1917 و سپس ایجاد اتحاد جماهیر شوروی تحت تأثیر قرار گرفت. اتحاد شوروی در سال 1991 فرو ریخت و روسیه به عنوان دولتی مستقل و پس از آن به عنوان جانشین قانونی اتحاد شوروی شناخته شد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.