در فصل زمستان به کجای ایران سفر کنیم؟

با فرارسیدن فصل سرد زمستان برای افرادی که علاقه مند به سفر های تفریحی این سوال پیش می آید که “در فصل زمستان به کجای ایران سفر کنیم؟” .

درست است که در زمستان تمامی شهرهای ایران جذابیت خود را دارند اما در این فصل دو انتخاب برای دو سلیقه متفاوت وجود دارد اولی اینکه سفر مناطق گرمسیری ایران برای افرادی که علاقه به هوای معتدل دارند و دومی مناقط سردسیر برای افردی که به اسکی و جذابیت کوهنوردی در برف علاقه مند هستند. در این مطلب میریم که با هم ۱۰ مناطق توریسیتی ایران در فصل زمستان را ببینیم.

مناطق دیدنی گرمسیری ایران برای سفر در زمستان

سایت مینویسم قبلا مطلبی در ارتباط با معرفی بهترین مناطق ایران برای سفر در تابستان منتشر نمود است اما در این مقاله مناطق گرمسیری که در جنوب ایران قرار دارند و برای سفر در زمستان مناسب هستند می پردازیم.

سازه های آبی شوشتر

سازه های آبی شوشتر
سازه های آبی شوشتر مکانی عالی برای سفر در زمستان

شاید کمتر کسی باشد که حتی نام این مکان را شنیده باشد اما سازه های آبی شوشتر مکانی زیبا و دیدنی برای گردش و سفر در فصل سرد زمستان می باشد. می دانید که شوشتر از نظر موقعیت مکانی در ناحیه گرمسیری ایران واقع گردید از این رو در فصل زمستان دارای آب و هوای معتدل و بهاری دارد.

این سازه تاریخی مجموعه ای از ۱۳ اثر تاریخی همچون : بندها ، آسیاب ها ، پل ها و کانال و تونلهایی که با دست کنده شده و برای راهنمایی آب به یکدیگر متصل هستند. به عبارتی با سفر به این مکان یک تیر و دو نشان زده اید زیرا هم از طبیعت و آب و هوای این منطقه لذت می برید و هم از آثار تاریخی آن.

چشمه آبگرم مرتضی علی در طبس

چشمه آبگرم مرتضی علی در طبس
بری سفر در زمستان چشمه آبگرم مرتضی علی در طبس یک گزینه عالی می باشد.

بهترین انتخاب برای سفر در زمستان ، چشمه آبگرم مرتضی علی در طبس می باشد. اگر علاقه به چشمه و طبیعت گردی دارید حتما شرایطی را فراهم سازید تا به این مکان سفر کنید.

در مسیر گردشگری روستای خرو و در فاصله ۲۷ کیلومتری شهر طبس و در دل کویر ایران ، چشمه آب گرم مرتضی علی با چشمه‌ های جوشان با دو نوع آب سرد و گرم در کنار هم واقع شدند. تمام این ویژگی ها دست به دست یکدیگر دادند تا این مکان به یک منطقه توریستی در فصل های زمستان و پاییز بدیل گردد.

کویر مصر در اصفهان

کویر مصر
کویر مصر مکانی مناسب برای سفر در زمستان

کویر مصر (خور و بیابانک) یکی از بهترین و زیباترین مکان ها برای سفر در زمستان کویر های ایران می باشد. اگر علاقه به سفر به کویر و مشاهده آسمان پر ستاره آن هستید ما کویر مصر که از توابع استان زیبا و تاریخی اصفهان است را به شما معرفی می کنیم. این کویر در گذشته چاه دراز، کلاته یوسف، مزرعه یوسف نام داشت.

می تونم اینجا از تجربه شخصی خودم که بعد از سالها مقاومت کردن در برابر سفر به کویر بگم. من عاشق سفر و عکاسی در مناطق سرسبز ایرانم اما بعد از چند سال دیگه جایی برای رفتن نداشتم و با وجود اصرار زیاد دوستان برای سفر به کویر اصلا راضی به رفتن نمی شدم تا اینکه عکس هایی بی نظیر از کویر مصر رو دیدم!!! این کویر فوق العاده زیباست و نظر من رو درباره کویر به کل تغییر داد. بهترین زمان برای دیدن کویر مصر فصل سرد زمستان است.

جزیره کیش در استان هرمزگان

جزیره کیش در استان هرمزگان
جزیره کیش در استان هرمزگان مکانی برای سفرهای زمستانی

خانم ها و آفایان به جزیره کیش خوش آمدید !!!

جزیره مرجانی کیش یک انتخاب عالی برای سفر های زمستانی شما است. می توانید در فصل سرد زمستان از آب و هوای بهاری این جزیره لذت ببرید.  این جزیره دارای آثار تاریخی از جمله کشتی یونانی ها ، مسجد جامع حریره ، قنات ، اب انبار و عمارت اعیانی می باشد.

و با داشتن جاذبه‌های تفریحی همچون پارک آبی اوشن ، شهر زیر زمینی کاریز ، جنگ های شبانه ، پاک دلفین ها و باغ پرندگان کیش و بازی های آبی هیجان انگیز همچون شاتل و غواصی و مراکز خرید بسیار شیک به یک منطقه توریستی تفریحی در ایران تبدیل شده است که امار مسافر های این جزیره در زمستان به حداکثر می رسد.

جزیره قشم

جزیره قشم
برای سفر های زمستانی جزیره قشم را انتخاب کنید

اگر علاقه به سفر های لاکچری در زمستان دارید پیشنهاد من به شما جزیره قشم است!!! اکثریت جزیره قشم را به دلیل مراکز خرید بسیار ارزان می شناسند درست است که درگهان قشم یکی از بهترین مراکز خرید در ایران است اما این جزیره زیبا همچون جزیره کیش دارای مناطق تفریحی و دیدنی از جمله بندر لافت ، جنگل های حرا ، تنگه چاهکوه ، سد و روستای گوران ، دره تندیس‌ها ،  غار نمکی و دره ستارگان می باشد.

بندر خمیر و چشمه آب گرم سیاه کش

بندر خمیر و چشمه آب گرم سیاه کش
بندر خمیر و چشمه آب گرم سیاه کش

بندر خمیر و چشمه آب گرم سیاه کش مکانی بکر و دیدنی برای علاثقه مندان به سفر های تفریحی در زمستان است. زیرا این چشمه آبگرم در بند خمیر در روستایی زیبا و ناشناخته واقع شده و از همه مهمتر نمیتوان از خواص درمانی این آبگرم گذشت.

دلیل آنکه این چشمه به نام سیاهکش شناخته شده این است که بومی های آن منطقه می گویند در گذشته فردی سیه چهره‌ای هنگام آب‌تنی در آب غرق می‌شود و جان خود را از دست می‌دهد.

کویر مرنجاب

کویر مرنجاب
کویر مرنجاب منطقه ای برای سفر در زمستان

در ابتدای این مطلب به معرفی کویر مصر از توابع شهر تاریخی اصفهان پرداختیم اما اصفهان دارای کویر دیگر به نام مرنجاب است که در بخش شمالی آران و بیدگل واقع شده است. کویر مرنجاب علاوه بر اینکه یک جاذبه توریستی در زمستان است مکانی مناسب برای سرمایه گذاری نیز می باشد.

شنی بلند و جنگلهای تاغ جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده است. حتما درباره دریاچه نمک آران و بیدگل شنیده اید علاوه بر این جزیره سرگردان از دیگر جاذبه های توریستی این منطقه می باشد.

آبشار شوی دزفول

آبشار شوی دزفول
در زمستان به آبشار شوی دزفول سفر کنید

به نظر من آبشار شوی در دزفول یکی از بهترین مناطقی است که در زمستان می توان به آن سفر کرد. شوی به معنای لطافت است و این آبشار نام خود را از روستای نزدیک خود گرفته. این آبشار زیبا با ارتفاع ۸۵ متر و عرض ۷۰ متر در شهرستان دزفول از توابع استان خوزستان و در نزدیکی مرز بین خوزستان و لرستان قرار دارد و به دلیل طبیعت زیبا و همچنین آب و هوای تمیز سالانه ، بخصوص در فصل زمستان مسافران زیادی را به سوی خود می کشاند.

معرفی مناطق سردسیر در ایران برای سفرهای زمستانی

خب در این بخش از مقاله به معرفی مناطق دیدنی و تفریحی سردسیر ایران می پردازیم. طبیعتا همانطور که برای معرفی مناطقی با آب و هوای معتدل در زمستان به مناطق جنوبی ایران پرداختیم جهت معرفی مناطق سردسیر به شمال ایران می رویم.

قله توچال در تهران

قله توچال در تهران
قله توچال در تهران

قله توچال در شمال تهران و در جنوب منطقهٔ کوهستانی البرز مرکزی واقع شده و یکی از بهترین مناطق تفریحی برای افرادی است که علاقه به بازی های برفی مچون اسکی دارند زیرا این منطقه  دارای پیست اسکیت ، یک خط تله‌اسکی و سه خط تله‌سی‌یژ می‌باشد که از آن می توان منظره برفی و زیبای آنجا را به وضوح مشاهده نمود. توچال در تمامی فصول سال افراد بسیاری را به خود جذب می کند بخصوص کسانی که قصد فرار از آب و هوای آلوده تهران را دارند.

آبعلی در دماوند تهران

آبعلی در دماوند تهران
آبعلی در دماوند تهران

برای داشتن اوقاتی خوش و پر هیجان تجهیزات اسکی و لباس های گرم خود را بردارید و به منطقه آبعلی درماوند بروید زیرا این منطقه یکی از قدیمی ترین پیست اسکی ایران می باشد کخ در  نزدیکی شهر آبعلی در ۷۵ کیلومتری تهران و در جاده هراز اقع شده است.

این منطقه حداقل ۵ پیسا اسکی دارد که دارای تلخ اسکی و تله کابین است. اگر ترس از ارتفاع ندارید حتما تلکابین آن را امتحان کنید قطعا به تجربه ای فوق العاده در زندگیتان تبدیل می شود دیدن این منطقه پوشیده از برف از بالا بسیار هیجان انگیز است.

علاوه بر مطالب گفته شده این منطقه دارای زمین‌ تنیس، سوارکاری، پرش و کایت، هتل، سه رستوران و محل کمک‌های پزشکی نیز می باشد.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید