بچه های متولد کدام ماه باهوش ترند؟

متولدین کدام ماه باهوش ترند؟

برخی از ویژگی ها و خصوصیات افراد با توجه به ماه تولدشان مشخص می شود. برای مثال می توان براساس ماه تولد تا حدودی گفت که بچه های متولد کدام ماه باهوش ترند؟ گرچه این یک قانون کلی نیست و هوش تحت تاثیر عوامل بسیار گسترده تری قرار دارد اما در این مقاله در مورد این موضوع که به طور کلی بچه های متولد کدام ماه هوش بیشتری دارند توضیحاتی داده شده است.

تا به حال به ویژگی ها و خصوصیات ماه تولدتان توجه کرده اید؟ آیا همه ی آن ویژگی ها با خصوصیات واقعی شما تطابق دارد؟ همانطور که می دانید این ویژگی ها به نوعی فال و سرگرمی است و ممکن است در برخی افراد صدق نکند و آن افراد خصوصیاتی مغایر با این خصوصیات و ویژگی ها داشته باشند. آیا می دانید بچه های متولد کدام ماه باهوش ترند؟ در این پست در مورد این که بچه های باهوش متولد کدام ماه ها هستند، صحبت می کنیم، با ما همراه باشید.

بچه های متولد کدام ماه باهوش تر می باشند؟

بسیاری از افراد عقیده دارند که ماه تولد می تواند ویژگی ها و خصوصیات رفتاری یک فرد را تشکیل دهد یا حداقل تاثیر بسیار زیادی روی او و رفتار او بگذارد.

دانشمندان طبق تحقیقاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیدند که بیشتر هوش کودکان از طریق ژنتیک به کودک منتقل می شود و مقداری از هوش در کودکان هم به صورت اکتسابی و با قرار گرفتن کودک در محیط به وجود می آید، این که محیطی که در آن رشد می کند، محیطی مناسب نیز برای رشد ذهن و هوش کودک نیز باشد. اما در سال های اخیر نیز به این نتیجه رسیده اند که ماه و فصل تولد نیز در هوش و رشد مغزی کودک تاثیرگذار است.

طبق تحقیقاتی که دانشمندان و محققان انجام داده اند، کودکانی که در فصل بهار و زمستان به دنیا می آیند، ضریب هوش بالاتری نسبت به افرادی که در فصل تابستان و پاییز به دنیا می آیند، دارند.

بنابراین بچه های متولد فروردین، اردیبهشت، خرداد، دی، بهمن و اسفند از هوش بالاتری نسبت به متولدین ماه های دیگر برخوردارند.

همچنین دانشمندان طبق تحقیقات به این نتیجه رسیدند، بچه هایی که متولد ماه‌ های فصل بهار و زمستان هستند، نمراتشان در دوران مدرسه نسبت به بقیه دانش آموزان بالاتر بوده است.

همچنین طبق تحقیقات رژیم غذایی مفید و مناسب مادر در دوران بارداری، دمای بدن مادر، تغییرات هورمونی بدن مادر و…. در هوش، رشد و شخصیت نوزاد تاثیر می گذارد و با توجه به این موضوعات بچه هایی که در ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد، دی، بهمن و اسفند متولد شده اند، سرعت رشد حرکتی و مغزی آن ها نسبت به کودکان متولد ماه های دیگر بیشتر است، به همین دلیل از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار هستند.

اما چنین نتایجی هیچ گاه نمی تواند پایه و اساس تصمیم گیری در مورد این که متولدین کدام ماه از هوش بیشتری برخوردارند، قرار گیرد. زیرا فاکتورهای اثرگذار بیشماری وجود دارد که تاثیراتشان بر هوش فرزندان به مراتب بیشتر از ماه تولد است، مانند ارث، ضریب هوشی پدر و مادر، ویژگی های اکتسابی محیطی که رشد می کنند، دوستان و افرادی که با آن ها در تعاملیم، تغذیه و هزاران عامل دیگر می تواند بر روی هوش افراد تاثیر بگذارد. همچنین ممکن است هوش هیجانی بسیار بیشتر از بهره هوشی باشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.