کدام پارچه مبل بهتر است؟
کدام پارچه مبل بهتر است؟

آیا قصد خرید مبل را دارید یا قصد دارید روکش مبلمان خانه تان را عوض کنید اما نمی دانید کدام پارچه مبل بهتر است؟ پارچه مناسب مبل باید چه ویژگی داشته باشد؟ در این قسمت از پست قصد داریم تا به این سوال ها پاسخ دهیم و به کسانی که قصد خرید مبل را دارند کمک کنیم تا به سوال کدام نوع پارچه مبلی بهتر است؟ پاسخ درست بدهند. پارچه مبل بسیار فاکتور و عامل مهمی برای خرید مشتری است. در ادامه توضیحات کامل از دلایل اهمیت پارچه مبل ارائه میدهیم و بهترین پارچه مبل را به شما دوستان عزیز معرفی خواهیم کرد.

کدام پارچه برای مبل بهتر است؟


اگر قصد انتخاب مبلمان جدید دارید باید به شما بگوییم که به نکات بسیاری وجود دارند که باید به آن ها دقت کنید چرا که مبل وسیله و اثاثیه ای است که کاربرد بسیار دارد و طول عمر مفید آن تا چند سال است و مدت تقریبا زیادی میتوانید از آن استفاده کنید.

نحوه چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مربع شکل

یکی از نکاتی که در هنگام خرید مبل باید دقت کنید پارچه مبل است چرا که تمیزی و رنگ آن بسیار مهم است. اینکه پارچه مبل به صورتی باشد که بتوان به سادگی تمیز شود بسیار اهمیت دارد. حال سوال اساسی است که کدام پارچه مبل بهتر است؟ بهترین نوع پارچه برای مبل کدام است؟


کدام پارچه مبل بهتر است؟
کدام پارچه مبل بهتر است؟

مبلمان مناسب برای اتاق نشیمن کوچک

برای خرید مبل باید نکات مهمی از پارچه مبل را زیر نظر داشته باشید در ادامه انواع پارچه ها را توضیح خواهیم داد و معرفی می کنیم.

 • پارچه مبلی با جنس جیر

پارچه جیر یکی از پارچه های بسیار زیبا است که معمولا برای مبل استفاده می کنند اما نباید آن را با آب مستقیما در ارتباط قرار دهید. تمیز کردن  پارچه های جیر بسیار ساده است اما فراموش نکیند که انواع مختلفی دارند و به هیمن دلیل قیمت ها و استحکام آن ها هم با یکدیگر متفاوت است.

 • پارچه مبلی طرح چرم

یکی از انواع پارچه مبلی مناسب پارچه مبلی با جنس چرم است. چرم بسیار گزینه خوبی برای افرادی است که به دنبال پارچه مبل مستحکم هستند. تمیز کردن پارچه مبل چرم بسیار ساده است و لک بر روی آن قرار نمیگیرد اما با این حال امکان پاره شده آن وجود دارد. تنها کافی است که روش های نگهدار یا چرم را به خوبی بدانید.

 • پارچه مبلی جنس میکروفایبری

بهترین نوع پارچه مبلی تا حد زیادی به سلیقه شما هم بستگی دارد اما به غیر از پارچه چرم میتوانید از پارچه میکروفایبری هم برای مبل استفاده کنید چرا که به دلیل ترکیب پلی استر و نایلون از استحکام بالایی برخوردار است و به سادگی میتوان آن از تمیز کرد. به دلیل بافت خوبی که دارد زباله به داخل بافت آن نمیرود و به همین دلیل به سادگی تمیز نمیشود.

مبل طوسی با چه فرش و پرده ای ست میشود؟

 • پارچه مبلی جنس مخمل

پارچه مبلی مخمل میتواند یکی از گزینه های خوب باشد تا چرا که هم استحکام خوبی دارد و بسیا ضریف و نرم است. اگر پارچه مخمل کثیف شود میتوانید به سادگی آن را پاک کنید.

 • پارچه مبلی جنس کتان

معمولا پارچه کتان را برای مبل توصیه نمیشود چرا که بافت ریزی دارد و بسیار شل است. برای انتخاب پارچه مبل باید پارچه سفت و زخیم را مد نظر داشت  تا دیرتر شکل و ظاهر خود را از دست بدهد.

 • پارچه مبلی جنس مازراتی

پارجه مبلی مازراتی معمولا مانند شبیه پارچه مبلی مخملی است و به همین دلیل میتواند ان ها را برای پارچه مبلی خود انتخاب کرد. تنها تفاوت پارچه مازراتی با پارچه مخملی این است که پارچه مازراتی، ناهمواری های کمتری دارد.

 • پارچه مبل راحتی نخی 

میتوانید از پارچه های نخی هم برای مبل استفاده کنید اما نکته ای که وجود دارد این است که پارچه های نخی به سادگی چروک میشوند و طرح می گیرند. تمیز کردن پارچه های نخی بسیار آسان است.

نکات مهم در انتخاب پارچه مبل


اگر قصد خرید یک پارچه مبلی را دارید میخواهید که مقاومت بالایی داشته باشد یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

 • نیلون ( یکی از مقاوم ترین انواع پارچه های مبلی )
 • آکریلیک ( سبک و نرم اما مقاومت بالا )
 • پلی استر

البته برای انتخاب پارچه مبل باید نکات دیگری را در نظر بگیرید به طور مثال:

 1. در طول ماه چه مقدار مهمان دارید؟
 2. آیا حیوان خانگی دارید؟
 3. امکان ریختن مایعات بر روی مبل چعه قدر است؟
 4. کودک در خانه دارد؟

با پاسخ به هیمه این سوال ها میتوانید بهترین نوع جنس پارچه مبل را انتخاب کنید.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید