چرا دکمه های لباس زنان سمت چپ است و دکمه لباس مردان سمت راست؟

چرا دکمه لباس خانمها سمت چپ است؟

حتما به این موضوع توجه کرده اید که دکمه لباس خانم ها در سمت چپ و دکمه لباس آقایان در سمت راست قرار دارد و این قانونی است که در همه جای دنیا رعایت می شود. اما علت این کار چیست؟ علت قرار گرفتن دکمه لباس خانم ها در سمت چپ دلایل جالبی دارد که پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید.

دلایل مختلفی برای این موضوع بیان شده که همگی به نوعی درست هستند. ⁣ما دلایل اینکه چرا دکمه لباس زنان سمت چپ است را بیان می کنیم، اگر شما هم دلیل خاصی در این باره شنیده اید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

چرا دکمه لباس زنانه برعکس مردانه است؟

اگر خیاط باشید حتما می دانید جادکمه لباس زنانه کدام سمت است. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا دکمه لباس خانمها برخلاف آقایان سمت چپ است؟

 

راحتی زنانی که نوزاد شیرخوار دارند

خانم ها معمولا نوزادان خود را روی دست چپ خود قرار می دهند به همین علت برای باز کردن دکمه لباس خود برای شیر دادن به نوزاد با دست راست بهتر می توانند دکمه ها را باز کنند. این یکی از دلایلی است که چرا دکمه های لباس زنان سمت چپ است.

 

راحتی خدمتکاران

در زمان های قدیم خانم ها لباس های زیاد و چند لایه به تن می کردند و از آنجایی که دکمه یک شی باارزش در آن دوران محسوب میشد، اغلب زنانی که لباس دکمه دار داشتند جزو طبقه اعیان بودند که برای پوشیدن لباس از خدمتکاران خود کمک می گرفتند. قرار گرفتن دکمه لباس زنانه در سمت چپ باعث می شود شخصی که دکمه لباس را از روبرومی بندد راحت تر باشد.

 

⁣راحتی خانم ها هنگام اسب سواری

⁣به عقیده برخی قرار گرفتن دکمه‌ها در سمت چپ از بالا رفتن پیراهن‌های زنان در هنگام اسب‌سواری جلوگیری می‌کند.⁣

 

مردان شمشیر به دست


در گذشته اکثر مردان مسلح شمشیر را با دست راست خود حمل می کرده اند و برای دوئل کردن نیاز به باز کردن دکمه‌های پیراهن داشتند که با دست چپ این کار سریع‌تر انجام می‌شد.⁣ دلیل دیگر این است که معمولا آقایان سلاح خود را زیر لباس خود پنهان می کردند و در مواقع ضروری مجبور می شدند دکمه های لباس خود را سریع بازکنند تا به سلاح یا شمشیر خود دسترسی پیدا کنند. و این کار با دست راست ساده تر است.

رعایت عفت در کلیساها

در کلیساها معمولا زنان در سمت چپ و مردان در سمت راست می نشینند و از آنجایی که نمایان شدن بدن در کلیسا یک ناهنجاری محسوب می شود جهت دکمه لباس خانم ها با آقایان متفاوت است. وقتی دکمه لباس خانم ها در سمت چپ قرار داشته باشد لبه راست لباس روی لبه چپ لباس قرار می گیرد و شخصی که در سمت راست خانم می نشیند نمی تواند از لابلای دکمه ها بدن را ببیند و همین طور برای آقایان.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.