چرا همه چیز یادم میرود (راه حل فراموشی )

چرا همه چیز یادم میرود ؟ این موضوع برای همه ما اتفاق می افتد. دوباره کلیدهای اتومبیل خود را پیدا نمی کنید. شما در یک مهمانی با کسی آشنا می شوید و 5 دقیقه بعد نام او را فراموش می کنید. شما فروشگاه مواد غذایی را ترک می کنید و نمی دانید ماشین شما در کجا پارک شده است. نگران نباشید. هیچ کس حافظه کاملی ندارد، و حتی اگر هنوز جوان هستید، این مورد اشکالی ندارد. ادامه این مطلب را بخوانید تا با پاسخ این پرسش آشنا شوید. آیا می دانید ترکیب موجود در زردچوبه می تواند حافظه شما را تقویت کند و خلق و خوی تان را بهتر کند

چرا همه چیز یادم میرود آیا این مورد طبیعی چیست؟

چیزهایی که اخیراً یاد گرفته اید، مانند یک اسم در یک مهمانی  به سختی به خاطر سپرده می شوند، زیرا هنوز در ذهن شما ریشه دار نشده اند.

همچنین اگر فراموش می کنید که چیزی یا قرار ملاقاتی را در برنامه خود قرار دهید. بیشتر اوقات این اتفاق می افتد زیرا شما در وهله اول توجه زیادی نکرده اید. ممکن است شما به جای یادگیری نام آن فرد جدید، روی ریختن لیوان نوشیدنی خود متمرکز شده باشید، یا ممکن است به جای جایی که ماشین خود را گذاشته اید، در مورد لیست مواد غذایی خود فکر می کردید. همچنین وقتی خسته، مریض یا استرس دارید تمایل دارید که چیزها را فراموش کنید.

چرا همه چیز یادم میرود ترفندهای سریع

مواردی وجود دارد که می توانید برای بهبود حافظه خود هر روز انجام دهید. ممکن است برای پاسخ سوال چرا همه چیز یادم میرود کمی زندگی خود را سازماندهی کنید :

  • منظم باشید. وسایلی را که جا می گذارید اغلب در همان نقطه ای که جایشان است قرار دهید و این مورد باعث می شود در آینده کمتر آنها را فراموش کنید. یک قلاب کلید و ایستگاه شارژ تلفن همراه نصب کنید تا مکان های اختصاصی داشته باشند.
  • آن را بنویسید. هنگامی که می خواهید از برنامه، شماره تلفن ها و روزهای تولد خود مطلع شوید، آن را روی کاغذ بنویسید. حتی اگر به یادداشت های خود نگاه نکنید، نوشتن آنها می تواند به شما در یادآوری موارد کمک کند.
  • در تقویم خود یادداشت کنید. یک کتاب تاریخ یا تقویم دیواری تهیه کنید و جلسات، قرارها، سفرهای خانوادگی و هر چیز دیگری را در آن بنویسید. قبل از خواب به برنامه روز بعد خود نگاه کنید تا به شما کمک کند تا حوادث را در ذهن خود تازه نگه دارید.
  • بازی های کلمه ای انجام دهید. با استفاده از مخفف کردن کلمه ها کلمه عبور آنلاین ایجاد کنید که هرگز فراموش نخواهید کرد. با یک جمله یا عبارت آسان به خاطر بیاورید. به عنوان مثال، شما می توانید از سالی که تیم ورزشی مورد علاقه خود پیروز شد استفاده کنید: SSSBC14 می تواند به عنوان قهرمانان Seattle Seahawks Super Bowl در سال 2014 باشد. این برای شما معنی دارد، بنابراین آن را به خاطر می آورید، اما پیدا کردن این رمز برای یک هکر آسان نیست.
  • تکرار، تکرار، تکرار کنید. از نام شخصی که تازه ملاقات کرده اید تا آدرسی که باید به آن دسترسی پیدا کنید، گفتن دوباره چیزی می تواند به شما کمک کند.
  • از مغز خود کار بکشید برای به چالش کشیدن مغز خود کاری انجام دهید – یک زبان جدید بیاموزید، با دوستان خود در مورد کتاب بحث کنید، یا با یک جدول کلمات متقاطع حلقه کنید.
  • اجتماعی شدن. افرادی که داوطلب می شوند یا فقط با دوستان و خانواده خود همراه هستند، احتمال هوشیاری آنها بیشتر است.

چرا همه چیز یادم میرود (راه حل فراموشی )

۷ مورد از بدترین غذاها برای مغزتان (این مواد غذایی برای مغز خوب نیستند)

سبک زندگی و حافظه

چرا همه چیز یادم میرود ؟سبک زندگی بر حافظه تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، رژیم غذایی شما بر روی حافظه شما نقش دارد. اگر کلسترول، فشار خون و قند خون بیش از حد بالا باشد، رگ های خونی داخل و اطراف مغز شما مسدود یا آسیب می بینند. یک مطالعه در هاروارد نشان داد افرادی که چربی اشباع بیشتری مصرف می کنند (موجود در گوشت و لبنیات است) در آزمایش حافظه نسبت به افرادی که کمتر می خورند عملکرد بدتری دارند. اگر می خواهید غذاهای بهتری انتخاب کنید ، رژیم مدیترانه ای را در نظر بگیرید. این روش غذا خوردن که حاوی ماهی غنی از امگا 3، روغن زیتون برای قلب و بسیاری از محصولات تازه است با محافظت از تفکر و حافظه ارتباط دارد.

حافظه و پیری

به نظر می رسد لغزش های حافظه در طول سال ها بدتر می شوند. شما از 20 سالگی به آرامی شروع به از دست دادن سلول های مغزی می کنید و برخی از مواد شیمیایی مورد نیاز این سلول ها نیز کاهش می یابد.

تغییرات عمده حافظه همیشه نشانه بیماری آلزایمر نیست. اینها می توانند به دلیل سکته های مغزی، آسیب به سر، کمبود ویتامین در رژیم غذایی یا مشکل خواب ایجاد شوند. حتی ممکن است یکی از عوارض جانبی یکی از داروهایی باشد که مصرف می کنید. در صورت شک، برای حل آن به پزشک مراجعه کنید.

مواردی وجود دارد که ممکن است مشکل جدی تری را نشان دهد. اگر اشتباه کردن شما اغلب اتفاق می افتد (هر روز جایی را که پارک می کنید فراموش می کنید) یا مانع زندگی روزمره شما می شود (محل زندگی خود را به خاطر نمی آورید)، به پزشک مراجعه کنید.

 

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید