چرا فيس تايم كار نمی كند؟ نحوه عیب‌یابی برنامه تماس ویدیویی اپل

علت كار نكردن فيس تايم (Face Time)

اگر می خواهید علت فعال نشدن فيس تايم را بدانید در این مقاله با ما همراه باشید زیرا قصد داریم دلایل احتمالی که باعث می شوند فیس تایم کار نکند را به شما معرفی کنیم.

آیا فیس تایم شما کار نمی‌کند و دچار مشکل شده است؟ نگران نباشید! کارهای زیادی می‌توانید برای رفع این مشکلات انجام دهید. فقط باید نقطه شروع کار را بدانید. در این مقاله، دلایل کار نکردن و مشکلات اصلی فیس تایم و ترفندهایی برای عیب‌یابی آن آورده شده است.

وقتی FaceTime کار نمی‌کند چه کنیم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا فیس تایم کار نمی‌کند (برخی از این دلایل از محدوده‌ی کنترل شما خارج هستند). بنابراین، قبل از عیب‌یابی مطمئن شوید که:

  • فیس تایم و تماس صوتی با آن در کشور، منطقه و ارائه دهنده خدمات مخابراتی شما در دسترس باشد.
  • دستگاه الکترونیکی شما در عربستان سعودی، پاکستان یا امارات متحده عربی، از جمله دبی خریداری نشده است.
  • از فیس تایم برای فوروارد تماس استفاده نمی‌کنید.
  • سعی نکنید یک تماس فیس تایم را به یک تماس تلفنی (یا یک تماس صوتی فیس تایم) تبدیل کنید. تنها روش برای این کار این است که تماس خود را قطع کنید و تماس جدیدی را برقرار نمایید.
  • فیس تایم در کل جهان از کار نیفتاده باشد.
  • از محدودیت تماس گروهی فیس تایم که 32 نفر فراتر نرفته باشید.

اگر هیچ یک از موارد بالا مشکل شما نیست، وقت آن است که عیب‌یابی کنید.

نحوه عیب‌یابی وقتی فیس تایم کار نمی‌کند

چند راهکار ساده برای مواقعی که برنامه فیس تایم کار نمی کند در ادامه ارائه شده است:

اتصال وای فای خود را چک کنید

برای استفاده از فیس تایم شما به اتصال اینترنت نیاز دارید (از طریق Wi-Fi یا اتصال داده تلفن همراه). اگر سیگنال وای فای در دسترس نیست، توصیه می‌کنیم که به قسمت تنظیمات بروید و وای فای را یکبار خاموش و روشن کنید. همچنین برای اطمینان از اتصال اینترنت با ثبات می‌توانید تست سرعت اینترنت را انجام دهید.

مطمئن شوید داده تلفن همراه روشن است

اگر می‌خواهید از طریق داده تلفن همراه به اینترنت متصل شوید، مطمئن شوید که آن را در قسمت تنظیمات روشن کرده‌اید. به اپلیکیشن تنظیمات رفته و بر روی Cellular ضربه بزنید. مطمئن شوید که Cellular Data در بالای صفحه فعال باشد. سپس به قسمت Cellular Data بروید و اطمینان حاصل کنید که فیس تایم برای استفاده از داده تلفن همراه در فهرست اپلیکیشن‌ها فعال شده باشد.

چک کنید که فیس تایم روشن باشد

به اپلیکیشن تنظیمات آیفون یا آیپد خود بروید، بر روی فیس تایم ضربه بزنید و مطمئن شوید که زبانه کشویی کنار آن فعال باشد. در صورت مشاهده اعلان «منتظر فعالسازی»، فیس تایم را خاموش و سپس دوباره روشن کنید.

اگر اصلا اپلیکیشن فیس تایم را مشاهده نمی‌کنید، از اپلیکیشن تنظیمات به Screen Time بروید و سپس وارد قسمت محدودیت‌های محتوا و حریم خصوصی (Content & Privacy Restrictions) و اپلیکیشن‌های مجاز شوید. سپس، اطمینان حاصل کنید که استفاده از دوربین و فیس تایم توسط دستگاه الکترونیکی که استفاده می‌کنید، مجاز باشد.

مطمئن شوید که وارد حساب کاربری خود شده‌اید

به منظور استفاده از فیس تایم، شما باید Apple ID یا شماره تلفن خود را وارد کنید. برای چک کردن این موضوع به قسمت تنظیمات آیفون یا آیپد خود بروید و اطمینان حاصل کنید که Apple ID یا شماره تلفن شما در بخش فیس تایم فهرست شده باشد.

اگر از دستگاه الکترونیکی استفاده می‌کنید که سیستم عامل مک دارد، ابتدا فیس تایم را باز کنید و بر روی فیس تایم در نوار بالای منو ضربه بزنید، از منوی کشویی گزینه‌ی Preferences را انتخاب کنید و مطمئن شوید که Apple ID یا شماره تلفن به درستی در برگه تنظیمات فهرست شده باشد. اگر اطلاعات شما وجود ندارند، با استفاده از Apple ID یا شماره تلفن وارد فیس تایم شوید.

دستگاه الکترونیکی خود را ری‌استارت کنید

گاهی اوقات، ری‌استارت سریع دستگاه الکترونیکی می‌تواند مشکلات مرتبط با کار نکردن یک اپلیکیشن را حل کند. به همین دلیل، آیفون، آیپد یا مک بوک خود را ری‌استارت کنید.

نرم افزار دستگاه الکترونیکی خود را بروزرسانی کنید

اگر مدتی است که سیستم عامل دستگاه الکترونیکی خود را بروزرسانی نکرده‌اید، ممکن است مشکل اصلی همین باشد. بنابراین، آیفون، آیپد یا مک بوک خود را بروزرسانی کنید.

اگر هنوز هم مشکل حل نشده است و فیس تایم به خوبی کار نمی‌کند، ممکن است مشکل از فردی باشد که سعی دارید با او تماس برقرار کنید. به عنوان مثال، اتصال وای فای ضعیف. سعی کنید با استفاده از فیس تایم با فرد دیگری تماس برقرار کنید.

در صورتی که هیچ یک از نکات گفته شده مشکل شما را برطرف نکرد، وقت آن رسیده است که از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.