چرا تعریف کردن خواب برای دیگران خوب نیست؟

چرا نباید خواب خود را برای کسی تعریف کنیم

چرا تعریف کردن خواب برای دیگران خوب نیست؟ معمولا خواب هایی که می بینیم تا مدت ها ذهن و روح ما را تحت تاثیر قرار می دهد و این خواب تا روزها در ذهن ما باقی می ماند.

در عالم خواب روح انسان به جاهایی پرواز می کند که در بیداری این امکان وجود ندارد. زمانی که در عالم خواب سپری می کنیم شبیه به زمان بیداری نمی باشد بلکه گذشته و آینده یکی می باشد و همه چیز را در کنار هم در رویا می بینیم. در برخی روایت ها و حدیث ها آمده است که خواب خود را برای کسی تعریف نکنید. چرا تعریف کردن خواب برای دیگران خوب نیست؟ برای دانستن این مطلب در این پست با ما همراه باشید.

چرا نباید خواب را برای دیگران بازگو کرد؟

پیامبراکرم (ص) در حدیثی در مورد خواب می‌ فرمایند: ” خواب و رویا گاهی بشارتی از ناحیه خداوند است، گاه وسیله غم و اندوه از سوی شیطان، و گاه مسائلی است که انسان در فکر خود می‌ پروراند آن را در خواب می‌ بیند.”

همچنین پیامبر (ص) درباره این که اگر رویای خوب و بدی دیدیم چه باید بکنیم، می‌ فرمایند: “هر گاه یکی از شما خوابِ خوبی دید، آن را تعبیر کند و برای دیگران بازگو کند و اگر خواب بدی دید آن را تعبیر نکند و به کسی هم نگوید”

خواب و رویا حریم شخصی هر فرد می باشد و دیدن خواب هم می تواند تعبیر خاصی داشته باشد و هم می تواند باطل و بدون تعبیر باشد. به چه دلایلی نباید خواب را برای بقیه تعریف کرد؟ این دلایل در زیر آورده شده است.

بدون تفسیر و تعبیر بودن برخی خواب ها

برخی افراد به دلیل حساسیت هایی که دارند، تمام خواب هایی که می بینند باید تعبیرش را بدانند. در صورتی که برخی از خواب ها را به دلیل دغدغه و مشغولیت های ذهنی که در طول روز دارید، می بینید و یا به دلیل نوع تغذیه و خواب ناکافی این رویاها را ببنید، بنابراین این خواب ها کاملا بدون معنا و بدون مفهوم هستند.

این خواب ها را برای دیگران تعریف نکنید بلکه با تمرینات یوگا و مدیتیشن سعی کنید ذهن خود را آرام کنید تا خواب آرام و بهتری داشته باشید، در این صورت خواب های بی سر و ته نمی بینید و ذهنتان بعد از خواب آرام خواهد بود. پیشنهاد می کنم پست دعای قبل از خواب برای خواب راحت را بخوانید.

تعریف خواب باعث می شود آن خواب اتفاق بیافتد

قانون جذب باعث می شود به هر چیزی که فکر می کنید در زندگیتان رخ دهد. به همین دلیل هنگامی که خواب بدی می بینید ناخودآکاه فقط به آن خواب فکر می کنید و همه ی ذهنتان مشغول آن می شود. در صورتی که علت دیدن خواب های آشفته ممکن است فقط خستگی شما باشد.

همین موضوع باعث می شود شما خواب را برای دیگران تعریف کنید و یا در جستجوی تعبیر خواب باشید و این موضوع روزها ذهن شما را درگیر می کند. حتی ممکن است به پیشگوها و فالگیرها روی آورید و به حرف های آن ها گوش دهید که در این صورت دقیقه همان اتفاق هایی که فالگیر به شما می گوید در زندگی برایتان پیش می آید. زیرا معمولا افراد فالگیر در مورد آینده مواردی را بازگو می کنند که ممکن است برخی از آن ها خوشایند نباشند و این موارد ذهن شما را پر می کند و تا ماه ها در ذهن و مغز شما باقی می ماند و همین مسئله باعث رخ دادن آن اتفاق می شود.

از هر چه بترسی بر سرت می آید! بنابراین سعی کنید خواب بد خود را برای کسی تعریف نکنید.

رویاها برای هر فرد معنای خاصی دارد

خواب در اصل ضمیر ناخودآگاه ذهن می باشد. در هنگام خواب ضمیر ناخودآگاه سعی دارد که گذشته و آینده ای که مربوط به شما می باشد را در کنار شما قرار دهد. به همین دلیل اگر خواب خود را برای دیگران تعریف کنید یعنی در انتقال اطلاعات شخصی خود به آن فرد می باشد.

برخی از سمبل ها در علم تعبیر و تفسیر خواب وجود دارد که دقیقا بر روی ضمیر ناخودآگاه ذهن تاثیر می گذارد و همان اتفاق در زندگی شما رخ می دهد.

بنابراین خوابی که شما می بینید کاملا شخصی می باشد و این ضمیر ناخودآگاه شماست که در خواب با شما صحبت می کند. از این رو خواب یک مسئله خصوصی می باشد که نباید برای فردی دیگر تعریف کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.