چرا گرگ از سگ میترسد؟

همه ما می دانیم که سگ ها و گرگ ها با یکدیگر در یک گروه قرار دارند اما  سگ ها هزاران سال است که با انسانها دوست شدند و در تمام خطرات از انسان و اموال(به طور مثال گله) آان دفاع می کنند. چرا گرگ از سگ میترسد؟ اما واقعا گرگ از سگ میترسد؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال بهتر است نخست تفاوت این دو حیوان را که هردو از یک تیره هستند بخوانیم.

چرا گرگ از سگ میترسد؟

سگ‌ها و گرگ‌ها تفاوت‌های زیادی با هم دارند که برخی از آن‌ها کاملا قابل مشاهده است. اولین تفاوت‌ بین سگ و گرگ در ظاهر آنهاست. سر گرگ نسبت به بدنش، بزرگتر است. قفسه سینه و لگن گرگ باریکتر از سگ است. گرگ‌، پاهایی کشیده و پنجه‌هایی بزرگ دارد. پنجه‌های بزرگ گرگ برای دویدن در یک مسیر طولانی با سرعت بالا مناسب است. تفاوت‌ دیگر سگ و گرگ در فک‌هایشان است که به رژیم غذایی آنها مربوط است. گرگ‌ها دارای فک‌هایی بزرگ و قدرتمند هستند که برای خردکردن استخوان بکار می رود.

تعداد دندان‌های سگ‌ و گرگ‌ برابر است که معمولا معمولا ۴۲ عدد است با این تفاوت که درسگ های اهلی‌شده، اندازه‌ دندان ها کمی کوچکتر است. یکی دیگر از تفاوت های این دو حیوان رنگ چشم‌هایشان است. رنگ چشم‌سگ ها در طیف آبی تا قهوه‌ای است، در حالی که چشم گرگ‌ها همیشه سایه‌ای زرد یا کهربایی دارد و هیچ زمان قهوه‌ای نیست. رنگ این دو حیوان یکی دیگر از تفاوت های آنها به حساب می آید که رنگ سگ‌ها می‌تواند هر رنگی داشته باشد، اما گرگ‌ها معمولا سفید، مشکی، خاکستری یا قهوه‌ای است که به شرایط  محیطی که در آنجا زندگی میکنند بستگی دارد. دم گرگ‌ها بسیار راست و مستقیم است و از پنجه‌های بزرگشان دو انگشت بزرگ بیرون‌زده دارند که توسط پرده‌ای، به هم متصل‌ است و به آنها برای شناکردن و  حرکت کردن در برف کمک می‌کند. در کل گرگ ها و سگ ها در اندازه و جثه تقریبا برابر هستند و تفاوت چندانی ندارند.

گرگ‌ها، خانواده‌ مستحکمی را تشکیل می‌دهند و  تا زمانی که جفت خودشان را از دست ندهند، با گرگ دیگری آمیزش نمی‌کنند. گرگ ها به هیچ عنوان غریبه ها را نمی‌پذیرد و هیچگاه با انسانها با محبت برخورد نمی‌کنند.گرگ ها در کل زندگی مستقل و خودمختاری دارند. از لحاظ تفاوت های رشدی سگ‌ها کندتر از گرگ ها رشد می‌کنند ومانند گرگ  ها خود اجتماعی نمی‌شوند. توله سگ‌ها در ۴هفتگی چشم هایشان را باز می کنند و توله گرگ‌ها در ۲هفتگی. گرگ‌ها فقط در بهار به دنیا می آیندزیرا باید قبل از زمستان، قدرتمندتر و تنومندتر شوند. اما سگ‌ها می توانند در هر زمان از سال زاد و ولد داشته باشند. گرگ ها هرگز رام نمی شوند و نمی توانند به عنوان حیوان دست آموز کنار انسانها زندگی کنند.

چرا گرگ از سگ میترسد؟

معرفی انواع گرگ های آلفا، بتا و امگا و خصوصیات آنها

خصوصیات گرگ ها

با توجه به شناخت خصایص گرگ و سگ چرا گرگ از سگ میترسد؟ با اطمینان باید گفت که این یک تصور کاملا غلط است  و دلیل نزدیک نشدن گرگ به سگ دلیل دیگری دارد. طبق نظریه محققان گرگ‌ها در طول سالیان دراز متوجه این موضوع  شده‌اند که سگ‌ها با انسان‌ها زندگی می‌کنندو آموخته اند که هر جا سگ‌ها حضور دارند، انسان‌ها  نیز در آنجا هستند.باید در نظر داشت که مهمترین تفاوت سگ و گرگ در هوش و ذکاوت آن‌هاست. گرگ‌ها بسیار باهوش هستند و درک کردند که سگ ها به انسانها وفادار هستند و هنگام مشاهده سگ‌ها هرگز بی‌گدار به آب نمی‌دهند.

چرا گرگ از سگ میترسد؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.