چرا همسرم به زنان دیگر نگاه می کند؟ چه برخوردی داشته باشم؟

چرا مردان به زنان دیگر نگاه میکنند؟ اگر همسر شما گاهی به زنان دیگر خیره می شود یااصطلاحا چشم چرانی می کند این مقاله را بخوانید تا بدانید چگونه با او رفتار صحیحی داشته باشید.

اگر در رمزگشایی آنچه واقعا در مغز همسرتان می گذرد وقتی به زن دیگری نگاه می کند مشکل دارید، به جای درستی مراجعه کرده اید! قبل از این که عمیق تر این رفتار را مورد بررسی قرار دهیم و به این سوال که “چرا مردها به زنان دیگر نگاه میکنند” پاسخ دهیم، از شما می خواهم که سناریو زیر را تصور کنید:

همراه با شوهرتان در یک کافه یا رستوران نشسته اید و اوقات خوبی را سپری می کنید. می خندید، می نوشید، غذا می خورید و همه چیز به نظر ایده آل است. سپس، یک زن وارد می شود و از کنار میز شما می گذرد و شما متوجه می شوید که همسر شما سرش را بلند کرده و از سر تا پای او را نگاه می کند. فورا احساس ناخوشایند،‌ سردرگمی، ناامنی و نوعی خیانت به سراغ شما می آید. شما سوالاتی مانند موارد زیر را از خود می پرسید:

آیا او فکر می کند این زن جذاب تر و زیباتر از من است؟ آیا می خواهد با او باشد؟ خدایا، اگر با زن دیگری بوده باشد، چه؟

اگر این وضعیت برای شما آشناست، می خواهم بدانید که تنها نیستید. این دقیقا همان احساسی است که زنان زیادی آن را تجربه می کنند. زمانی فکر می کردم که دارم دیوانه می شوم، اما بخش منطقی مغزم را فعال کردم تا این واقعیت را به من یادآوری کند که همه مردان چشم چرانی را دوست دارند.

مردان موجودات بصری هستند و تمایل آن ها به نگاه کردن به زنان دیگر معمولا هیچ ربطی با مسائل عمیق تر ندارد، بلکه فقط طبیعت انسانی آن هاست. فقط به این دلیل که همسر شما به زن دیگری نگاه می کند، به این معنی نیست که فکر می کند او از شما زیباتر و جذاب تر است و دیگر علاقه ای به بودن با شما ندارد.

اما در برخی موارد، فکر کردن بیش از حد شما به این موضوع شاید موجه باشد (به خصوص اگر در گذشته به شما خیانت کرده است). برای کمک به شما برای درک این که وقتی همسرتان به زن دیگری نگاه می کند به چه معناست و باید چه عمس العملی نشان دهید،‌ به خواندن این مقاله از مینویسم ادامه دهید.

چرا مردان تمایل به نگاه کردن به زنان دیگر دارند؟

چرا مردان به زنان دیگر نگاه می کنند

وقتی همسر شما به زن دیگری نگاه می کند، به چه چیزی فکر می کند؟

به جای این که این موضوع را به صورت موردی بررسی کنیم، من از نگاه کلی به آن می پردازم. برخلاف زنان، مردان این توانایی را دارند که تنها در سطح فیزیکی و بدون نیاز به ایجاد یک ارتباط عاطفی و احساسی به جنس مخالف جذب شوند.

این بدان معنی است که مردی که به یک رابطه متعهد است می تواند از نظر فیزیکی به زن دیگری جذب شود، حتی با وجود این که عمیقا زن خود را دوست دارد و به او احترام می گذارد.

زنان موجودات عاطفی تری هستند و این هدیه فیزیکی به آن اعطا نشده است. به همین دلیل است که در وهله او برای ما خیلی سخت است که رفتار مردها را درک کنیم.

نگاه کردن مردان به زنان دیگر ناشی از غرایز طبیعی آن ها است!

مردان به چیزهای جدید و متفاوت جذب می شوند و اگر به دنبال یک مقصر می گردید، باید تکامل را مقصر بدانید. در حالی که زنان برای برآورده کردن نقش خود به عنوان یک مادر و همسر برنامه ریزی شده اند، مردان بیشتر نگران گسترش ژن های خود هستند.

بنابراین، خیره شدن به زن دیگر در غریزه طبیعی و بیولوژیکی آن ها وجود دارد. آن ها این کار را نمی کنند چون می خواهند، بلکه بدنشان آن ها را وادار می کند.

این بدان معنی نیست که اگر شما آنجا نبودید با او ارتباط برقرار می کردند. آن ها این ظرفیت را دارند که تصمیم بگیرند وقتی با زنان جذاب احاطه شده اند، بر اساس انگیزه های خود عمل نکنند. این مهم است که بدانیم غرایز و انگیزه های طبیعی آن ها هر روز به چالش کشیده می شود. آیا می دانید چگونه؟ یک کلمه: رسانه.

همه ما می دانیم که تبلیغات با زنان زیبا، لباس های باز و آرایش کرده همه جا دیده می شوند. هدف اصلی همه این تبلیغات جلب توجه مخاطب به یک محصول خاص با ایجاد شهوت است.

همانطور که مشاهده می کنید، رسانه مردان را فریب می دهد و آن ها نمی توانند هیچ کاری در این زمینه انجام دهند. آن ها هر روز این تبلیغات را می بینند.

حتی اگر به چیزی که تبلیغ می شود علاقمند نباشند، همچنان آن را نگاه می کنند زیرا غریزه به آن ها می گوید که این کار را بکنند. تنها چیزی که می توان گفت این است که رسانه مکان بی رحمانه ای است که باعث می شود زنان عزت نفس و ارزش خود را دست کم بگیرند، فقط به این دلیل که متقاعد می شوند باید شبیه به آن مدل ها به نظر آیند.

چه زمانی نگاه کردن به زنان دیگر مشکل ساز می شود؟

یک مرد خوب از این واقعیت آگاه است که همسر فوق العاده ای دارد و همچنین به خاطر می آورد که: من یک مرد متاهل هستم و هرگز نباید کار احمقانه ای انجام دهم و به همسرم آسیب بزنم.

وقتی مردی بخواهد کاری کند که زنش احساس عشق و علاقه کند، برای رسیدن به این هدف دست به هر کاری می زند. هر چیز دیگری فقط بهانه ای برای رفتار خودخواهانه اوست.

اکنون که موضوع را درست متوجه شدیم،‌ بیایید ببینیم چه موقع نگاه کردن به زنان دیگر مشکل ساز می شود و باید نگران آن شوید. خوب، نگاه کردن به زنان دیگر وقتی مشکل ساز می شود که جذابیت فیزیکی به شهوت خارج از کنترل تبدیل شود (یا این که مرد نمی خواهد آن را کنترل کند).

وقتی مردان کنترل خود را از دست می دهند،‌ با زنان دیگر معاشقه می کنند و در نهایت خیانت می کنند.

معاشقه یکی از بزرگ ترین خط قرمزهاست و اگر متوجه شدید که همسرتان با زن دیگری معاشقه می کند، باید بدانید که این تنها غریزه طبیعی او نیست بلکه چیزی فراتر است.

به یاد داشته باشید که تفاوت بزرگی بین نگاه سریع و خیره شدن، تماس چشمی اجباری یا حتی معاشقه با زنان دیگر وجود دارد.

یک نگاه سریع می تواند در نتیجه غریزه طبیعی مرد باشد، اما خیره شدن طولانی مدت و معاشقه با شهوت شدید تحریک می شود که اگر مرد عمدا خود را کنترل نمی کند، می تواند خطرناک باشد.

5 نشانه که شوهر شما ممکن است خیانت کند

با مردی که به زنان دیگر نگاه می کند چگونه برخورد کنیم

صرف نظر از این که در اولین سال ازدواج خود هستید یا پنج سال از ازدواجتان گذشته است، همیشه احتمال خیانت در ازدواج وجود دارد. نمی خواهم شما را بترسانم، اما شما باید به رفتار و نشانه های احتمالی توجه کنید تا متوجه هرگونه تغییر شوید.

اگر همسر شما همه یا برخی از نشانه های زیر را بروز می دهد،‌ ممکن است به صورت پنهانی کاری انجام داده باشد.

1. تغییر در استفاده از گوشی تلفن همراه

آیا متوجه شده اید که بیشتر از قبل از گوشی همراه خود استفاده می کند و بیش از حد از آن محافظت می کند (به معنای واقعی کلمه حتی گوشی را با خود به دستشویی می برد). اگر این چنین است‌، این بزرگ ترین خط قرمز در یک رابطه است. همه چیز ساده است: اگر چیزی برای پنهان کاری نداشته باشد،‌ تا این حد از گوشی خود محافظت نمی کرد.

اما مثل همیشه، قبل از این که با او صحبت کنید و از او در مورد رفتار عجیبش توضیح بخواهید،‌ نتیجه گیری نکنید.

در مورد چک کردن گوشی همسر بیشتر بخوانید

2. زمان کمتری را با شما می گذراند و کمتر به شما علاقه نشان می دهد

اگر همسرتان عادت داشت که زمان زیادی را با شما سپری کند و اکنون به ندرت با شما معاشرت می کند،‌ ممکن است به این معنا باشد که علاقه خود را از دست داده است و به همین دلیل ترجیح می دهد با دوستان و افراد دیگر وقت خود را سپری کند.

یکی دیگر از سناریوها این است که وقت گذراندن با دوستان بهانه ای برای سپری کردن وقت با زن دیگری است. اگر فکر می کنید که این سناریو درست است،‌ به سرنخ های دیگری مانند عطر،‌ رژ لب بر روی لباس و موارد مشابه بیشتر توجه کنید.

3. دروغ گفتن و/یا بهانه جویی

این مورد با مورد قبلی در ارتباط است. خیانت و دروغ (ازجمله بهانه جویی) ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، زیرا باید اعمال خود را توجیه کنید تا کسی به شما شک نکند.

دوباره می گویم، شوهر شما باید کارهای خود را توجیه کند. اگر تصمیم گرفته است به دلیل اضافه کاری زمان بیشتری را در محل کار سپری کند، برنامه های شما را لغو کند و کارهای مزخرف دیگری انجام دهد،‌ فقط سعی دارد گناه خود را مخفی کند تا بتواند به ماجراجویی خود ادامه دهد.

اگر احساس می کنید همسرتان به شما توجه نمی کند پیشنهاد می کنیم مقاله نحوه برخورد با همسر بی احساس را بخوانید.

4. ناگهان به ظاهر خود بیش از حد توجه می کند

این مورد خیلی جالب است.

بسیاری از مردان به ظاهر خود توجه نمی کنند (به خصوص اگر برای مدت زمانی طولانی ازدواج کرده باشند)، بنابراین وقتی با یک فرد جدید آشنا می شوند، ظاهرشان به اولویت اول تبدیل شود. این شامل رفتن منظم به باشگاه،‌ خرید لباس های جدید،‌ رسیدگی بیشتر به ریش، کفش و غیره است.

تا وقتی که می دانید همسر شما به خاطر تبدیل شدن به یک فرد بهتر تصمیم گرفته است به خود برسد، جای نگرانی ندارد اما در غیراینصورت باید نگران شوید.

5. نوسانات خلقی

خوب، اگر چیزی وجود داشته باشد که بتواند خیانت را آشکار کند، خلق خو است. وقتی مردها می دانند که گناهکار هستند، نمی توانند در حضور شما عصبانیت، تدافعی بودن و برانگیختگی خود را کنترل کنند. آن ها کنترل اوضاع را بدست ندارند زیرا در سطح ناخودآگاه آن ها رخ می دهد.

آن ها نمی توانند در اطراف شما طبیعی رفتار کنند زیرا کار بدی انجام داده اند و اکنون وجدان آن ها بیدار شده است.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید: بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان

نحوه برخورد با مردی که به زنان دیگر نگاه می کند

برخورد با مردی که به زنان دیگر نگاه می کند

اگر متوجه شدید که همسرتان برخی یا همه نشانه های بالا را بروز می دهد، نترسید! این پایان راه نیست.

با او در این مورد صحبت کنید. از دوستان، اعضای خانواده یا یک مشاور ازدواج کمک بگیرید. خیانت یک مسئله مهم است، اما چیزی نیست که نتوانید با کمک هم بر آن غلبه کنید. البته،‌ با فرض این که او آماده است خود را تغییر دهد.

1. سریع نتیجه گیری نکنید

وقتی همسر شما به زنان دیگر نگاه می کند،‌ فورا به چیزهایی مانند «حتما می خواهد با زنان جوان تر باشد» یا «حتما پنهان کارهایی می کند»، فکر نکنید.

به خود این واقعیت را یادآوری کنید که این غریزه طبیعی اوست که نمی تواند آن را کنترل کند (اما می تواند کنترل انگیزه های خود را در دست داشته باشد). اگر همسرتان هیچ یک از نشانه های خیانت به شما را بروز نمی دهد، نباید نگران باشید.

بنابراین، با حمله به او در حضور دیگران یا درخواست گفتن واقعیت، مانند یک زن دیوانه رفتار نکنید.

گاهی اوقات، تنها حقیقت این است که خود آن ها واقعا نمی دانند که چرا چنین رفتاری را نشان می دهند، بنابراین نباشد قضیه را شخصی کنید. این بدان معنی نیست که همسر شما زن دیگری را به شما ترجیح می دهد. شما همچنان زن مورد علاقه او هستید!

2. واقع بین باشید

من کاملا موافقم که گفتنش آسان تر از انجام دادنش است. اما، بسیار مهم است که در چنین شرایطی واقع بین باشید. اینگونه به آن فکر کنید.

شما نیز متوجه افراد جذاب در خیابان، رستوران و غیره می شوید،‌ درست است؟ و هرازچندگاهی نگاهی سریع به افراد جذاب می اندازید.

این کاملا طبیعی است زیرا ما انسان هستیم. مشاهده، ارزیابی و تحسین چیزهای جدید در خون ماست. برای ما زنان،‌ این موضوع لزوما نسبت به مردهای دیگر نیست، بلکه یک دامن یا لباس جدید نیز همین احساس را به وجود می آورد.

و برای مردان می تواند ماشین های جدید جذاب، زن های جوان و غیره باشد. به خود یادآوری کنید که توجه به چیزهای خوب تا زمانی که همسرتان به شما متعهد بماند، چیز بدی نیست.

3. صادقانه به او بگویید چه احساسی دارید

صرف نظر از این که اولین بار است که این کار را انجام می دهد یا از زمان نامزدی شاهد چنین رفتاری از او بوده اید، صادقانه احساس خود را با او در میان بگذارید و نترسید.

این کار به شما کمک می کند تا بفهمید واقعا در ذهن او چه می گذرد و زمان خود را با فکر کردن و قضاوت های بیهوه تلف نخواهید کرد. وقتی همسرتان متوجه می شود که وقتی به زن های دیگر نگاه می کند به شما احساس ناخوشایندی دست می دهد، مطمئناً به شما یادآوری می کند که چیزی وجود ندارد که نگران آن باشید زیرا تنها زنی که او واقعاً می خواهد با او باشد شما هستید.

من این را به شما می گویم، اما شنیدن این جمله از خود او بسیار متفاوت است.

شما فورا احساس بهتری نسبت به کل قضیه خواهید داشت و دیگر آن را یک مشکل نمی بینید، بلکه چیزی پیش پاافتاده که قرار نیست شما را نگران کند.

4. با او همراه شوید

من از این ادعا متنفرم که تنها مردها به زنان دیگر خیره می شوند، در حالی که زنان به ندرت به مردان دیگر خیره می شوند زیرا این سبک آن ها نیست.

ما در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم که در آن استانداردهای همیشگی اجرا نمی شوند. در اینجا یک رویکرد جالب را به شما معرفی می کنیم. وقتی همسرت به زن دیگری نگاه می کند، شما نیز به او ملحق شوید! منظورم این است که نظری در مورد آن زن بدهید. به عنوان مثال، بگویید او خیلی زیباست یا از لباسش خوشتان می آید.

شما نمی توانید تصور کنید که همسرتان تا چه اندازه از این قضیه خوشحال و در عین حال سردرگم می شود. این اعتماد به نفس شما را نشان می دهد زیرا از سوی زنان دیگر احساس خطر نمی کنید.

و این خیلی جذاب است! این رویکرد باعث می شود که شما رئیس و برنده باشید، پس حتما آن را امتحان کنید.

ابتدا، ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما وقتی به آن عادت کردید متوجه می شوید که تعریف کردن از زنان دیگر در مقابل همسرتان یک تجربه رهایی بخش است.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید: برخورد با همسر چشم چران

مرزهای سالمی تعیین کرده و با هم روی رابطه خود کار کنید

تعیین حد و مرزهای سالم به این معنی است که او مایل است روی رفتار خود کار کند. یعنی مطمئن شوید که او در موقعیت های مختلف و در مقابل زنان باعث ایجاد احساس ناخوشایند در شما نمی شود.

این همچنین به معنای یادآوری این واقعیت است که شما اولویت اول او هستید و تنها زنی که می خواهد با او باشد، شما هستید.

وقتی می دانید همسرتان سخت تلاش می کند تا به این اهداف دست یابد،‌ مطمئن می شوید که به شما اهمیت می دهد. در غیراینصورت، اهمیتی نمی دهد اگر برای مدت طولانی به زنی که از کنارش رد می شود، خیره شود. مهم است که با یکدیگر روی رابطه ای که دارید کار کنید و صبر و تلاش متقابل را پرورش دهید.

صبر و تلاش متقابل، پایه و اساس هر رابطه سالم و شادی است!

وقتی می دانید که همسرتان مسیر خود را تغییر می دهد تا به شما نشان دهد که شما خاص ترین زن در زندگی او هستید،‌ این که واقعا به شما اهمیت می دهد و عاشق شماست، دیگر هیچ چیز مهم نیست.

وقتی می دانید که شما او را و او شما را هر روز و هر شب انتخاب می کند، لازم نیست نگران شوید اگر همسرتان به زن دیگری نگاه می کند. شما روی پرستش چیزی که در مقابل خود دارید تمرکز می کنید و این تنها چیزی است که اهمیت دارد!

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.