چرا پفیلا باز نمیشه (چند اشتباه در تهیه پفیلا که باعث می شود پف نکند)

علت باز نشدن پفیلا

در این پست دلایل باز نشدن پفیلا ارائه شده است.

پفیلا یکی از پرطرفدارترین تنقلاتی است که در بین همه سنین چه پیر و جوان و کودک طرفدار دارد. اکثر افراد هنگام تماشای فیلم، سریال، یا حتی فوتبال عاشق این هستند که یک ظرف پفیلای ترد و خوشمزه بخورند. خواص پفیلا باعث شده که که یک میان وعده سالم با کالری کم مباشد. گاهی ممکن است پیش آمده باشد که هنگام درست کردن پفیلا، ذرت ها باز نشوند و ته قابلمه بسوزند. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که چرا پفیلا باز نمیشه با ما همراه باشید تا چند نکته درباره درست کردن صحیح پفیلا برایتان بگوییم.

به چه علت پفیلا باز نمیشود

با رعایت چند نکته میتوانید پفیلا های ترد و خوشمزه در منزل درست کنید:

نباید زیاد روغن مصرف کنید

اگر شما نگران چاقی خود نیستید یا رژیم غذایی مخصوص ندارید، شاید فکر کنید میتوانید با مصرف زیاد روغن پفیلاهای خوبی داشته باشید. یکی از علت هایی که پفیلا ها خوب باز نمی شود این است که روغن زیاد مصرف می کنید. مصرف زیاد روغن باعث می شود که ذرت ها خوب باز نشوند و آن طور که دوست داریم در نمی آیند.
پس برای این که پفیلا  خوب باز شود بهترین روش این است، کف قابلمه را با یک فرچه آشپزی خوب چرب نمایید و نباید بیشتر از 3 میلی متر روغن مصرف کنید. البته میزان حجم روغن به اندازه ظرف و ذرت ها بستگی دارد. ذرت ها در روغن غوطه ور نباشند. به اندازه ای روغن باشد که با تکان دادن ذرت ها از همه سمت آغشته به روغن شوند کافی است.

نباید ذرت ها نم داشته باشند

باید ذرت ها را دور از جای نمدار و مرطوب نگهداری کرد. زیرا در هنگام تفت دادن با روغن داغ به خوبی باز نمی شوند و قبل از این که باز شوند می سوزند.

اگر ذرت ها را در آب خیس میکنید حتما زمان بدهید تا ذرت ها به خوبی خشک شوند.

از مصرف نمک دانه درشت خودداری نمایید

اگر قصد این را دارید که پفیلای نمکی در خانه درست کنید باید از نمک ریز استفاده کنید، زیرا نمک دانه درشت در هنگام باز شدن به پفیلا ها نمی چسبند و طعم دار نمی شوند. حتی ممکن است نمک ها در پایان به قابلمه بچسبند و بسوزند و این ظاهر خوبی به پفیلای شما نمیدهد. اگر از آن دسته افرادی هستید که غذای شور یا خوش نمک دوست دارید باید حواستان به ضررهای نمک باشد پس توصیه می شود که از نمک کمتری استفاده نمایید.

قابلمه را خوب تکان نمی‌دهید

در هنگام پخت پفیلا باید هر از گاهی قابلمه را تکان دهید تا ذرت ها زیر و رو شوند که باعث خوب باز شدن ذرت ها می شود. پس باید این نکته را به یاد داشته باشید که تکان ندادن قابلمه باعث میشود که ذرت ها خوب باز نشوند و بسوزند.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پفیلا گوجه ای

با کره پفیلا می‌پزید

همانطور که میدانید پفیلا یکی از تنقلات سالم است و برای این که سالم درست شود نیاری نیست که به خودتان زحمت زیادی دهید. برای این که یک پفیلا خوب درست کنید کافی است که در یک قابلمه مقداری روغن سرخ کردنی یا مایع بریزید و نیازی نیست که از روغن زیتون یا کره استفاده نمایید. زیرا این نوع روغن ها در حرارت بالا خاصیت خود را از دست می دهند و برای بدن مضر می باشند و ذرت ها هم در حرارت بالا خوب باز می شوند. اگر دوست دارید طعم کره به پفیلای خود بدهید از ترکیب روغن و کره استفاده کنید.

چرا پفیلا باز نمیشه

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پفیلا سرکه ای
در پایان:
گاهی با رعایت کردن همه موارد باز هم پفیلا به خوبی پف نمی کند و باز نمی شود. علت می تواند دانه های ذرت مانده باشد. هرچه دانه ذرت تازه تر باشد درست کردن پفیلا راحتتر خواهد بود. در این صورت می توانید قبل از تهیه پفیلا دانه های ذرت را به مدت یک ربع در آب خیس کنید و سپس درون آبکش ریخته و روی یک پارچه تمیز بریزید و یک ساعت صبر کنید تا کاملا خشک شوند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.