فواید خوردن آب ولرم صبح ناشتا

خواص خوردن اب ولرم در صبح ناشتا

نوشیدن آب، گرم یا سرد، بدن شما را سالم و مرطوب نگه می دارد. برخی از افراد ادعا می كنند كه آب ولرم به طور خاص می تواند به بهبود هضم غذا، رفع احتقان و حتی ایجاد آرامش در مقایسه با نوشیدن آب سرد كمك كند.

بیشتر مزایای آب ولرم برای سلامتی بر اساس گزارش های تچربی است، زیرا تحقیقات علمی کمی در این زمینه انجام شده است. بسیاری از مردم از مزایای این درمان صحبت می کنند. برای تقویت سلامتی و دریافت مقداری ویتامین C، سعی کنید یک لیمو به آب گرم اضافه کنید و میل کنید. در این مقاله 10 مورد از فواید خوردن آب ولرم صبح ناشتا را بخوانید.

10 تا از فواید خوردن آب ولرم صبح ناشتا

برای خواندن 10 مورد از خواص خوردن آب ولرم در صبح به صورت ناشتا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

1. گرفتگی بینی را برطرف می کند

یک فنجان آب گرم بخار ایجاد می کند. نگه داشتن یک فنجان آب داغ و استنشاق عمیق این بخار ملایم ممکن است به شل شدن سینوس های مسدود شده و حتی تسکین سردرد سینوسی کمک کند و گرفتگی بینی را برطرف کند.

از آنجایی که غشای مخاطی در سراسر سینوس ها و گلو قرار دارد، نوشیدن آب گرم ممکن است به گرم شدن آن ناحیه کمک کرده و گلودرد ناشی از تجمع مخاط را تسکین دهد.

طبق یک مطالعه قدیمی تر 2008، یک نوشیدنی گرم مانند چای باعث تسکین سریع و مداوم آبریزش بینی ، سرفه ، گلودرد و خستگی می شود.

2. به هضم غذا کمک می کند

نوشیدن آب به حرکت سیستم هضم کمک می کند. همانطور که آب از طریق معده و روده شما حرکت می کند، بدن بهتر قادر به از بین بردن مواد زائد است.

برخی بر این باورند که نوشیدن خوردن آب ولرم صبح ناشتا به ویژه برای فعال سازی دستگاه گوارش بسیار موثر است. این تئوری می گوید آب گرم همچنین می تواند غذایی را که خورده اید در بدن حل کرده و هضم کند.

برای اثبات این مزیت تحقیقات بیشتری لازم است، اگرچه یک مطالعه معتبر در سال 2016 نشان داد که آب گرم ممکن است اثرات مطلوبی بر حرکات روده و دفع گاز پس از جراحی داشته باشد.

3. عملکرد سیستم عصبی مرکزی را بهبود می بخشد

کمبود آب، گرم یا سرد می تواند بر عملکرد سیستم عصبی شما تأثیر منفی بگذارد و در نهایت بر خلق و خو و عملکرد مغز تأثیر بگذارد.

تحقیقاتی در سال 2019 در یک منبع معتبر نشان داده است که نوشیدن آب می تواند فعالیت سیستم عصبی مرکزی و همچنین خلق و خوی را بهبود بخشد. این تحقیق نشان داد که نوشیدن آب باعث افزایش فعالیت مغزی شرکت کنندگان در هنگام فعالیت های طاقت فرسا و همچنین اضطراب گزارش شده از خود می شود.

4. می تواند به رفع یبوست کمک کند

کمبود آب بدن یکی از دلایل عمده یبوست است. در بسیاری از موارد، نوشیدن آب یک روش موثر برای رفع و جلوگیری از یبوست است. هیدراته ماندن به نرم شدن مدفوع کمک کرده و دفع آن را آسان می کند. نوشیدن منظم آب گرم ممکن است به منظم نگه داشتن حرکات روده کمک کند.

خواص خوردن اب ولرم در صبح ناشتا

5. شما را هیدراته نگه می دارد

اگرچه برخی از شواهد منبع معتبر نشان می دهد که آب خنک برای تامین آب بدن بهترین است، نوشیدن آب در هر درجه حرارت به شما کمک می کند تا هیدراته شوید

یک موسسه پزشکی توصیه می کند که زنان هر روز 2.3 لیتر آب و مردان روزانه3.3 لیتر آب دریافت کنند. این ارقام شامل آب از مواد غذایی مانند میوه ها، سبزیجات می شود. اگر باردار یا شیرده هستید، فعالیت سختی انجام می دهید یا در محیط گرم کار می کنید، به آب بیشتری نیز نیاز دارید.

سعی کنید روز را با یک وعده آب گرم شروع کنید و آن را با آب به پایان برسانید. بدن شما برای انجام هر عملکرد اساسی به آب نیاز دارد، بنابراین ارزش آن بسیار زیاد است.

6. لرز در سرما را کاهش می دهد

یک مطالعه معتبر در سال 2017 نشان داد که اگرچه واکنش طبیعی بدن در شرایط سرما لرزیدن است، اما نوشیدن مایعات گرم می تواند به کاهش لرز کمک کند.

محققان دریافتند که نوشیدن خوردن آب ولرم صبح ناشتا به سرعت به افراد کمک می کند تا کار کمتری در حفظ دمای بدن خود انجام دهند. این مطالعه برای افرادی که در شرایط سرما کار می کنند یا ورزش می کنند مفید است.

7. گردش خون را بهبود می بخشد

جریان خون سالم از فشار خون گرفته تا خطر بیماری های قلبی عروقی تأثیر می گذارد. استحمام گرم به اندام های گردش خون – عروق و رگها – کمک می کند تا خون گسترش یافته و به طور موثرتری در بدن شما حمل شود.

نوشیدن آب گرم ممکن است تأثیر مشابهی داشته باشد. با این حال ، تحقیقات کمی در مورد موثر بودن آن وجود دارد.

به عنوان یک امتیاز، گرما از نوشیدن آب گرم یا استحمام در شب ممکن است به آرامش شما کمک کند و شما را برای خواب آرام آماده کند.

8. سطح استرس را کاهش می دهد

از آنجا که نوشیدن آب ولرم به بهبود عملکرد سیستم عصبی مرکزی کمک می کند، در صورت نوشیدن خوردن آب ولرم صبح ناشتا ممکن است اضطراب کمتری داشته باشید.

طبق مطالعه ای در سال 2014، نوشیدن آب کمتر منجر به کاهش احساس آرامش، رضایت و احساسات مثبت می شود. هیدراته ماندن ممکن است باعث بهبود خلق و خو و آرامش شما شود.

9. ممکن است به سیستم های سم زدایی بدن کمک کند

در حالی که هیچ دلیل قطعی در مورد آب گرم در این زمینه وجود ندارد، اما یک مطالعه معتبر در سال 2020 نشان داد که نوشیدن آب بیشتر می تواند در هنگام رقیق کردن مواد زائد در خون از کلیه ها محافظت کند. نوشیدن آب برای دفع بدن شما مهم است. همچنین می تواند به مبارزه با التهاب، روان نگه داشتن مفاصل و جلوگیری از نقرس کمک کند.

10. ممکن است به تسکین علائم آشالازی کمک کند

آشالازی وضعیتی است که در طی آن مری برای انتقال غذا به داخل معده شما مشکل دارد. افراد مبتلا به آشالازی در بلعیدن مشکل دارند. ممکن است احساس کنند که غذا به جای حرکت به معده، در مری گیر کرده است. به این حالت دیسفاژی گفته می شود.د نوشیدن آب گرم ممکن است به افراد مبتلا به آشالازی کمک کند تا راحت تر هضم شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.