۱۱ نکته حیاتی در رابطه با مشکلاتی که هنگام کار در منزل با فرزندان به وجود می آید

ما سعی کردیم براساس نیاز امروز مردم به دلیل ویروس کرونا مقاله آموزش حل مشکلات هنگام کار در منز با فرزدان را در این مقاله از سایت مینویسم برای شما شرح دهیم .

من در دفتر خود واقع در زیر زمین منزل کار میکنم. 5 ثانیه پس از آنکه شروع به نوشتن میکنم ،داستان همیشگی شروع میشود. فرزند کوچکم شروع به دادوبیداد در آشپزخانه میکند. ماشین ظرف شویی را روشن میکند و به آن ضربه میزند. با آنکه دوست ندارم بیانش کنم اما ،من همیشه مشغول کار بوده ام و وقتی برای حل موضوعات این چنینی نداشتم.

لطفا زود قضاوت نکنید ،شما به زودی در این راه موفق خواهید شد. شرایط پیش رو بسیار نادر است . اگر  شما هم مانند میلیون ها فرد دیگر ، به دلیل شیوع ویروس کرونا ، سرکار نمیروید و فرزندانتان به مدرسه نمیروند ، یقینا مجبور به کار در کنار فرزندانتان هستید و شرایط سختی را تجربه خواهید کرد.

سروصدا های موجود اغلب موجب حواس پرتی شما میشود و بسیار آزار دهنده است. بچه ها هنگامی که مشغول کاری هستید، صدها سوال میپرسند، شمارا صدا میزنند یا فریاد میزنند. با این وجود وقت گذراندن با بچه ها و تماشای شادی آنها، آنقدر دلنشین است که تمایلی برای ترک منزل ندارم ،مبادا ثانیه ای را از دست بدهم.

با این حال این که قرنطینه خانگی چه مدت طول بکشد اهمیت چندانی ندارد،نکته حائز اهمیت این است که بتوانید از این لحظات استفاده کنید و لذت ببرید. درست است که درگیر اضطراب ،تشویش و نگرانی عمیقی هستید اما امیدوارم لذت دیدن فرزندانتان از این حس ها بکاهند. با این وجود شما همچنان شاغل هستید و موظفید وظایف خود را به اتمام برسانید. من تجربیات خودم در این زمین را در اختیار شما عزیزان قرار میدهم.

 

1_انتظارات معقولی از خود و کودکان داشته باشید .

شما نباید همانند کودکانتان برخورد کنید.آنها را به انجام انتظارات خود تشویق کنید. این مورد برای تمام مواقعی که شما در محیطی مشغول به کار هستید که کودکان در آن حضور دارد ،صدق میکند.

 

2_این نکته ممکن است موجب دلسردی شما شود اما بسیار حائز اهمیت است.

اگر شما از آن دسته ا فرادی هستید که مقید به انجام کار مطابق برنامه ریزی خود هستید باید این را بپذیرید که هیچ یک از کار ها با وجود کودکان در خانه محقق نخواهد شد. شما باید برنامه خود را تغییر دهید.

 

3_موبایل و آیپد و تبلت ابزار مناسبی برای کودکان محسوب نمیشوند اما در چنین شرایطی ممکن است شما مجبور به متوسل شدن به آنها شوید.

من به شخصه از این ایده متنفرم و امیدوارم مجبور به به کار گیری این نکته نشوید اما برخی اوقات برای سرگرم کردن بچه ها از این قبیل دستگاه ها استفاده میکنیم . جایگزین کردن کتاب ، پازل و بازی های مختلف میتواند کارآمد باشد.

 

4_کار ها را به نوبت انجام دهید.

همسر من تمام روز در خانه فعالیت میکند به همین دلیل من آخر هفته ها بچه ها را با رفتن به پارک ، استخر و یا فعالیت های دیگر سرگرم میکنم تا همسرم بتواند ساعتی استراحت کند.با توجه به ممنوعیت تجمع در وضعیت کنونی ،شما نمیتوانید کودکان را بیرون ببرید در عوض میتوانید شیفتی کار کنید ،آخر هفته ها فشرده تر کار کنید یا کار های خود را به شب موکول کتید.

 

5_استفاده از گوش گیر .

یکی از دوستان من 20 سال است که در منزل مشغول به کار است و هنگامی که من درباره این مشکل از او سوال کردم او گوش گیر را به من معرفی کرد.

 

6_گاهی برای همه ساندویچ های متنوع درست کنید.

شما با این کار برای فرزندانتان به یک قهرمان تبدیل خواهید شد و علاوه بر این مواد غذایی اضافی در خانه مصرف خواهد شد میتوانید زمان صرف غذا کار کنید.

 

7_خلاقانه عمل کنید.

من و دختر کوچکم بازی ای به نام “رستوران”طراحی کرده ایم و زمان صرف صبحانه آن را انجام میدهیم. او برای همه افراد منو طراحی میکند و در این بازه زمانی،اگر کاری داشته باشم که زود به اتمام میرسد انجام میدهم.(سعی کنید جوری این کارها را انجام دهید که او متوجه کارکردن شما حین بازی نشود).سپس باهم صبحانه میخوریم.

 

8_مکان مناسبی برای کار پیدا کنید.

دفتر کار من در زیر زمین است که در تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد است . بنابراین من نمیتوانم مدت زیادی آنجارا تحمل کنم.اگر شما از آن دسته افرادی هستید که معمولا در خانه کار نمیکنید احتمالا دفتر کار ندارید پس باید به دنبال یک مکان مناسب باشید. اگر با شلوغی مشکلی ندارید میز ناهار خوری میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اگر شما پس از هر دوساعت به استراحت نیاز دارید اتاق خواب میتواند گزینه مناسبی باشد. اگر شما تمایل دارید حین تماشای فیلم کار کنید ،کاناپه محل مناسبی برای کار شماست و در نهایت توصیه میکنم در محیط بسته کار کنید.

 

9_چند منظوره عمل کنید.

میتوانید کودکان خود را به پارک ببرید و در آنجا به کارهای عقب مانده خود برسید . در چنین شرایطی که نمیتوانید بیرون بروید میتوانید کودکان را به حیاط منزل خود ببرید و در عین حال که مشغول بازی هستند و شما حواستان به آنهاست ،کارهای خود را نیز انجام دهید.

 

10_ترک کردن محیط

گاهی اوقات بهترین روش انجام کار در منزل ، انجام دادن آن در محیطی خارج از محیط خانه میباشد.من به شخصه ، هنگامی که در مسئله ای به مشکل برمیخورم و نمیتوانم حواسم را معطوف آن مشکل کنم از این ترفند استفاده میکنم. ناهار و لب تاب را در کوله پشتی قرار میدهم و به سمت نزدیک ترین فضای آزاد به راه می افتم.پیاده روی این امکان را فراهم میکند که بتوانم با ذهنی باز فکر کنم . من بعضی از بهترین متن هایم را در چنین شرایطی نوشته ام.

 

11_انعطاف پذیر باشید.

مهم ترین نکته انعطاف پذیری است.اشیاء مفقود شده باید پیدا شوند، فیلم ها باید دیده شوند ،بچه ها باید در آغوش گرفته شوند.تمام این کار ها اهمیت بیشتری نسبت به پروژه ای که مشغول آن هستید دارند.اگر من درحال تمام کردن کارم باشم و دخترم بخواهد با او بازی کنم ،کار خود را متوقف خواهم کرد.

 

گرداوری : مینویسم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.