آموزش بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ ساده و کاربردی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری و مورد توجه قرار گرفتن شبکه های اجتماعی بسیاری از افراد به دنبال گرفتن عکس های زیبا از خود و یا محیط های مورد نظر خود هستند. برای عکسبرداری میتوان از گوشی و دوربین های تخصصی استفاده کرد اما نکته مهم این است که با استفاده از فتوشاپ و نرم افزارهای خاص میتوان عکس های مورد نظر خود را زیبا تر کنیم. گاهی عکس که گرفته میشود کیفیت پایینی دارد و همین موضوع موجب میشود تا عکس زیبا و حتی واضح قابل رویت نباشد. در ادامه با آموزش بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ با شما هستیم.

بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ
بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ

خبر خوش این است که با استفاده از نرم افزار هایی مانند فتوشاپ میتوان کیفیت عکس و تصویر را افزایش داد و عکس های کم کیفیت خود را با استفاده از نرم افزارهای فوتوشاپ افزایش داد.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

شاید کمی باورش برایتان سخت باشد که چگونه میتوان تنها با استفاده از یک نرم افزار فوتوشاپ تغیرات بسیار زیادی را بر روی عکس و یا ویدیو خود ایجاد کنید.

برای بالا بردن کیفیت عکس، کافی است که کمی فتوشاپ بلد باشید و به واسطه دانش کم که داشته باشید میتوانید به سادگی کیفیت عکس خود را با استفاده از فتوشاپ بالا ببرید.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که در این زمینه میتوایند از نرم افزارهای بسیاری استفاده کنید و همه آن ها میتوانند در بالا بردن کیفیت یک عکس کمک کنند. در ادامه به چند روش ساده برای بالابردن و افزایش کیفیت عکس با فتوشاپ اشاره می کنیم.

بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ
بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ

نحوه بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ

  • اولین اقدامی که برای بالا بردن کیفیت تصاویر در فتوشاپ باید انجام دهید این است که باید عکس مورد نظر خود را در فتوشاپ باز کنید.
  • با استفاده از کلید میانبر Ctrl+J از لایه عکس کپی بگیرید و آن را انتخاب کنید (لایه کپی شده را انتخاب کنبد).
  • کلیک راست کرده و مراحل زیر را دنبال کنید.

Filter>>Other>>High pass

  • با باز شدن پنجره جدید و کلیک بر روی High pass، مقدار ردیوس را به 80 برسانید.
  • لایه کپی شده مُد بک گراند را بر روی  Hard Light قرار دهید.

در قسمت ذیل میتوانید به اهیمت کیفیت عکس توجه بیشتری کنید و متوجه منظورمان از افزایش و بالا بردن کیفیت عکس بشوید.

تنظیم کیفیت عکس با فتوشاپ
تنظیم کیفیت عکس با فتوشاپ
افزایش کیفیت عکس با فتوشاپ
افزایش کیفیت عکس با فتوشاپ

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.