با مردی که قهر می کند چگونه برخورد کنیم

دوستان ما در این مقاله قصد داریم در مورد مشکل بسیاری از خانم ها که می گویند با مردی که قهر می کند چگونه برخورد کنیم صحبت کنیم . و می گوییم که چطور این عادت بد را از سر مردتان بی اندازید. برخی مردان عادت قهر کردن را از کودکی با خود همراه داشته و تربیت خانوادگی او بگونه ای بوده که نتوانسته این عادت زشت را از او دور نماید. خانم عزیز اکنون وقت آن است که شما با راهکار هایی که ما معرفی می نماییم به مقابله با عادت قهر کردن مردان بپردازید.

با ما همراه باشید تا در ادامه خواهیم گفت :

  • راهکار و روش های برخورد با مردی که قهر می کند (روش برخورد با قهر شوهر)
  • چرا مردان بجای گفتگو، قهر کردن را انتخاب می کنند

روش های برخورد با مردی که قهر می کند

تا اینجای مطلب تا حدودی با دلایل قهر مردان آشنا شده اید اما در این بخش از مقاله به موضع اصلی مقاله یعنی روش های برخورد با مردی که قهر می کند می پردازیم. در واقع اگر همسر شما جز دسته افرادی است که اگر مشکل و یا سوء تفاهمی پیش می آید بجای صحبت و حل مشکل در آرامش قهر می کنند شما باید با رفتار هایی این عادت را از او دور نمایید.

۱٫ خانم تسلیم قهر شوهر نشوید

درست است که مقابله با قهر مردان کار دشواری است اما خانم ها هیچ وقت تسلیم قهر همسر خود نشوید زیرا این کار ممکن است کار را سخت تر نماید و بهبود شرایط نیز سخت شود بهترین کار در این شرایط این است که هر روز به زندگی روزمره خود مشغول شوید و تنها لبخند بزنید، مودب باشید و به زندگیتان وفادار بمانید. به شوهر خود نشان دهید که قهر آن‌ ها موجب توجه بیشتر شما نمی‌ شود و همچنین او با قهر کردن نمی تواند حرف خود را پیش ببرد.

۲٫ اجازه ندهید قهر مردان طولانی شود

اگر زمان قهر همسرتان طولانی است وقت آن رسیده که به آن‌ واکنش نشان دهید. به عنوان مثال بجای آنکه مدام بپرسید چه شده و چرا قهری، بگویید که: «میدانم از چیزی ناراحت هستی، نمی‌ دانم علت آن چیست، اما دوست دارم درباره‌اش صحبت کنیم.» او را به صحبت در فضایی کاملا آرام و دوستانه دعوت نمایید.

۳٫ شوهرتان را تشویق کنید تا ناراحتی‌ اش را بیان کند

درست است که خانم ها دارای غرور هستند اما باید بدانید که پایان دادن به قهر مردان و تشویق او به گفتمان لطمه ای به ارزش و غرور شما وارد نمی کند و همچنین به مرور این سخاوتمندی و فداکاری شما در خاطر مردتان نقش می بندد و تا حدی به ترک عادت زشت قهر کردن کمک می نماید. اگر شوهرتان پای صحبت نشست و مشکلش را بیان کرد، به او بگویید که می‌ خواهید در آینده بیشتر با شما صحبت کند و هرگز از سلاح قهر استفاده نکند.

راهکار و روش های برخورد با مردی که قهر می کند

به خاطر داشته باشید که نباید در برخورد با قهر شوهر، عصبانی شوید یا خودتان هم قهر کنید، اما سعی کنید یک راه ارتباطی بیابید. به همسر خود بگویید که اگر به سراغ شما بیاید و مستقیما مشکل را با شما در میان بگذارد، بسیار عالی خواهد شد. اگر او بجای اخم کردن شروع به صحبت کرد، آنگاه با آرامش مهربانی پاسخش را بدهید.

۴٫ مشورت با مشاور خانواده

یکی از راهکار های بهبود رفتار مردانی که به قهر کردن عادت دارند مراجعه مشاوره خانواده و مشورت با او است. اگر شوهر شما همچنان به قهر خود ادامه می‌ دهد و یا با این روش روز به روز کنترل بیشتری به دست می‌آورد، به دنبال کمک گرفتن از یک متخصص باشید. از طریق مشاوره می‌توانید به شریک خود بفهمانید که قهر کردن هم او و هم شما را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد.

۵٫ هیچ گاه خود را سرزنش نکنید

بخاطر قهر کردن مردان هیچ گاه خودتان را سرزنش نکنید. شوهر شما باید یاد بگیرد چطور با خودش کنار بیاید و آرام شود. درست است که به عنوان یک همسر و شریک زندگی باید به ترک این عادت کمک نمایید اما این وظیفه شما نیست. بودن در رابطه‌ای که شما را عصبانی می‌کند یا سلامت روحیتان را در معرض خطر قرار می‌دهد، ممکن است شما را گیج کند که آیا شما مقصرید یا او؟ بنابراین قبل از اینکه با او صحبت کنید خود را سرزنش نکنید.

۶٫ تفاوت میان زمانی برای فکر کردن و قهر را درک کنید

برخی مردان بخاطر یک مشکل و یا سوء تفاهمی در خود فرو مروند و کم صحبت می شوند شما نباید این را بر پایه قهر کردن مردان بگذارید زیرا آنها با این کار فرصت می خرند تا به رفتار و مشکل بیشتر فکر کنند. پش ما باید تفاوت میان زمانی برای فکر کردن و قهر را خوب بدانید. همه ما گاهی به خلوت کردن با خود نیاز داریم اگر شوهرتان بعد از خلوت کردن با خودش، با ایده‌ های جدید و یک نتیجه‌گیری به سراغتان می‌آید، بهتر است او را بپذیرید. در واقع او با شما قهر نبوده است.

۷٫ عواملی که شوهرتان را به قهر وا می دارد بیابید

در روش برخورد با قهر شوهر سعی کنید دلایل و عواملی که باعث قهر شوهرتان می شود را پیدا کنید، به دنبال الگوی رفتاری در او بگردید. سعی کنید، مشخص کنید که معمولا در واکنش به چه مسائلی قهر می‌ کند تا بتوانید این محرک‌ ها را به حداقل برسانید.

۸٫ قهر همسرتان را به دل نگیرید

بله ما شما را درک می کنیم که زندگی کردن با مردی که مدام قهر می کند بسیار دشوار است و همچنین برخورد با قهر شوهر می‌ تواند حال شما را نیز خراب کند. سعی کنید روحیه خود را حفظ کنید و نگذارید قهر همسرتان شما عصبی کند و روی شما تاثیر منفی بگذارد. همچنین نگذارید امواج و احساسات منفی واقعا به سراغتان بی آید و شما را آشفته نماید.

۹٫ مشکل بیان احساسات در میان مردانی که قهر می کنند

در این بخش از معرفی روش های برخورد با مردی که قهر می کند باید بگوییم، تحقیقات نشان داده که اکثر افراد و مردانی که قهر می‌ کنند در بیان احساسات خود مشکل دارند و به عبارتی قهر در مردان نشان دهنده این است که آنها از هوش عاطفی ضعیفی برخوردار هستند. شریک شما ممکن است حتی قادر به بیان احساسش نسبت به خودش نیز نباشد. در واقع آن‌ها برای حل این مشکل نیاز به توسعه مهارت‌ های فردی یا تغییر عاداتشان دارند.

معمولا کسانی که قهر می‌کنند باید بی آموزند که با خودشان صحبت کنند این روش بسیار تاثیر گذار می باشد. مثلا بگویند “من می‌ دانم که اشتباه کردم و لازم است بهتر عمل کنم”، یا “من می‌ دانم که مسائل عاطفی دارم و آماده هستم که آن‌ها را حل کنم”.

رونگرایی و قهر کردن مردانچرا مردان بجای گفتگو، قهر کردن را انتخاب می کنند

یک شاخه در روانشناسی با نام روانشناسی قهر مردان وجود دارد که به بررسی علل قهر مردان می پردازد ما نیز در این پخش از مقاله به این موضوع که چرا مردان قهر کردن را به گفتگو با همسرشان ترجیح می دهند.

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم شخصیت و رفتارهای انسان از در دوران کودکی با مشاهده رفتار والدین آموخته می شوند. اگر در الگوهای رفتاری والدین مردانی که مدام قهر می کنند توجه نمایید ریشه این عادت بد را خواهید یافت. زیرا والدین این افراد معتقدند که در بحث و صحبت درباره یک مشکل، همیشه باید یک نفر پیروز شود.

در حالیکه در بحث و گفتمان در مورد مشکلات پیش آمده، برد و باختی وجود ندارد. به عبارتی دو نفر مدت ها درباره آن موضوع با هم بحث و جدال می کنند و در نهایت به هیچ نتیجه نمی رسند. از این رو کوک رشد یافته در این خانواده قهر و ترک موقعیت را به گفتگو و صحبت با یکدیگر ترجیح می دهند.

در این بخش از  موضوع ” با مردی که قهر می کند چگونه برخورد کنیم ” یابد بگوییم که خانم های عزیز اگر می خواهید با این رفتار کودکانه همسرتان درست برخورد کنید حتما باید در مورد مقوله قهر کردن مردان اطلاعات کافی داشته باشید.

قهر، نوعی واکنش طبیعی است که به صورت ژنتیکی یا سرشتی و یا محیطی و یا الگوبرداری از نزدیکان و خویشاوندان به افراد منتقل می شود تا جایی که افراد در موقعیت هایی که با ناکامی و خشم مواجه می شوند یا به نیازهای مطلوب خود دست نمی یابند به اشکال متعددی به قهر متوسل می شوند.

به عبارت دیگر می توان گفت قهر در مردان رفتاری است که ریشه در یک عاطفه و هیجان منفی، توام با خشم دارد و بسته به شدت و ضعفش، طول می کشد. اما در این بین می توانیم به جنبه مثبت قهر نیز اشاره نماییم، قهر در برخی موارد مثبت است البته اگر جانشین انتخاب های بدتر شده یا آنکه مانع تسلیم فرد در مقابل زورگویی های دیگران شده باشد.

اما قهری که از روی لجبازی و عدم بخشش اتفاق بی افتد قهر منفی می باشد. قهر در بیشتر روابط زناشویی اتفاق می افتد. اما در بین برخی بسیار بیشتر و جدی تر رخ داده و به صورت یک عادت در می آید. شخصیت اخلاقی هر انسانی باعث می شود که بیشتر و یا کمتر قهر کند.

افرادی که بیشتر قهر می کنند عموماًٌ احتیاج به دیده شدن دارند، قهر دردی است که اگر به شکل جدی درمان نشود سرطانی وخیم برای زندگی زوجین محسوب می شود. معمولا قهر با لجبازی همراه بوده و کسانی که قهر می کنند می خواهند اوضاع را طبق خواسته خود پیش ببرند.

اگر چه قهر و لجبازی دو رفتار مختلف اند اما از یک ریشه بوده و از یک خصوصیات اخلاقی آب می خورند. قهر و لجبازی به طور کلی محصول خشم افراد درونگرا، ضعیف، محتاط، زود رنج، کم رو، کم حرف، تودار یا مرموز است. برخی افراد قهر را جایگزین گفتگو می کنند که از زیر بار مسئولیت فرار کنند. این دسته از افراد با قهر مدتی مشکلات خود را حل می کنند این ها با قهر احساس امنیت بیشتری دارند چون برای مدتی مجبور نیستند پاسخ گوی کارهای خود باشند.

افرادی که از شرایط روحی و فکری مساعدی برخوردارند، در مواقع رو به رو شدن با مشکلات ،سعی می کنند با گفتگو و حتی با ایستادگی های منطقی مشکلات خود را حل می کنند. سعی کنید با صبوری با قهر برخورد نمایید زیرا  هر گونه جرو بحث، دعوا و مقابله به مثل به لجبازی بیشتر شخص منجر می شود و باعث طولانی شدن مدت زمان قهر می گردد.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید