تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در چیست؟

با داشتن بیش از 3 میلیارد کاربر در شبکه های اجتماعی، ایجاد تمایز مشخص بین یک وبلاگ نویس و یک تأثیرگذار دشوار است. در این دنیای دیجیتالی که همیشه در حال تغییر است، تعداد بی شماری از کاربران دیجیتال، آژانس ها و مشاغل موجود برای به اشتراک گذاشتن محتوا در رقابت هستند. بسیاری از دو اصطلاح “تأثیرگذار (اینفلوئنسر )” و “بلاگر” به جای هم استفاده می کنند، اما این دو کاملاً متفاوت هستند. بسیاری از عوامل مهم وجود دارد که نشان دهنده تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر است. برای ترسیم تصویر واضح، شما می توانید پاسخ این سوال که تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در چیست؟ را در ادامه این مطلب بیابید. بلاگری را از کجا شروع کنیم ؟

3 تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر

1) MINDSET (ذهنیت و نگرش)

همه ما انگیزه هایی برای کارهای خود داریم. می دانید که دو نفر می توانند هدف یکسانی داشته باشند اما انگیزه های کاملاً متفاوتی دارند. انگیزه برای به اشتراک گذاری محتوا دقیقا موزدی است که اصطلاحات “بلاگر” و “اینفلوئنسر” با آن بازی می کنند.

اگر با فکر ارسال محتوای اصلی که فکر می کنید دیگران دوست دارند، وارد شوید، شما یک وبلاگ نویس و بلاگر محسوب می شوید. انگیزه شما می تواند ناشی از علاقه و اشتیاق برای به اشتراک گذاشتن چیزی باشد که فکر می کنید “جالب” است یا عشق به نوشتن درباره آن دارید. در مقابل، اگر انگیزه شما از تبلیغ یک مارک یا محصول، به دست آوردن دنبال کننده و پسندیده شدن در شبکه های اجتماعی یا مشارکت در زندگی هستید، شما یک تأثیرگذار محسوب می شوید. در حالی که برخی از اینفلوئنسرها ممکن است در واقع از محصول یا مشاغلی که تبلیغ می کنند استفاده کنند، انگیزه مستقیم آنها می تواند از پاداش های خارج از کشور یا اشکال دیگر باشد.

بیشتر بخوانید: راه کارهای افزایش فروش در اینستاگرام

2) تعامل با مخاطب

تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در چیست؟ اگر شما بلاگر یا اینفلوئنسر هستید، با قرار دادن شخصیت خود در محتوای پیجتان می توانید باعث جذب فالور یا برعکس خراب شدن پیج خود شوید.پس این مورد به این موضوع که شما چقدر از شخصیت و زندگی خود را درگیر محتوای پیج خود می کنید بستگی دارد.

پس این یعنی چه؟ این به معنای نحوه تعامل شما با مخاطبان و همچنین زمانی است که می توانید بین آنها اعتماد ایجاد کنید. گاهی اوقات اینفلوئنسر ها راحت تر می توانند مخاطبان خود را متقاعد کنند که کاری انجام دهند زیرا اصلاً مجبور نیستند اقناعی انجام دهند. این می تواند مانند بازتاب رابطه خواهر و برادری بزرگتر یا کوچکتر باشد. انتخاب لباس از طرف مادر خانواده می تواند ایده آل نباشد اما وقتی این موضوع از طرف خواخر با برادر بزرگتر باشد می تواند روی مخاطب تاثیر بگذارد.

یک ثانیه وقت بگذارید و به یک اینفلوئنسر مشهور محبوب خود در اینستاگرام فکر کنید. این افراد تمایل دارند که فراتر از اینها صحبت کنند و آنهاخود را درگیر محتوایی می کنند که به اشتراک می گذارند. این می تواند از طریق پسندیدن و نظرات، محصولات رایگان، تجربیات شخصی یا داستان های قابل گفتگو باشد. انگیزه آنها این است که بر مخاطبان خود تأثیر بگذارند و آنها را وادار به اقدام می کنند.

این به هیچ وجه نشان نمی دهد که بلاگرها نمی توانند جذاب یا قابل اعتماد باشند. اگر یک بلاگر هستید، اولویت شما کیفیت محتوای شماست تا شخصی بودن با مخاطبان. شکل تعامل شما از طریق محتوا است نه تماس مستقیم.

تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر در چیست؟

بیشتر بدانید: ایده های جالب برای استوری اینستاگرام

3) جایگاه اختصاصی

همه افرادی که در حال تولید محتوا هستند جایگاه خاص خود را دارند، اما کسانی که بیشتر فعالیت می کنند و برای خود جایگاه اختصاصی در نظر می گیرند، بیشتر تأثیرگذار هستند.

اگر اینفلوئنسر هستید، باید فعالیت افرادی را که محتوای شما را دنبال می کنند فعالانه گسترش دهید و اعتماد آنها را جلب کنید. این بدان معنی است که افراد دنبال کننده شما باید از دوستان، طرفداران شما تشکیل شوند. این تأثیرگذارها با ایجاد این نکته که به یک متخصص در محتوای خود تبدیل می شوند و با افراد مشابه همکاری می کنند، تعهد خود را نشان می دهند. همه اینفلوئنسرها افراد مشهور نیستند، اما شما باید بدانید که چگونه اینفلوئنسرها در داخل طیف خود “مشهور” می شوند.

در همین حال، ممکن است بلاگرها برای گسترش جایگاه خود وقت نگذارند. یک بلاگر محتوای خود را به اشتراک می گذارد و به دنبال تاثیر شخصیتی بر روی مخاطب نیست. متخصص بودن در زمینه کار خود و به اشتراک گذاشتن محتوا یک چیز است، اما نگرانی در مورد تعامل در حوزه خود چیز دیگری است.

بیشتر بدانید: چگونه در استوری اینستاگرام نظر سنجی کنیم

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.