آشنایی با ۳۰ فیلتر فتوشاپ رایگان + لینک دانلود

برنامه قدرتمند فتوشاپ کابردهای وسیعی برای ادیت و ویرایش عکس دارد. در این نوشته 30 فیلتر فتوشاپ رایگان را به شما معرفی می کنیم که می توانید آن ها را به برنامه فتوشاپ خود اضافه کنید و از امکانات بیشتری برای ادیت عکس هایتان دراختیار داشته باشید.

در ادامه فیلترهای فتوشاپ رایگان و ویژگی هر کدام از این پلاگین ها و تغییراتی که اعمال می کند را معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که چگونه می توانید از فیلترهای فتوشاپ استفاده کنید.

تمامی فیلترهای فتوشاپ، افکت های عکس یا تنظیماتی هستند که شما می توانید اعمال کنید تا ظاهر عکس یا طراحی را تغییر دهید. این آموزش به شما اطلاعات کاملی را برای کار با افکت های فیلتر ادوبی فتوشاپ برای بهبود عکس ها ارائه می دهد.

فیلترهای پایه فتوشاپ کدام ها هستند؟

فیلتر های فتوشاپ رایگان

در ادامه این نوشته شما را با 30 فیلتر فتوشاپ رایگان آشنا می کنیم و تغییراتی که بعد از اعمال این فیلترها ایجاد می شود را به کمک تصاویری نمایش می دهیم. با ما همراه باشید تا با بهترین فیلترهای فتوشاپ آشنا شوید.

فیلترهای رایگان فتوشاپ را می توانید از لینکی که در انتهای مطلب قرار داده شده داملود کنید و به برنامه فتوشاپ خود اضافه کنید تا امکان استفاده از افکت های بیشتری به وسیله فتوشاپ برای شما فراهم شود. کار با این فیلترها ساده بوده و حتی مبتدیان نیز می توانند از آن ها استفاده نمایند.

معرفی 30 فیلتر فتوشاپ رایگان برای مبتدیان

اگر شما به دنبال فیلترهای فتوشاپ سودمند برای عروسی، تعطیلات، بچه های کوچک و عکاسی پرتره هستید، قطعاً باید این 30 پلاگین فتوشاپ رایگان فراگیر را برای ظهور عکس ها با چند کلیک دانلود کنید.

در ادامه 30 فیلتر فتوشاپ رایگان به همراه عکس قبل و بعد از اعمال فیلتر و همچنین لینک دانلود فیلترها را برای شما گردآوری نموده ایم.

لینک دانلود تمامی فیلترهای فوتوشاپ در انتهای پست

1- فیلتر فتوشاپ زمستانی شکلات داغ (Hot Chocolate)

آموزش 30 فیلتر فتوشاپ رایگان: فیلتر فتوشاپ Hot Chocolateیک فیلتر فتوشاپ عالی برای عکس کودکان در فضای باز است. این فیلتر عکس شما را روشن تر کرده، تراز سفیدی را تصحیح کرده و تن های گرم را به نواحی سفید اضافه می کند. در عکس بالا سمت راست بعد از اعمال فیلتر Winter Holidays و سمت چپ قبل از اعمال فیلتر را مشاهده می کنید.

2- فیلتر فتوشاپ رایگان نوردهی دوگانه یا دابل اکسپوژر (Double Exposure)

آموزش 30 افکت فتوشاپ رایگان: نوردهی دوگانه یا دابل اکسپوژراین فیلتر فتوشاپ با نام افکت انتشار هم شناخته می شود. همراه با قلموهای متعدد فتوشاپ، شما می توانید یک افکت انتشار سورئال را ایجاد کنید. فیلتر فتوشاپ عالی برای عکس های استودیویی دنیای مد.

3- فیلتر فتوشاپ رایگان پرتره عروسی (Wedding Portrait)

دانلود فیلترهای آماده برای فتوشاپ: فیلتر (Wedding Portrait)
عکس قبل و بعد از اعمال فیلتر Free Wedding Portrait

فراگیرترین فیلتر فتوشاپ رایگان برای حذف رنگ های زرد از عکس های عروسی. این فیلتر موجب می شود تا لباس عروس کاملاً سفید به نظر آید. تن های آبی سرد را به آن اضافه کنید.

4- فیلتر سفید کردن کلاسیک دندان ها (Classic Whitening Teeth)

آموزش 30 فیلتر فتوشاپ رایگان: سفید کردن دندان های کلاسیک (Classic Whitening Teeth)فیلتر فتوشاپی که حتما باید برای ویرایش عکس های پرتره داشته باشید تا در فتوشاپ دندان ها سفیدتر شوند. با چند کلیک به لبخند هالیوودی دست یابید.

5- فیلتر فتوشاپ رایگان زمستانی با نام (Elf House)

پلاگین افکت فتوشاپ: فیلتر فتوشاپ رایگان Elf HouseElf House یکی از فیلترهای فتوشاپ است که به شدت برای عکس های زمستانی که در شرایط نوری ضعیف گرفته می شوند، توصیه می شود. این فیلتر عکس ها را روشن و شارپ کرده و رنگ های متمایل به سبز را حذف می کند. شما می توانید از قلموهای برفی جایزه ی فتوشاپ برای اضافه کردن بارش برف استفاده کنید و عکس را رمانتیک تر کنید.

6- فیلتر رایگان نوردهی دوگانه (Double Exposure) روی هم قرار دادن عکس

پلاگین فتوشاپ رایگان: فیلتر فتوشاپ Double Exposure
عکس قبل از اعمال فیلتر فتوشاپ Double Exposure
آموزش پلاگین فتوشاپ رایگان: Double Exposure روی هم قرار دادن عکس
عکس بعد از اعمال فیلتر فتوشاپ Double Exposure

کار با این فیلتر فتوشاپ رایگان نوردهی دوگانه یا دابل اکسپوژر آسان نیست اما این گونه به نظر خواهد رسید که افکت توسط یک کاربر حرفه ای فتوشاپ انجام شده است. این افکت به شدت برای ویرایش عکس های خلاقانه در محیط های استودیویی توصیه می شود.

7- فیلتر رنگ چشم ها POP

آموزش فیلتر های فتوشاپ رایگان: فیلتر رنگ چشم ها POP
عکس قبل و بعد از اعمال فیلتر فتوشاپ Eyes – Color POP

این فیلتر فتوشاپ رایگان چشم ها را رنگی و بزرگ می کند. برای عکس های پرتره ی نزدیک مناسب است.

8- فیلتر فتوشاپ رایگان زمستانی کاکائوی گرم (Warm Cacao)

افکت های فتوشاپ رایگان: فیلتر فتوشاپ رایگان زمستانی کاکائوی گرم Warm Cacaoاز این فیلتر فتوشاپ وقتی استفاده کنید که می خواهید کنتراست و رنگ های گرم را به عکس اضافه کنید. با دانلود این ویرایشگر عکس، قلموهای برف نیز برای افزودن جادو به عکس در اختیار شما قرار می گیرد.

9- فیلتر رایگان پرتره نقاط روشن عکس (HighLights)

دانلود فیلتر فتوشاپ رایگان: فیلتر رایگان پرتره- نقاط روشن عکس HighLightsاین فیلتر رایگان فتوشاپ همانند یک قلموی فتوشاپ کار می کند و توسط درخشان تر کردن نواحی روشن به عکس حجم اضافه می کند. یک فیلتر عالی برای عکس هایی که با فلش گرفته می شوند.

10- فیلتر فتوشاپ رایگان کنتراست ملایم عروسی (Wedding Soft Contrast)

فیلترهای فتوشاپ رایگان: فیلتر کنتراست ملایم عروسی Wedding Soft Contrastاین فیلتر فتوشاپ عروسی فراگیر است و عکس های شما را روشن تر کرده یا به آن ها کنتراست اضافه می کند. شما می توانید از آن برای عکس های دونفری در فضای باز استفاده کنید.

11- فیلتر فتوشاپ رایگان نوردهی دوگانه سیاه و سفید (Black & White Double Exposure)

آموزش 30 فیلتر فتوشاپ رایگان: فیلتر نوردهی دوگانه سیاه و سفید (Black & White Double Exposure)
عکس قبل از اعمال فیلتر نوردهی دوگانه سیاه و سفید
آموزش 30 فیلتر فتوشاپ رایگان: فیلتر نوردهی دوگانه سیاه و سفید
عکس بعد از اعمال فیلتر نوردهی دوگانه سیاه و سفید

این یک افکت فتوشاپ پایه ای برای نوردهی دوگانه سیاه و سفید است. اگر عکس های دراماتیک را دوست دارید، این فیلتر همان چیزی است که به آن نیاز دارید!

12- فیلتر فتوشاپ رایگان عروسی افکت مات (Matte Effect)

آموزش 30 فیلتر فتوشاپ رایگان: افکت مات (Matte Effect)
سمت چپ قبل از اعمال فیلتر و سمت راست بعد از اعمال فیلتر Matte Effect

نظرتون در مورد افکت های مات کننده فتوشاپ برای عکس های عروسی چیست؟ این پلاگین فتوشاپ را رایگان دانلود کنید و تمامی عکس های عروس و داماد را مات و مطبوع سازید.

13- فیلتر پرتره Burn

آموزش 30 فیلتر فتوشاپ رایگان: فیلتر پرتره Burnاین فیلتر رایگان فتوشاپ همانند قلموی فتوشاپ کار می کند و عکس های پرتره را حجیم تر می نماید. به شدت برای پرتره های نزدیک با پس زمینه ی تار توصیه می شود.

14- نوردهی دوگانه یا دابل اکسپوژر (Lomo)

دانلود افکت های فتوشاپ رایگان: فیلتر نوردهی دوگانه یا دابل اکسپوژر- لومو Lomoاین نوردهی دوگانه ی زیبا و شیک را با افکت رایگان فتوشاپ با نام Lomo ایجاد کنید. این افکت ایجاد کردن نوردهی های دوگانه را در سبک های مختلف بسیار آسان می سازد.

15- فیلتر فتوشاپ رایگان تعطیلات زمستانی درخت کریسمس (Christmas Tree)

 فیلترهای فتوشاپ رایگان: فیلتر فتوشاپ رایگان تعطیلات زمستانی- درخت کریسمس
عکس قبل و بعد از فیلتر Christmas Tree

این فیلتر رایگان فتوشاپ کنتراست و سایه های قهوه ای تیره را اضافه می کند. یک انتخاب عالی برای ویرایش عکس های گرفته شده در جنگل.

16- تغییر رنگ چشم به سبز

فیلتر فتوشاپ برای تغییر رنگ چشم به سبزاین فیلتر فتوشاپ رنگ چشم ها را با سبز جایگزین می کند. با این وجود، ممکن است همیشه به رنگ دیگری تغییر دهید.

17- فیلتر فتوشاپ رایگان زمستانی کولاک (Blizzard)

فیلترهای آماده فتوشاپ: فیلتر فتوشاپ رایگان زمستانی کولاک (Blizzard)این پلاگین فتوشاپ عکس های زمستانی را شارپ تر و اشباع شده کرده و سایه های گرم به آن ها اضافه می کند. قلموهای برف نیز به آن پیوست شده اند.

 18- فیلتر فتوشاپ رایگان عروسی خامه ای (Creamy)

عکس قبل و بعد از اعمال فیلتر فتوشاپ رایگان عروسی- خامه ای (Creamy)این افکت فتوشاپ، سایه های خامه ای اضافه می کند و عکس های پرتره یا عروسی را روشن تر می سازد. رنگ های سفید واقعاً سفید و مانند خامه به نظر خواهند آمد.

19- فیلتر فتوشاپ داستان زمستانی (Winter Tale)

عکس قبل و بعد از فیلتر فتوشاپ داستان زمستانی ( Winter Tale)
عکس قبل و بعد از فیلتر فتوشاپ داستان زمستانی ( Winter Tale)

این فیلتر فتوشاپ رایگان، کنتراست و سایه های سرد به عکس اضافه می کند و قرمزی را حذف می نماید. شما همچنین می توانید از قلموهای برف پیوست شده به آن استفاده کنید.

20- فیلتر فتوشاپ زمستانی اسباب بازی سال نو (New Year’s Toy)

عکس قبل و بعد از اعمال پلاگین فتوشاپ فتوشاپ New Year's Toy
عکس قبل و بعد از اعمال پلاگین فتوشاپ فتوشاپ New Year’s Toy

همان طور که در عکس بالا می بینید این افکت فتوشاپ سایه های موجود در نواحی سفید را حذف کرده و کنتراست و سایه های قهوه ای اضافه می کند. قلموهای برفی نیز پیسوت شده اند تا بتوانید بارش برف را در پس زمینه اضافه کنید.

21- فیلتر فتوشاپ بریدگی (Cutout)

آموزش 30 فیلتر آماده فتوشاپ: فیلتر فتوشاپ Cutout این افکت فتوشاپ از اهمیت حیاتی برای آن هایی برخوردار است که می خواهند از بخش های بریده شده ی کاغذ روشن، توهم ایجاد کنند. از نقطه نظر من، بهتر است که از آن برای تولید تصاویری به سبک اندی وارهول استفاده کنید. شما متوجه خواهید شد که عکس هایی با کنتراست بالا به نقاط سیاهی تبدیل شده اند. در همین حین، هر عکس رنگی به گونه ای خواهد بود که انگار از یک کاغذ رنگی ساخته شده است.

22- فیلتر فتوشاپ قلموی خشک ( Dry Brush)

فیلتر های فتوشاپ رایگان: قلموی خشک ( Dry Brush)اگر ترجیح می دهید که از یک فیلتر فتوشاپ برای تقلید از انواع مختلف نقاشی استفاده کنید، واقعا عاشق این فیلتر خواهید شد. این فیلتر توهمی را به یک اثر هنری ایجاد شده با روش قلموی خشک اضافه می کند. این چیزی بین نقاشی رنگ روغن  و آبرنگ است. شیوه ی کار آن به این شکل است که صرفاً یک تصویر را با کاهش بازه ی رنگیش، ساده می کند.

23- فیلتر فتوشاپ دانه بندی فیلم (Film Grain)

آموزش 30 افکت فتوشاپ رایگان: فیلتر فتوشاپ دانه بندی فیلم (Film Grain)محبوب ترین فیلتر در فتوشاپ برای کاربرانی که دانه بندی را ترجیح می دهند. آن یک الگوی هموار را به بخش های روشن تر عکس اضافه می کند. من به شدت این فیلتر را برای تصاویر تک رنگ با کنتراست بالا توصیه می کنم. با اعمال این فیلتر، شما می توانید به یک فضای چشمگیر در عکاسی دست یابید.

24- فیلتر فتوشاپ نقاشی آبرنگ (Fresco)

آموزش 30 فیلتر فتوشاپ رایگان: فیلتر فتوشاپ نقاشی آبرنگمشابه با فیلتر قلموی خشک، فیلتر فتوشاپ نقاشی آبرنگ (Fresco) ادوبی فتوشاپ کمک می کند تا چیزی شبیه به نقاشی آبرنگ ایجاد شود. این سبک نقاشی در زمان رنسانس بسیار گسترش یافته است. در عکس ویرایش شده، شما می توانید ضربه رنگ را مشاهده کنید که در نتیجه نسبت به عکس اولی تیره تر است.

25- فیلتر فتوشاپ نور نئون (Neon Glow )

معرفی فیلتر های فتوشاپ رایگان: فیلتر فتوشاپ نور نئون (Neon Glow )افکت فتوشاپ Neon Glow یکی از معروف ترین فیلترهای عکاسی در فتوشاپ که برای رنگ آمیزی عکس در عین حال ملایم کردن آن سودمند است.

26- فیلتر فتوشاپ نقاشی رنگ روغن (Paint Daubs)

آموزش افکت های فتوشاپ رایگان: فیلتر فتوشاپ نقاشی رنگ روغن (Paint Daubs)این افکت نقاشی با رنگ روغن عالی یک عکس معمولی را به یک شاهکار هنری تبدیل می کند. اگر می خواهید کار نهائی خود را ذخیره کنید، تمام توجه خود را به آن معطوف نمایید.

27- پلاگین فتوشاپ کاردک نقاشی (Palette Knife)

فیلترهای فتوشاپ رایگان: فیلتر فتوشاپ کاردک نقاشی (Palette Knife)این فیلتر رایگان فتوشاپ در حالی که جزئیات را کاهش می دهد، افکتی از بوم های نقاشی زیبا را با بافت پنهان به آن اضافه می کند.

28- فیلتر فتوشاپ پوشش پلاستیکی (Palette Knife Photoshop Filter)

آموزش 30 فیلتر فتوشاپ رایگان: Palette Knife Photoshop Filterاین فیلتر فتوشاپ مدرن یک عکس را متشکل از پلاستیک رنگی با یک بافت غیریکنواخت می سازد. بکارگیری این فیلتر برای پرتره ها ایده ی خوبی نیست. شما باید آن را در عکاسی از مناظر، فضاهای شهری و تصاویری از اشیای مختلف استفاده کنید. این فیلتر با اضافه کردن نقاط رنگی تک رنگ و سایه های تیره، عکس را تغییر می دهد.

29- فیلتر فتوشاپ لبه های پوستر (Poster Edges Photoshop Filter)

عکس قبل و بعد از اعمال فیلتر فتوشاپ لبه های پوستر (Poster Edges Photoshop Filter)یکی از تحسین برانگیزترین فیلترهای فتوشاپ در میان عکاسان مدرن. این فیلتر تعداد رنگ ها را کاهش می دهد و خطوط تاریک را به لبه های یک عکس اضافه می نماید. این فیلتر فتوشاپ برای ویرایش طرح بندی مناسب است.

30- فیلتر فتوشاپ مداد رنگی زمخت (Rough Pastels Photoshop Filter)

عکس قبل و بعد از فیلتر فتوشاپ مداد رنگی زمخت (Rough Pastels Photoshop Filter)اگر می خواهید عکسی که گرفته اید شبیه به یک نقاشی با ضربات زمخت گچ های رنگی بر یک پس زمینه ی بافت دار باشد، از این فیلتر استفاده کنید. شما متوجه خواهید شد که در بخش هایی با رنگ شدید، گچ رنگی ضخیم شده و بافت کم می شود در حالی که در نواحی تیره تر، بافت زمختی را تشکیل می دهد.

تمامی فیلترهای فتوشاپ ذکر شده در این مقاله برای کمک به آماتورها و عکاسان بی تجربه ایجاد شده اند تا تصاویرشان بهتر به نظر آیند. با بکارگیری این فیلترها، شما می توانید ویرایش پیچیده ی عکس را تنها در چند دقیقه به بهترین شکل مدیریت کنید. من شما را تشویق می کنم تا مهارت های هنری خود را توسعه دهید و یک نمونه کار متنوع و حرفه ای را با استفاده از این فیلترهای عالی که در دسترس تمامی کاربران pc هستند، بسازید.

 

در این نوشته 30 فیلتر فتوشاپ رایگان را به شما معرفی نمودیم برای دانلود رایگان این پلاگین ها می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://fixthephoto.com/photoshop-filters.html

تنها کافی است با ایمیل خود وارد شوید تا بتوانید فیلترهای فتوشاپ انتخابی خود را دریافت کنید.

امیدواریم آشنایی با این فیلترهای فتوشاپ که مناسب مبتدیان است مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ابوذر جلالی می گوید

    بسیار عالیست ممنون