۵ برنامه و سایتی که هر فریلنسر حرفه ای باید چک کند

***مطلبی مفید برای معرفی 5 برنامه و سایتی که هر فریلنسر حرفه ای باید از آن خبر داشته باشد ***

زندگی یک فریلنسر می تواند سخت باشد. مذاکره با مشتریان، مهلت و ردیابی زمان، فاکتورها برای فایل و پیگیری آن ها می توانند شما را به زحمت بیاندازند. بنابراین این برنامه ها و راهنمایی های فریلنسر را امتحان کنید تا کمی از بار سنگین کار از روی دوش شما برداشته شود و کم کم به یک فریلنسر حرفه ای تبدیل شوید.

هیچ یک از ابزارهای معرفی شده در این مقاله، برنامه های شغل فریلنسر برای کمک به یافتن یک gig نمی باشند. سایت ها و برنامه های تخصصی برای شغل فریلنسر وجود دارند. آنچه که در اینجا بر آن تمرکز داریم، ابزارهای بهره وری برای فریلنسرها و منابعی است که شما را کارآمدتر می کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین شغل های مرتبط با عکاسی را بشناسید

معرفی 5 برنامه و سایت مفید برای فریلنسر ها

چند سایت مفید به شما معرفی می کنیم که به شما کمک می کنند برنامه های کاری خود را بهتر مدیریت کنید، با نرخ های روز فریلنسری آشنا شوید، یک قرارداد واقعی برای خود تنظیم کنید، در حین کار به صورت خودکار اسکرین شات بگیرید، به صورت رایگان فاکتور تولید کنید و …

اگر شغل شما دورکاری است و یک فریلنسر هستید و به صورت حرفه ای فعالیت می کنید پیشنهاد می کنم از برنامه ها و سایت های معرفی شده در این مطلب استفاده کنید.

  1. سایت Freelancers Union’s Resource Stack (وب): تمام آنچه نیاز است بدایند

سایت مفید برای فریلنسر های حرفه ایاتحادیه فریلنسرها یک سازمان فریلنسر مستقر در نیویورک است که به دنبال حمایت و پشتیبانی و توانمند سازی فریلنسرها با هر چیزی است که بدان نیاز دارند. برای عضویت رایگان باید ثبت نام کنید و سپس می توانید دسته ی منابع رایگانی که ارائه می دهند را چک نمائید.

در حالی که برخی از آن ها مرتبط به نیویورک یا آمریکا هستند، بیشتر منابع چیزهایی می باشند که قابل استفاده توسط همه هستند. یک الگوی فاکتور، برنامه های مالی برای فریلنسرها، راهنمایی برای مالیات ها، پاسخ هایی در مورد بیمه سلامت و راهنمایی برای دادگاه ادعاهای کوچک وجود دارد. به عنوان یک کارگر مستقل، شما باید برای همه احتمالات ممکن آماده باشید که همان چیزی است که اتحادیه فریلنسرها پوشش می دهد.

اتحادیه فریلنسرها همچنین به شما در یافتن یک وکیل طرفدار فریلنسر در مواقعی که اوضاع خوب پیش نمی رود، کمک می کند. اما اگر راهنمایی های موجود در این دسته منابع را دنبال کنید، خوشبختانه هیچ گاه به آن مرحله نمی رسید.

2. وب سایت Your Rate (وب): نرخ هفتگی، روزانه و ساعتی کار خود را بیابید

5 برنامه و سایتی که هر فریلنسر حرفه ای باید چک کندشما باید پیش از نزدیک شدن به هر شغلی نرخ خود را بیابید زیرا آن پاسخ به موفقیت یا عدم موفقیت در بیشتر شرایط است. Your Rate یک برنامه وب ساده برای محاسبه ارزش شماست.

برنامه از شما سوالاتی ازجمله موارد زیر را می پرسد، چقدر درآمد سالانه می خواهید کسب کنید، چند ساعت در هفته را می توانید برای کار صرف کنید و چند هفته برای تعطیلات می خواهید. پاسخ درست اهمیت ندارد فقط کافی است عددی را بنویسید.

نکته هوشمندانه ی Your Rate این است که نرخ شما را در دو ضرب می کند. اگر محاسبه مشابه ای را خود شما انجام دهید، ممکن است مالیات ها یا پس اندازها را از یاد ببرید. این ها هزینه های پنهانی هستند که آن ها را حساب نمی کنند و موجب می شوند بسیاری از کارگران مستقل به این فکر بیفتند که به اندازه کافی پول در نمی آورند.

آن نگاهی بسیار واقع گرایانه تر از آنچه نرخ شما باید باشد، است و یک ابزار ارزشمند برای آن هایی است که در فریلنسر جدید هستند. Your Rate یک بخش ضروری از بهترین برنامه ها برای مشاغل فریلنسر می باشد زیرا اگر نرخ خود را ندانید، ممکن است برای مشاغل با درآمد کمتر درخواست دهید.

3. سایت And.Co’s Freelance Contract (وب): یک قرارداد قطعی را به صورت رایگان بدست آورید

5 برنامه و سایتی که هر فریلنسر حرفه ای باید چک کندفریلنسر بودن ممکن است به معنی وارد شدن به مسائل قانونی در رابطه با حقوق کپی رایت و دیگر مشکلات باشد. برای حفاظت از خود، از سازنده قرارداد اتحادیه فریلنسرها در ارتباط با And.Co کمک بگیرید. آن یکی از بهترین برنامه های فریلنسر موجود است.

در یک فرآیند گام به گام، راهنمایی شما را به فرآیند ساختن یک قرارداد می برد به گونه ای که هیچ سوتفاهمی بعدها به وجود نیاید. اتحادیه فریلنسرها این استاندارد جدید را ساخته است به گونه ای که آن یک سند آشنا برای شما و مشتریانتان باشد. با اطلاعاتی که از شما پرسیده می شود، یک قرارداد جدید فوراً برای شما ساخته می شود. یک امضای دیجیتالی بزنید و آن را برای مشتری ارسال نمایید تا مشتری آن را امضا کرده و تایید نماید.

به طور کلی، And.Co یکی از بهترین ابزارهای بهره وری برای فریلنسرهاست. این ابزار، فاکتوردهی، ردیابی زمانی، مدیریت پروژه و دیگر نیازهای فریلنسر را در یک برنامه با هم ترکیب کرده است. در ابتدا ممکن است کمی غریب به نظر آید اما ارزش امتحان دارد.

4. برنامه Top Tracker (ویندوز، مک، لینوکس): ردیابی زمانی رایگان با اسکرین شات های اتوماتیک

5 برنامه و سایتی که هر فریلنسر حرفه ای باید چک کندفریلنسرها اغلب یک ساعت وقت را صرف مشتریان شما می کنند، بنابراین باید مدت زمانی که سر کار صرف می کنید را ردیابی کنید. یک نرم افزار ردیابی زمانی یک روش ساده برای انجام این کار است و Top Tracker شاید بهترین برنامه رایگان ردیابی زمان برای فریلنسرها باشد.

این برنامه شامل همه آن چیزی است که برخی از بهترین برنامه های ردیابی زمانی دیگر دارند اما با یک تفاوت: آن به صورت اتوماتیک در حین کار اسکرین شات می گیرد. این یک اثبات مشروع است که نشان می دهد که شما کار مشتری را انجام می دهید. این گزینه اختیاری است، شما می توانید اسکرین شات را غیرفعال کنید، آن ها را پاک کنید یا برای حفاظت از حریم شخصی محو نمایید.

اما این ویژگی ساده موجب می شود که آن به یکی از بهترین برنامه ها برای مشاغل فریلنسری تبدیل شوند که ممکن است به اثبات تلاش و کار شما نیاز باشد.

جدایی از آن، نکته دیگری که به شخصه در مورد Top Tracker دوست دارم این بود که برای تعداد نامحدودی از پروژه ها رایگان است. بیشتر برنامه های دیگر ردیابی زمان تعداد پروژه ها یا کاربرانی که اضافه می کنید را پیش از نیاز به پرداخت هزینه برای باز کردن نرم افزار کامل، محدود می کنند.

Top Tracker محدود به این است که بهترین برنامه فریلنسر ردیابی زمانی برای PC است اما اگر بیش از این می خواهید، Toggl را چک کنید که به عقیده بسیاری بهترین برنامه ردیابی زمان برای موبایل و دسکتاپ به شمار می رود.

5. سایت Invoice.to (وب): مولد و ردیاب سریع فاکتور(صورتحساب)

5 برنامه و سایتی که هر فریلنسر حرفه ای باید چک کندمن چندین سال است که به عنوان یک فریلنسر فعالیت دارم و مولدهای فاکتور بیشماری را بررسی کرده ام. Invoive.to به اعتقاد من بهترین برنامه برای فریلنسرهایی است که به دنبال ساخت آسان فاکتور و ارسال آن به مشتری هستند.

اگر می خواهید فاکتورهای خود را ثبت کنید، با گوگل آی دی خود وارد سیستم شوید یا اصلاً وارد سیستم نشوید و صرفاً از آن به عنوان یک ابزار بدون نیاز به ثبت نام برای تولید سریع یک صورتحساب استفاده کنید. جاهای خالی مرتبط به نام، نام شرکت، نام و آدرس مشتری، روش های پرداخت و باقی جزئیات را پر کنید. شما حتی می توانید Invoive.to را به حساب کاربری Stripe یا Paypal خود اتصال دهید تا پرداخت ها را رهیگیر کنید.

برای انجام این کار بر پیکان سبز رنگ کوچک در پایین صفحه برای ارسال خودکار ایمیل از جی میل کلیک کنید. صورتحساب جدید را به صورت فایل pdf ضمیمه کرده و آن را برای مشتری خود ارسال نمایید.

یک دوره فریلسنر بگذرانید، ارزشش را دارد

دانلود برنامه های شغل فریلنسر و جستجوی فرصت ها وسوسه کننده است. اما پیش از پرش به آن مرحله، زمان را صرف ارزیابی این موضوع کنید که آیا کار کردن به صورت مستقل تصمیم درستی برای شماست یا نه. به عنوان یک فریلنسر حرفه ای، شما باید قادر به مدیریت مسائلی بیش از خود کار باشید.

حال شما رئیس خود هستید و اساساً شرکت خود را اداره می کنید. با وجود این که برنامه های فریلنسر فوق الذکر به شما کمک خواهند کرد اما شما را به صورت جادویی در این کار حرفه ای نخواهند کرد. اگر یک کارگر مستقل جدید هستید، ارزشش را دارد که زمانی را صرف دوره هایی کنید که زندگی شما به عنوان یک فریلنسر را تغییر خواهند داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.