۵ تا از بزرگترین مشکلات در جهان که می توانند دنیا را نابود کنند

5 تا از بزرگترین مشکلات در جهان که اگر رخ دهد دنیا را نابود خواهد کرد و تمام آنچه که بشر تاکنون بدست آورده است را از او خواهد گرفت و اورا به ورطه فنا خواهد کشاند را در این مطلب برای شما خواهیم گفت.

مشکلات زیادی در جهان وجود داردکه اگر به آنها توجه نشود برهمه تاثیر خواهد گذاشت و دنیا را نابود خواهد کرد.برخی از این مشکلات طبیعی رخ می دهند و برخی نیز مصنوعی.بخاطر همین باید با آنها توجه نمود و آنها را بطور کامل بررسی و تحت نظر قرار داد،در غیر این صورت ،نه تنها یک کشور، بلکه تمام جهان را تحت تاثیرقرار خواهند داد.

در اینجا لیست از 5 تا از بزرگترین مشکلات جهان را آماده کرده ایم که البته ما این لیست را با چند معیار زیر مورد بررسی قرار داده ایم:

  • نوع مشکل،آیا مصنوعی است یا طبیعی؟
  • اگراین مشکل،تعیین نشود چه مقدار از جمعیت جهان ، تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؟
  • تاثیر آن بر بشریت چیست و چقدر می تواند بد باشد.
  • خطر آن برای انسانها
  • احتمال اینکه  این چنین اتفاق بیافتد.

(1) طوفان خورشیدی و خطر نابودی جهان

بلایای طبیعی

علت:طبیعی

تاثیر:99درصد بر بشریت

سقوط جامعه مدرن/خطر اقتصادی

احتمال بسیار زیاد:12درصد تعدادکمی از مردم این را می دانند،اما در سال1895، یک شعله عظیم خورشیدی،به زمین اصابت کرد وتقریبا تمام سیم های تلگراف را سوزاند.امروزه ما سیم های تلگراف نداریم اما شبکه انرژی،اینترنت و الکترونیک ، داریم.طوفان خورشیدی، تابش را منتشر می کند که در صورت اصابت با زمین،می تواند تمام تجهیزات الکتریکی که عایق نیستند را نابود کند.

نزدیک به 99 درصد از لوازم الکتریکی ما عایق نیستند.اگراین اتفاق بیافتد، جهان به عصر حجر، بر می گردد.ایستگاههای پلیس،خدمات پزشکی و سایر اشکال ارتباطات ،تخریب می شوند،مردم از فروشگاهها سرقت می کنندو یک بی نظمی کامل بوجود می آید.

به همین دلیل ما این را به عنوان بزرگترین مشکل در جهان انتخاب می کنیم، زیرا برخلاف  مشکلات دیگر جهان(جنگ هسته ای،برخورد سیارک و غیره)آنها هرگز اتفاق نیافتاده اند.آنهایی که اتفاق افتادند تمتم جمعیت را تحت تاثیر قرار ندادند.با این حال ، طوفان خورشیدی تنها مشکلی است که جهان با آن مواجه است که همه را تحت تاثیر قرار می دهد و حداقل یکبار ، اتفاق می افتد.

(2) برخورد سیارک با زمین

بلایای طبیعی

علت:طبیعی

تاثیر:97درصدتاثیربربشریت

خطرانقراض: بسیارزیاد

احتمال:8درصد

در ماه فوریه سال2013 اتفاق افتاده است که جهان را شوکه کرد.یک شهاب سنگ وارد فضای زمین شد ومنفجر شد و منجر به یک موج شوک عظیم شد که آسیب زیادی به شهر چلیابینسک زد.

پنجره ها ی خورد شده چند ثانیه بعداز انفجار، در آسمان دیده شدند.این چیز کوچکی بود اما به ما این خبر را می دهد که اگر سیارکی که صدها برابر بزرگتر از آن با زمین برخورد کند ، چه اتفاقی می افتد.

(3) رکود اقتصادی جهانی

بلایای طبیعی

علت:مصنوعی

تاثیر:44درصد بر بشریت/خطر اقتصادی ویرانگر

احتمال متوسط:31درصد

تمام کشورهای توسعه یافته که امروزه وجود دارند،بخاطر چیزی به نام پول،کار می کنند.هرجامعه توسعه یافته،نیازمندپول،نه تنها برای تامین زندگی خوب شهروندانش ،بلکه برای کمک به زنده ماندن مردم ان است.اگر یک بحران اقصادی جهانی اتفاق بیفتدف بیشتر کشورها ممکن است ور شکست شوند و اگر هرکسی به ورشکستگی برسد، هیچکس برای نجات کشور ، ور شکسته وجود ندارد.در چنین وضعیتی، بسیاری از خدمات اساسی که اکنون در اختیار ماست، جزءامتیازات محسوب خواهد شد.

(4) فرکانس بیشتر از بلایای طبیعی

بلایای طبیعی

علت:طبیعی

تاثیر:67درصد تاثیر بربشریت

اقصادی/کاهش خطر در جمعیت

احتمال متوسط 42 درصد

در سال2010، افزایش شدید در بلایای طبیعی رخ داده است،که دلیل دقیق آن ناشناخته است.ما حتی نمی دانیم که آیا این غیرعادی است یانه،زیرا ما فقط سوابق مربوط به به بلایای طبیعی را طی200 سال گذشته داریم.شاید یک الگویی وجود داشته باشد که در هرسال مقدارx در زمین لرزه، سونامی و غیره،افزایش پیدا می کند.هر چند که دلیل ان ناشناخته است اما بهر حال می دانیم که اگر این اتفاق بیفتد بر جهان ، تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت.

(5) تروریسم بین المللی

بلایای طبیعی

علت:مصنوعی

تاثیر:45 درصد تاثیر بر بشریت

اختلال در نظم خطر

احتمال متوسط:12 درصد

از شما هم اخبار را دنبال می کنید احتمالا شنیده اید که چه اتفاقی افتاده است.تروریسم در همه جا در حال افزایش است.هرچندکل جمعیت نابود نمی شود،زیرا راه هایی برای توقیف کردن تروریست ها قبل از اینکه بتوانند هر کاری انجام دهند وجود دارد..اما هنوز هم می توانند از لحاظ روانشناسی به یک جامعه ، آسیب بزنند،تصور کنید که بیرون می روید و مطمئن نیستید که در امان باشید که این خود می تواند تاثیر بسیار منفی بر روی هر کشور داشته باشد.

 

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.