۸ تست بارداری خانگی ساده با مواد موجود در خانه و اورژانسی

وقتی مطمئن نیستید که باردار هستید یا نه، می توانید از تست های حاملگی خانگی و اروژانسی که از قدیمی ها پرسیده اید و یا خودتان در گوگل سرچ کرده اید و یا از دوستان خود شنیده اید استفاده کنید تا قبل از مراجعه به پزشک و انجام آزمایش بارداری متوجه شوید که باردار هستید یا نه. این آزمایشات اغلب از مواد خانگی که به راحتی در دسترس قرار دارند استفاده می کنند. تعداد زیادی تست بارداری خانگی وجود دارد ولی همه ی آن ها قابل اعتماد نیستند. در ادامه چند تست بارداری خانگی که می توانید به آن ها اعتماد کنید را به شما معرفی می کنیم:

تست های حاملگی اورژانسی در خانگی

آزمایشات بارداری، میزان human chorionic gonadotropin یا همان (hCG) موجود در خون یا ادرار را بررسی می کنند. بدن شما پس از کاشت جنین در رحم ، hCG می سازد. پزشک شما می تواند نتیجه بارداری شما از طریق آزمایش خون یا ادرار را با بررسی میزان این ماده اعلام کند.

اما در آزمایش های خانگی بارداری به جای بررسی میزان hCG در خون یا ادرار به واکنش شیمیایی بین hCG و کالاهای خانگی معمولی توجه می شود. تعدادی از انواع تست حاملگی خانگی وجود دارد. به برخی از انواع تست های بارداری خانگی، طرز استفاده از آن ها و نحوه عملکرد آنها می پردازیم.

همچنین بخوانید: مواد غذایی که برای خانم های باردار مفید است

1. تست حاملگی در خانه با شامپو

برای انجام یک تست بارداری فوری و اورژانسی در خانه یکی از موادی که میتوانید از آن استفاده کنید و اغلب در خانه ها یافت می شود شامپو است که می تواند در آن شرایط بکار آید.

نحوه استفاده از آن:

ادرار را در یک ظرف پلاستیکی جمع کنید. در یک ظرف دیگر ، کمی شامپو را با آب مخلوط کنید تا یک مخلوط صابون درست شود. ادرار خود را به مخلوط اضافه کنید و به آن توجه کنید. اگر متلاطم شده و کف کند، نتیجه مثبت است و شما به احتمال زیاد باردار هستید.

حال ببینید نحوه عملکرد این محلول چگونه است: گفته می شود هورمون hCG با شامپو واکنش نشان می دهد و باعث می شود که آن را از بین ببرد. هیچ مبنای علمی شیمیایی برای این باور وجود ندارد و این یک موضوع تجربی است.

2. تست بارداری در خانه با شکر

تست بارداری خانگی با شکرنحوه استفاده از آن:

1 قاشق غذاخوری شکر را در یک کاسه پلاستیکی قرار داده و 1 قاشق غذاخوری ادرار خود را اضافه کنید. نگاهی به نحوه واکنش شکر بیندازید. اگر به سرعت حل شود ، نتیجه منفی است ، اما اگر توده ای تشکیل دهد ، نتیجه مثبت است.

نحوه عملکرد:

ظاهراً HCG در ادرار اجازه نمی دهد شکر حل شود.

3. استفاده از خمیر دندان برای تشخیص حاملگی در خانه

تست خانگی بارداری با خمیر دندانن

خمیردندان یکی از موادی است که در اکثر خانه ها یافت می شود و علاوه برا پاکیزه کردن دهان و دندان موارد استفاده بسیاری دارد که یکی از آنها استفاده از خمیر دندان برای انجام تست بارداری فوری در خانه و بصورت اورژانسی است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

نحوه استفاده از آن:

2 قاشق غذاخوری خمیر دندان سفید را درون یک ظرف بریزید و ادرار خود را اضافه کنید. اگر رنگ خمیردندان آبی شود، نتیجه مثبت است و شما باردار هستید.

نحوه عملکرد: گفته می شود که مواد موجود در خمیر دندان هنگام تماس با hCG ، رنگ را تغییر می دهند.

4. تست خانگی بارداری با سفید کننده

تست حاملگی در خانه با سفید کنندهنحوه استفاده:

1/2 فنجان ادرار خود را در یک ظرف کوچک جمع کنید و 1/2 فنجان سفید کننده به آن اضافه کنید. 3 تا 5 دقیقه صبر کنید. اگر این محلول کف کند و بعد از بین برود ، نتیجه تست حاملگی مثبت است.

در هنگام استفاده از سفید کننده از دستکش استفاده کنید.

نحوه عملکرد: اعتقاد بر این است که هورمون hCG در ادرار با سفیدکننده واکنش نشان می دهد و باعث می شود آن کف کرده و سپس کف آن از بین برود.

5. تست حاملگی خانگی با صابون

تست بارداری در خان با صابوننحوه استفاده از آن:

حدود 2 قاشق غذاخوری ادرار را به یک تکه کوچک صابون اضافه کرده و مخلوط کنید. اگر کف کند، نتیجه مثبت است.

نحوه عملکرد: مانند شامپو، ترکیب صابون با هورمون hCG باعث می شود که صابون ایجاد حباب کند.

6. تست بارداری خانگی با سرکه

نحوه استفاده:

1 فنجان سرکه سفید را به 1/2 فنجان ادرار اضافه کنید. 3 تا 5 دقیقه صبر کنید. تغییر رنگ نشانگر نتیجه مثبت است.

نحوه عملکرد: همانند خمیر دندان ، ظاهراً hCG در ادرار با سرکه واکنش نشان می دهد و باعث تغییر رنگ می شود.

7. تست بارداری با جوش شیرین

نحوه استفاده:

ادرار را در یک ظرف پلاستیکی جمع کرده و 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را به آن اضافه کنید. اگر مخلوط حباب کند، می تواند نتیجه مثبتی داشته باشد.

نحوه عملکرد: همانند سفید کننده و صابون، گفته می شود که هرگونه hCG در ادرار و ترکیب آن با جوش شیرین باعث ایجاد حباب در آن خواهد شد.

8. تست خانگی باردداری با Pine-Sol

نحوه استفاده:

Pine-Sol ، یک ماده پاک کننده خانگی ضد باکتریایی می باشد، که یکی دیگر از ترکیبات محبوب در آزمایشات بارداری خانگی است. 1/2 فنجان ادرار را با 1/2 فنجان Pine-Sol مخلوط کرده و خوب مخلوط کنید. حداقل 3 دقیقه صبر کنید. در صورت تغییر رنگ ، نتیجه مثبت است.

علائم اولیه بارداری

مهمترین و اصلی ترین علائم و نشانه های اولیه بارداری و حامله شدن را بدانید:

  • یک دوره از دست رفته در عادت ماهانه
  • تهوع و استفراغ
  • نیاز مداوم به ادرار کردن
  • حساسیت و درد سینه ها
  • خستگی
  • نفخ

توجه نکته مهم !

در پایان باید بگوییم تمام این آزمایشان برای مولقع اضطراری و اورژانسی بوده و به هیچ عنوان جای تست حاملی معتبر و تایید شده توسط پزشکان رانمی گیرد و از آنجا که این علائم ممکن است به دلیل سایر شرایط سلامتی ایجاد شود ، مهم است که قبل از نتیجه گیری و مطمئن شده یک آزمایش بارداری انجام دهید.

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.