انشا درباره ی حضرت فاطمه زهرا
بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

در نوشتن انشا درباره ی حضرت فاطمه زهرا (س)، ابتدا این مطلب را یادآوری کنیم او بانویی بود که مردان بزرگی چون امام حسن و امام جسین را پرورش داد که در شجاعت و جوانمردی سرآمد مردان تاریخ هستند. قطعا از دامن چنین مادری فرزندان شایسته ای مانند آنها پرورش خواهند یافت.

مجموعه عکس نوشته تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را می توانید در این مطلب دنبال کنید.

ایام فاطمیه یادآور شهادت حضرت فاطمه زهرا است که در سوم جمادی الثانی سال ۱۱ هجری از دنیا رفت. او که در سن کم و در سن ۱۸ سالگی به شهادت رسید بصورت شبانه و مخفیانه توسط امام علی (ع) و فرزندان ایشان به خاک سپرده شد و تاکنون کسی از محل دقیق مزار ایشان اطلاع ندارد و گفته می شود با ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) مزار مطهر ایشان آشکار خواهد شد.

انشا درباره ی حضرت درباره فاطمه زهرا (س)

درباره ی حضرت فاطمه زهرا س گفته شده، او همیشه به الگوی شایسته برای زنان جهان معرفی شده است. زیرا او از همه جهات بانوی کاملی بود و در همه امور رضایت خداوند را با جان و دل می پذیرفت.

بعد از وفات حضرت خدیجه، فاطمه زهرا مرهمی برای زخم های پدرش بود و حضور او در خانه موجب آرامش پیامبر ص بود. از اینرو پیامبر او را ام ابیها (مادر پدر) صدا میزد. زیرا حضرت فاطمه مانند مادری دلسوز غمخوار دردهای پدرش بود و در عین حال همواره رفتار او با پدرش سرشار از احترام و ادب بود.

حضرت محمد ص درباره حضرت فاطمه فرموده اند: “فاطمه پاره تن من است هر کس او را بیازارد مرا آزرده است.”

همچنین در روایتی دیگر فرمودند: (فاطمه عزیزترین مردم در نزد من است. بی شک خداوند با خشم فاطمه به خشم می آید و با خشنودی او خشنود می شود. هر کس فاطمه علیها السلام را زیارت کند، مانند این است که مرا زیارت کرده است.)

انشا درباره حضرت فاطمهحضرت زهرا لقب های مختلفی داشت . از جمله لقب های او صدیقه و طاهره بودند.  صدیقه به معنی فردی بسیار راستگو و صادق است که کسی جز حرف راست از او نشنیده است و طاهره به معنی پاک و پاکیزه است.

حضرت فاطمه زهرا کسی بود که در تمام جوانب زندگی بهترین الگوی برای زنان است. او برای حضرت علی ع همسری دلسوز و مهربان بود و برای فرزندانش مادری شایسته و برای تمامی زنان جهان بهترین الگو و نمونه یک زن واقعی بود و کسی بود که، تنها شیر مرد تاریخ، امام علی ع شایستگی همسری او داشت.

شخصیت حضرت فاطمه زهرا به حدی ستودنی است که نمی توان با صفات ظاهری، او را وصف کرد. او در معرفت و اخلاق و ایمان منحصر به فرد بود.

آیات مختلفی از قرآن نیز در وصف شان بالای حضرت فاطمه زهرا س نازل شده است که همگی نشاندهنده مقام والای این بانوی بزرگ است.

در روزهای فاطمیه همه مردم مراسم عزاداری برپا میکنند و در غم دوری کسی سوگواری می کنند که مادر اهل بیت بود و الگویی بی نظیر برای زنان جهان در همه جنبه های زندگی بود.

انشا درباره حضرت فاطمه زهرا (س)

حضرا فاطمه زهرا تنها دختر پیامبر بود که با متولد شدن او سوره کوثر نازل شد و خیر و برکت زیادی را با خود به همراه داشت. حضرت فاطمه مورد علاقه پدرش بود و پیامبر می فرمود که من بوی بهشت را از او استشمام می کنم.

کلمه فاطمه به معنی جدا شده است و پیروان حضرت فاطمه از آتش دوزخ جداشده هستند و رستگار خواهند شد. زهرا نیز به معنی درخشان است که حضرت فاطمه را به این دلیل زهرا نامیده اند که هنگامی که او مشغول عبادت بود محرابش درخشان و پرنور بود.

حضرت فاطمه زهرا بانویی نمونه و صبور بود که زندگی با حضرت علی ع نیز ساده زیست و کم توقع بود و علاوه بر اینکه همسر مهربانی برای حضرت علی بود، مادری فداکار برای فرزندانش بود و همیشه سعی داشت فرزندانش را به بهترین شکل تربیت کند و در عین حال برای فرزندانش احترام زیادی قائل بود.

روحیه اجتماعی حضرت فاطمه

حضرت فاطمه زهرا علاوه بر اینکه همیشه به کارهای خانه و تربیت فرزندان مشغول بود، در جامعه نیز از ولایت حضرت علی ع دفاع می کرد و حضرت علی (ع) را رهبری الهی برای مردم معرفی می کرد که راه سعادت را نشان خواهد داد و در خطبه فدک و در میان مردم سخنرانی به یاد ماندنی انجام داد.

حضرت فاطمه همواره پابه پای امام علی (ع) در دفاع از اسلام و اهل بیت ایستادگی کرد و سرانجام نیز در سن کم، در خانه اش مورد هجوم دشمن قرارگرفت و در سن ۱۸ سالگی بر اثر بیماری و آسیبی که به او وارد شده بود از دنیا رفت.

او از حضرت علی خواسته بود تا شبانه و مخفیانه به خاک سپرده شود به همین خاطر هیچ کس از محل دقیق دفن او خبر ندارد.

همه زنان جهان باید حضرت فاطمه (س) را الگوی خود در زندگی قرار دهند و روش زندگی او را به کار گیرند. او نه تنها دختر محبوب پیامبر بلکه همسر فداکار حضرت علی ع و مادر نمونه و مهربانی برای فرزندانش بود و در همه دوران ها به عنوان با ارزش ترین زن جهان شناخته میشود.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید