متن عربی تشکر از خدا با ترجمه فارسی

متن تشکر از خداوند به زبان عربی

بسیاری از ما از اهمیت تشکر و قدردانی و تاثیر آن بر روح آگاهیم. یک ابراز سپاسگزاری صادقانه می تواند وضعیت فرد را کاملاً تغییر دهد و تعادل بسیاری از امور را عوض کند.

شکر به معنای تصدیق مهربانی است. از نظر فني، به معناي ظهور تأثير نعمت هاي الهي بر بنده در قلب او به عنوان ايمان، در زبان او به عنوان حمد و ستايش، و در اندام او در عبادت و اطاعت است. شکر گزاری یکی از اعمال دعا و مناجات با خداوند برای سپاس از نعمت های بیشمار است. گرچه خداوند به همه زبان ها ما را می شوند و حتی نگفته نیز از درون ما آگاه است اما بهتر است گاهی خدا را به زبان های مختلف شکرگزار باشیم. در ادامه تعدادی متن عربی تشکر از خدا همراه با معنی فارسی آن آورده شده که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

متن تشکر از خدا به زبان عربی

تشکر از خدا به هزاران دلیل بر ما لازم است مانند تشکر از خدا بابت سلامتی،  تشکر از خدا برای شفای بیمار، تشکر از خدا بابت دادن فرزند و هزاران دلیل دیگر. در ادامه جملات شکرگزاری از خدا را به زبان عربی قرار داده ایم. این جملات در ستایش و تشکر از خدای بزرگ است.

عبارات حمد لله اللهم لك الحمد والشكر كما ينبغي لجلال وجهك وعظيم سلطانك وعلو مكانك.

ستایش از خداوند است ، خدایا ، تو را ستایش و سپاس آنگونه که باید به جلال چهره ، عظمت قدرت و اوج موقعیت تو باشد.

 سبحانك اللهم وبحمدك.. سبحانك رب العرش العظيم، والحمد لله رب العالمين.

سبحان الله و حمد .. افتخار تو ، پروردگار عرش بزرگ ، و خدا را خدای همه چیز سپاسگزارم.

 اللهم لك الحمد والشكر مليء السموات والأرض وما بينهما ومليء ما شئت من بعد.

خدايا ، تو را ستايش و شكرانه ، پر از آسمانها و زمين و آنچه در ميان آنهاست ، و پر از آنچه پس از آن مي خواهي.

اللهم لك الحمد في اليسر والعسر اللهم لك الحمد على نعمك التي لا يحصيها غيرك.

خدایا ، خدا را شکر در سهولت و سختی. خداوندا ، سپاسگزارم برای نعمتهای تو که هیچ کس نمی تواند آنها را حساب کند.

 اللهم لك الحمد كما أنت أهله ووليه وكما ينبغي لجلال وجهك وعظيم سلطانك.

خدایا ، سپاسگزار تو همان گونه که خانواده و سرپرست او هستی و آنگونه که باید برای عظمت چهره و عظمت قدرتت باشد.

الحمد لله رب العالمين الذي علا فقهر، وملك فقدر، وعفا فغفر، وعلم وستر، وهزم ونصر، وخلق ونشر

الحمدلله پروردگار جهانیان که تعالی و پیروزی ، سلطنت و حکم ، عفو و بخشش ، تعلیم و پنهانکاری ، شکست و پیروزی ، خلق و تبلیغ را داد.

 الحمد لله رب العالمين الذي جعل لكل شيء قدراً، وجعل لكل قدر أجلاً، وجعل لكل أجل كتاباً.

الحمدلله پروردگار جهانیان که برای همه چیز از پیش تعیین شده تعیین کرده و برای هر حکمی تعیین کرده و برای هر دوره کتابی قرار داده است.

اللهم لك الحمد والشكر عدد ذرات الكون في السموات والأرض وما بينهما وما وراء ذلك.

خدایا ، ستایش و سپاس از توست ، تعداد اتمهای جهان در آسمانها و زمین و آنچه بین آنهاست و آنچه فراتر از آن است.

اللهم لك الحمد حمداً لا ينبغي إلا لك لا إله إلا أنت أنا المهموم الذي فرجت فلك الحمد.

خدایا ، ستایش از تو ، ستایشی که نباید جز تو باشد ، هیچ خدایی نیست جز تو ، من آن شخص نگران کننده ای هستم که خیالم راحت شد ، پس ستایش بر تو باد.

 سبحانك اللهم وبحمدك لا إله إلا أنت أسألك إجابة الدعاء والشكر في الشدة والرخاء.

 سبحان باد ، خدایا ، و الحمدلله تو هیچ خدایی جز تو نیست ، من از تو می خواهم که در زمان پریشانی و رنج ، دعا را اجابت کنی و شکر کنی.

 الحمد لله رب العالمين، الذي أحصى كل شيء عدداً، وجعل لكلّ شيء أمداً، ولا يشرك في حكمه أحداً، وخلق الجن وجعلهم طرائق قدداً.

الحمدلله پروردگار جهانیان که همه چیز را به تعداد شمرد ، برای همه چیز را یک اصطلاح قرار داد ، و کسی را در قضاوت خود مشارکت نداد ، و جنها را آفرید و آنها را راههای کامل قرار داد.

اللهم إني أحبه فيك فاحبه وأرضى عنه وأعطه حتى ترضى وأدخله جنتك آمين.

خدایا ، من او را در تو دوست دارم ، پس او را دوست بدار و از او راضی باش و به او بده تا وقتی که راضی شوی و او را وارد بهشت ​​خود کن آمین.

بعدد ما سبح الملائكة الحافين حول عرشك الكريم وبعدد ما سبح من شيء يسبح بحمدك ولا نفقه تسبيحهم.

تعداد آنچه که فرشتگان در پیرامون تخت شریف شما ستایش می کنند ، و تعداد آنچه چیزی را ستایش می کنند که ستایش شما را ستایش می کند ، و ما تسبیح آنها را نمی گذرانیم.

اللهم إن شكرك نعمة، تستحق الشكر، فعلّمني كيف أشكرك، الحمد لله كما ينبغى لجلال وجهك وعظيم سلطانك.

خدایا ، سپاس تو نعمتی است ، شایسته شکرگذاری ، پس به من بیاموز که چگونه از تو سپاسگزارم. خدا را شکر می کنم ، همانطور که باید برای جلال صورت و عظمت قدرت تو باشد

 سبحانك اللهم وبحمدك.. سبحانك رب العرش العظيم.. والحمدلله رب العالمين.

سبحان اى خدا و سبحان تو .. سبحان تو پروردگار عرش بزرگ .. الحمدلله رب العالمین.

 تعلمت أن أحمد آلله كثيراً مهمآ كآنت خسآراتي، إلا أن هناك الكثير مما يستوجب الشكر

یاد گرفتم که خدا را شکر می کنم ، مهم نیست ضررهای من چه باشد ، اما جای شکرگذاری زیادی دارد

اللهم لك الحمد والشكر في السراء والضراء، وعلى أي حال تقدره لي الحمد لله رب العالمين.

خدایا ، ستایش و سپاس به لطف تو در ضخیم و نازک است ، و در هر صورت تو آن را برای من قدردانی می کنی ، الحمدلله پروردگار جهانیان.

الحمد لله الّذي بعزّته وجلاله تتمّ الصالحات، يا ربّ لك الحمد كما ينبغي لجلال وجهك ولعظيم سلطانك، اللهمّ أغفر لنا وأرحمنا وأرض عنا، وتقبّل منا وأدخلنه الجنة ونجنا من النّار، وأصلح لنا شأننا كله، اللهم أحسن عاقبتنا في الأمور كلّها، وأجرنا من خزي الدّنيا وعذاب الأخرة، اللهمّ يا من أظهر الجميل وستر القبيح، يا من لا يؤاخذ بالجريرة ولا يهتك الستر، يا عظيم العفو وحسن التجأوز.

پروردگارا ، ستایش خداوندی که جلال و عظمتش کارهای نیک انجام می دهد ، پروردگارا ، آنگونه که باید به جلال چهره تو و عظمت قدرت تو سپاسگزارم ، خداوند ما را ببخشد و ما را بیامرزد و ما را بیامرزد. ما را بپذیر و ما را بپذیر و او را به بهشت ​​ببخش و ما را از آتش نجات بده ، و همه امور ما را برطرف کن ، که خداوند عذاب ما را در همه چیز بهتر کند و ما را از ننگ دنیا و عذاب آخرت پاداش دهد ، خدایا ، ای کسی که زیبایی را آشکار می کند و زشتی را پنهان می کند ، ای کسی که به جرم او مقصر شناخته نمی شود و پنهان کاری را نقض نمی کند ، ای بخشش بزرگ و تحمل خوب.

اللهم لك الحمد الذي أنت أهله على نعم ما كنت قط لها أهلا متى أزددت تقصيراً تزدني تفضلاً كأني بالتقصير أستوجب الفضلا.

خدایا ، سپاسگزارم تو که شایسته نعمتهایی هستی که من هرگز لیاقت آن را نداشته ام ، هرگاه کمبودی بیشتر کنی ، بر مهربانی من افزودی ، گویی که با سهل انگاری سزاوار لطف هستم.

 اللهم إن نعمك كثيرة علينا لا نحصيها ولا نحصي ثناء عليك ولا نقدر وأنت سبحانك كما أثنيت على نفسك وأنت سبحانك غني عن العالمين.

خدایا ، نعمتهای تو برای ما بسیار است ، ما نمی توانیم آنها را بشماریم ، و نه می توانیم ستایش شما را بشماریم ، و ما قدر نمی دانیم ، و تو همان شکوهی که خودت را ستوده ای ، و تو جلال جهان هستی.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.