هنرمندانی که در اثر کرونا درگذشتند

هنرمندانی که بر اثر کرونا جان باختند

در این پست اسامی هنرمندانی که در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند ارائه شده است. روحشان شاد و یادشان گرامی

بیش از حدود یک سال از شیوع بیماری منحوس کرونا میگذرد و بسیاری ار مردم جهان در سنین مختلف جان خود را از دست داده اند. با وجود تلاش های شبانه روزی کادر درمان عده زیادی همواره به این بیماری مبتلا و از دنیا میروند. با این وجود این بیماری همه افراد را تهدید میکند. در این بین هنرمندان و افراد سرشناس زیادی را از دست داده ایم که در این مقاله اسامی هنرمندانی که در اثر کرونا مردند، ارائه شده است.

هنرمندانی که در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند

پرویز پورحسینی

هنرمند محبوب کشورمان آقای پرویز پور در سن 79 سالگی بر اثز ابتلا به بیماری کرونا در گذشت. به گفته پسرشان وی جمعه 7 آذر ماه 1399 ساعت 3 صبح در بیمارستان فوت شد.

آقای پور حسینی متولد سال 1320 بود ایشان در بیشتر از 100 فیلم، تئاتر و سریال بازی کرده بودند و کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته اند و همچنین با کارگردان های مشهوری مانند علی حاتمی، بهرام بیضایی، حمید سمندریان، مسعود کیمیایی، احمدرضا درویش، داود میرباقری و کمال تبریزی همکاری داشته است.

هنرمندانی که در اثر کرونا مردند

خسرو سینایی

آقای خسرو سینایی، کارگردان سینما در سن 80 سالگی و در تاریخ 11 مرداد ماه 1399 به دلیل کروتا و عفونت ریه درگذشت. ایشان متولد 1319 بود که یکی از مستند سازان و کارگردان های سینما بودند و کار فیلم سازی را در سال 1346 آغاز کرد.

« جزیره رنگین » یکی از آخرین مستندهایی بود که درباره جزیره هرمز و خاک های رنگی این جزیره در سال 1393 به وسیله آفای سینایی ساخته شد. همچنین آثار دیگری ار ایشان مثل «کویر خون»، «مثل یک قصه»، «گفت‌وگو با سایه» و «هیولای درون» نام برد. ایشان در حسرت ساخت فیلم «قطار زمستانی» درگذشت.

هنرمندانی که در اثر کرونا مردند

چنگیز جلیلوند

آقای چنگیز جلیلوند متولد 6 آبان 1319 در شیراز بودند. ایشان کار هنری شان را با تئاتر همراه با آقای ابوالحسن تهامی در سال 1336 شروع کردند. ایشان یکی از دوبلورهای مشهور کشورمان بودند که دوبلور ثابت مارلون براندو و بل نیومن بودند وی بسیاری ار فیلم هایی که براندو بازی کرده بود را دوبله کرده اند را دیده ایم و می توان به از دزیره تا دربرانداز و زنده‌باد زاپاتا که ایشان با صدای خویش دوبله کرده اند نام برد.

آقای چنگیز جلیلوند هنگامی که خبر درگذشت براندو را شنیدند گفته بودند که وقتی خبر درگذشت براندو را شنیدم، احساس کردم قسمتی از وجودم جدا شده است. چنگیز جلیلوند در سن 80 سالگی به دلیل ابتلا به کرونا در تاریخ 2 آذر ماه 1399 درگذشت.

هنرمندانی که در اثر کرونا مردند

کریم اکبری مبارکه

از دیگر هنرمندانی که در اثر ابتلا یه کرونا فوت شده است آقای کریم اکبری مبارکه می باشند که در سال 1332 متولد شد. رشته تحصیلی ایشان بازیگری و کارگردانی تئاتر بود؛ در تاریخ 8 آبان 1399 به دلیل ابتلا به کرونا در گذشت.

هنرمند بزرگ آقای کریم اکبری آثار زیادی ار خود به جا گذاشته اند که می توان نام برد: فیلم‌های مرگ یزدگرد، مسافران، دیدار، چند می‌گیری گریه کنی؟، روزهای زندگی، قندون جهیزیه و عطر داغ اشاره کرد. از مهم ترین و معروف ترین هنرنمایی ایشان مربوط به سربال امام علی علیه السلام است که نقش ابن ملجم را بازی کرده اند.

هنرمندانی که در اثر کرونا مردند

علی انصاریان

آقای علی انصاریان یکی دیگر از بازیگران و بازیکنان سابق تیم های استقلال و پرسپولیس بودند که در سن 43 سالگی به دلیل ابتلا به کرونا در تاریخ 2 بهمن ماه 1399 در بیمارستان فرهیختگان بستری شدند و دو هفته بعد در روز چهارشنبه 15 بهمن ماه 1399 متاسفانه درگذشت.

وی با بازی در تیم فجر سپاسی به فوتبال کشور شناخته شد و توانست خیلی زود به عنوان یکی از بازیکن به تیم پرسولیس انتقال یابد. این اتفاق زمانی رخ داد که تیم پرسپولیس دوران خوبی را میگذراند و به عنوان یکی از باریکنان مهم خط دفاعی پرسپولیس تبدیل شد و بعد از آن به تبم ملی ایران پیوست. از دوران مهم باریکنی او میتوان به گلی که در بازی دوستانه که درسال 83 به تیم بایر مونیخ زد اشاره کرد.

علی انصاریان زمانی که در فوتبال حضور پر رنگی داشت، به حرفه بازیگری علاقه مند شد و توانست چندین فیلم و سربال تلوزیونی و سینمایی بازی کند. ایشان همچنین در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر هم یک فیلم بر روی پرده داشت.

هنرمندانی که در اثر کرونا مردند

علی برقی

علی برقی از بازیگران و هنرپیشه های سینما و تلوزیون، که اولین کار هنری ایشان به نام شرم به کارگردانی آقای کیومرث پور احمد بود. ایشان در تهران در تاریخ 10 آبان 1357 متولد شدند. از آثار مهمی که بازی کرده اند می توان به سریال‌های «ویلای من»، «بچه مهندس» و «نون و ریحون» اشاره کرد. متاسفانه بعد از ابتلا به ویروس کرونا در تاریخ 24 بهمن ماه 1399 بر اثر آمبولی ریه درگذشت.

هنرمندانی که در اثر کرونا مردند

علی سلیمانی

بامداد پنجشنبه 21 مرداد 1400 بازیگر محبوب سینما، تلوزیون و تئاتر علی سلیمانی بعد از چندین روز از ابتلا به ویروس همه گیر کرونا درگذشت. وی بازیگر، مجری و طراح دکور بودند و همچمین دارای مدرک کارشناسی نمایش با گرایش بازیگری از دانشگاه تهران بود و در شهرستان سراب در تاریخ 10 آبان 1349 متولد شد. اولین کار سینمایی ایشان به کارگردانی داریوش مودبیان به نام سفر به خیر بود. آقای علی سلیمانی یکی ار بازیکنان تیم فوتبال هنرمندان بود و از سال 1370 در رشته های کاراته و بازیگری تدریس می کرد.

هنرمندانی که در اثر کرونا مردند

کامبوزیا پرتوی

کامبوزیا پرتوی یکی از کارگردان های مشهور سینمای کودک و همجنین نوسینده مشهور فیلم حضرت محمد رسول الله ص بود. ایشان در رستم آباد شهر رشت در تاریخ 18 اسفند ماه 1334 متولد شد. از آثار دیگر ایشان می توان به فیلم هایی مثل ماهی، گلنار، بازی بزرگان، کافه ترانزیت، پرده و کامیون اشاره کرد. آقای کامبوزیا پرتوی متاسفانه به دلیل ابتلا به کرونا در تاریخ 4 آذر ماه 1399 فوت شده اند.

هنرمندانی که در اثر کرونا مردند

فرشته طائرپور

سرکار خانم فرشته طائرپور مادر غزل شاکری، هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون و همچنین همسر منوچهر شاهسواری، مدیر عامل خانه سینما بود. خانم طائر پور  تهیه کننده سینما، مدیرتولید، مجری طرح و فیلمنامه نویس بودند. او در دانشگاه کارشناسی ادبیات انگلیسی خوانده بود. وی در 26 مرداد سال 1400 بر اثر بیماری کرونا درگذشت.

هنرمندانی که در اثر کرونا مردند

از دیگر هنرمندان کشورمان که در اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند، میتوان به
حجت‌الله نجف‌پور،رحمان گواهی،داریوش سالاری،خسرو پایاب ،اکبر عالمی ،خسرو سینایی ،همایون‌رضا عطاردی ،عیسی رستمی‌افین ،علیرضا راهب ،غضنفر بالی لاشک، مصطفی سهرابی،سعید خضایی، محمد و مجید جمشیدی اشاره کرد.

روح همه این عزیزان شاد!

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.